Menu

Obroża dla psa

( ilość produktów: 14 )

Prezentowane obroże dla psów dostępne w naszym sklepie internetowym są bardzo różnorodne, dzięki czemu można wybrać model spełniający indywidualne potrzeby opiekuna i pupila. Tego rodzaju akcesoria są najważniejszym elementem w trakcie spaceru, tuż obok smyczy. To od dobrze dobranej obroży dla dużego czy małego psa zależy jego komfort podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. W trakcie jej wyboru warto zwrócić uwagę na długość, szerokość, sposób zapinania, rodzaj materiału, a także kolor. Zapraszamy do zapoznania się z całą kolekcją obroży dla psów, które stanowią doskonały wybór dla każdego zwierzaka. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Materiałowe obroże dla psów

Do najpopularniejszych modeli należą materiałowe obroże dla psów, które są mocne i bez problemu wytrzymają w niezmienionym stanie kilka lat użytkowania. Są łatwe i szybkie w zapięciu ze względu na praktyczny zatrzask. Dodatkową ich zaletą jest możliwość regulacji i dopasowania długości do obwodu psiej szyi. Warto także wspomnieć o dużych elementach ozdobnych umieszczonych na parcianej taśmie, które zapewniają doskonałą widoczność po zmroku, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo. Modele materiałowe są komfortowe w noszeniu dla pupili, a także dostępne w wielu kolorach do wyboru. Niektóre warianty zostały uzupełnione w dzwoneczek, który np. podczas puszczenia psa luźno bez smyczy na spacerze pozwala łatwiej zidentyfikować jego miejsce pobytu i mieć go pod kontrolą.

Skórzane obroże dla psów

W naszej ofercie znajdziesz również skórzane obroże dla psa, które są uznawane za akcesoria typu premium. To doskonała propozycja dla wymagających opiekunów, którzy sami na co dzień uwielbiają mieć w swojej garderobie skórzane elementy. Obroże wykonane ze skóry naturalnej są niezwykle odporne na uszkodzenia, a także na zerwanie podczas spaceru. Ponadto wyróżniają się również stylowym i atrakcyjnym wyglądem oraz stonowanymi kolorami, gdyż są dostępne w odcieniu brązowym i czarnym, które są uznawane za bardzo eleganckie. Skóra to materiał ekskluzywny i luksusowy, dlatego też z pewnością spełni wszelkie oczekiwania i potrzeby. Charakteryzuje się także pięknym zapachem. Modele te są klasycznie zapinane i znakomicie sprawdzą się u wszystkich psich ras.

Zalety oferowanych obroży dla psów

Każda dobrze dopasowana obroża dla psa będzie dla niego w pełni komfortowa w noszeniu. Można ją uzupełnić zawieszką z numerem telefonu opiekuna, co pomoże w sytuacji, gdy zwierzak zgubi się podczas spaceru z psem. W naszym sklepie znajdziesz idealny model dla swojego pupila, bez względu na jego wielkość, rasę czy temperament. Ponadto w ofercie czeka także wiele innych akcesoriów, w tym smycze pozwalające na stworzenie spójnego zestawu z prezentowanymi obrożami dla psa. Aby wybrać odpowiedni model należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na rozmiar. Akcesorium nie powinno być przesadnie luźne, ale też nie może być ciasne. Wedle zasady powinieneś móc wsunąć dwa palce pod obrożę. Warto także pamiętać o tym, że zbyt luźna obroża może wiązać się z ryzykiem ucieczki pupila, a zbyt wąska może boleśnie wpijać się w szyje, co jest częstym zjawiskiem w przypadku psów, które mają tendencję ciągnięcia smyczy na spacerze. Zwróć również uwagę na odpowiednią szerokość. Dla małych ras zaleca się obrożę do 2 cm, natomiast dla większych powyżej tej wartości.

Oczywiście ważne jest również odpowiednie umiejscowienie obroży na psiej szyi. Jeśli zostanie zapięta w jej połowie to często możemy usłyszeć charakterystyczne charczenie zwierzaka, szczególnie podczas ciągnięcia smyczy. Oznacza to, że obroża uciska jego krtań, dlatego warto zapiąć ją niżej, aby pies mógł swobodnie oddychać i komfortowo czuć się w trakcie jej noszenia.

Kiedy obroża będzie lepszym wyborem niż szelki?

Wielu właścicieli czworonogów zastanawia się, czy obroża dla psa jest lepszym wyborem niż szelki dla psa. Otóż każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Prezentowane w tej kategorii akcesoria zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przypadku ułożonych i dorosłych psów, które nie ciągną na spacerze. Dodatkowo świetnie nadają się podczas tresury oraz zniechęcają do szczekania. Warto je wykorzystać, gdy dopiero zaczynasz uczyć psa posłuszeństwa polegającego na prawidłowym chodzeniu na smyczy. Wszystko dlatego, że pozwalają odciągnąć głowę pupila, aby na niego spojrzeń, a także pomagają mu zachować koncentrację i skupienie w trakcie wykonywanego treningu. Najczęściej są wykorzystywane w przypadku szczeniąt, które dopiero uczą się chodzić na smyczy.