Menu

Kuwety i toalety dla kotów

( ilość produktów: 1 )

Kuweta dla kota stanowi podstawowe wyposażenie każdego domu, w którym jednym z domowników jest kot. To bardzo ważne, aby zapewnić swojemu czworonogowi swobodny dostęp do toalety, dlatego jako odpowiedzialny właściciel powinieneś zadbać o to, aby wybrać wygodną i komfortową kuwetę dla pupila. Zapoznaj się koniecznie z bogatą ofertą sklepu unizoo.pl i wybierz jedną spośród wielu nowoczesnych kuwet dla kota. Gwarantujemy atrakcyjne ceny – udowadniamy bowiem, że posiadanie zwierzaka nie musi być kosztowne.

Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o kocią higienę, nie możesz zatem zapomnieć o zakupie solidnej kuwety dla kota. Pamiętaj o tym, że koty należą do zwierząt, które bardzo dbają o higienę i czystość, dlatego to takie ważne, aby zapewnić tym pupilom odosobnione miejsce, w którym będą mogły załatwiać potrzeby fizjologiczne. Pomożemy Ci w zorganizowaniu schludnej toalety dla Twojego futrzaka! Możesz zdecydować się na jedną z wielu kuwet dla kota albo zamówić ergonomiczną łopatkę – w zoologicznym sklepie unizoo.pl wybór masz naprawdę duży, bo zależy nam na zadowoleniu klientów!

Kuweta dla kota – jaką wybrać?

Stawiasz pierwsze kroki jako przyszły właściciel kota? Zapewne wybór odpowiedniej kuwety dla kota może przyprawiać Cię o zawrót głowy. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele opcji – od kuwet zamykanych po te samoczyszczące. Która zatem będzie najlepsza dla Twojego kota? Na samym początku zdecyduj, który rozmiar okaże się tym odpowiednim. Pamiętaj, aby kuweta nie była zbyt mała, aby zwierzak mógł swobodnie do niej wejść. Następnie musisz zdecydować się na to, czy zamówisz kuwetę dla kota zamykaną, kuwetę dla kota samoczyszczącą, czy może wybierzesz kuwetę otwartą.

Kuweta dla kota zamykana przypomina budkę i z pewnością spełni oczekiwania osób wrażliwych na zapachy. Uniemożliwia także rozsypywanie żwirku dla kota po całym mieszkaniu. Niestety nie wszystkie koty chcą korzystać z zamkniętej kuwety – po prostu boją się zamkniętej, ograniczonej przestrzeni. Jeśli Twój chętnie wchodzi do kartonów czy wszelkich ciasnych zakamarków w mieszkaniu, wówczas możesz mieć pewność, że będzie chętnie korzystać z zamkniętej, dyskretnej kuwety dla kota. Kuweta otwarta także ma szereg zalet – z pewnością jest łatwiejsza w czyszczeniu i spodoba się kotom, które lubią otwartą przestrzeń. Pamiętaj, aby zacząć naukę korzystania z toalety właśnie od wyboru kuwety dla kota otwartej.

Kuweta dla kota – solidne i tanie toalety

Jeśli już wiesz, na jaki rodzaj kuwety się zdecydujesz, serdecznie zapraszamy na zakupy do unizoo.pl! Znajdziesz u nas solidne kuwety dla kotów w niskich cenach. Twój kot zasługuje na komfortową i dyskretną toaletę – z naszym wsparciem stworzysz dla niego idealną przestrzeń, w której będzie czuć się komfortowo. Pamiętaj jednak o tym, że kuweta dla kotów musi znaleźć się w ustronnym miejscu. Koty bardzo cenią sobie prywatność. Wybierz zatem ciche, spokojne miejsce, do którego nie mają dostępu wszyscy domownicy. Może to być łazienka bądź graciarnia, do której nikt nie zagląda. Ważne, aby kuweta nie stała w korytarzu czy w salonie – czyli tam, gdzie ciągle jest głośno i tłoczno.

Masz więcej niż jednego kota? Pamiętaj o tym, aby na każdego pupila przypadała jedna kuweta dla kota. Warto także wyposażyć się w dodatkową kuwetę, z której będą mogły skorzystać futrzaki w awaryjnej sytuacji. Z naszym wsparciem zadbasz komfort swoich mruczusiów. Oferujemy bogaty wybór nowoczesnych kuwet dla kotów, które idealnie wpasują się w wystrój Twojego mieszkania. Czasy, kiedy kuwety kojarzyły się z brzydkimi plastikowymi budkami, już dawno minęły! Kuwety dla kotów obecnie prezentują się niemal dizajnersko – sprawdź sam.

Sprawdź także neutralizatory zapachów kota. Wybierz odpowiedni produkt.

Kuweta dla kota – niezbędne akcesoria

Aby kot chciał korzystać z kuwety, należy ją regularnie czyścić. Dlatego warto wyposażyć się w wygodną łopatkę do kuwet z klapką, dzięki której z łatwością zbierzesz żwirek wraz z kocimi odchodami. Równie istotne jest regularne czyszczenie kuwety dla kota, dzięki czemu zneutralizujesz nieprzyjemne zapachy roznoszące się po całym mieszkaniu. W tym celu należy wyrzucić stary żwirek i dokładnie umyć kuwetę specjalnymi, bezpiecznymi środkami czyszczącymi. Kiedy kuweta zostanie wysuszona, należy wsypać nowy, świeży żwirek. Zachęcamy do tego, aby wymieniać żwirek minimum co dwa tygodnie, dzięki czemu unikniesz w domu nieprzyjemnych zapachów.

Pamiętaj o tym, że koty należą do delikatnych i kapryśnych stworzeń. Dlatego postaraj się nie wybierać chemicznych środków czyszczących o silnych zapachach. Koty nie przepadają za intensywnymi zapachami, co sprawi, że nie będą chciały korzystać z kuwety, a tego przecież chcesz uniknąć. Czysta kuweta dla kotów zadowoli Twojego zwierzaka i zachęci go do korzystania z toalety. Jeśli denerwuje Cię żwirek, który jest roznoszony przez kota po całym mieszkaniu, możesz także zdecydować się na zakup specjalnej wycieraczki kuwetowej. Warto także wyposażyć się w neutralizatory do kuwety, które będą pochłaniały przykre zapachy – wystarczy, że wymieszasz specjalny proszek ze żwirkiem.

Zapoznaj się z matami i podkładami higienicznymi dla kota.