Menu

Przysmaki dla psa

( ilość produktów: 388 )

Przysmaki dla psa – dobre przekąski dla zwierzaka

Zbilansowana dieta to podstawa szczęśliwego i zdrowego życia naszych czworonożnych pupili. Jeśli chcesz rozpieszczać swojego psiaka, dając mu to co najlepsze, koniecznie poznaj zasady wyboru pokarmu uzupełniającego. Na rynku dostępnych jest wiele przysmaków dla psów, dlatego trudno jest często podjąć decyzję, jaka przekąska będzie najlepiej dopasowana do potrzeb organizmu Twojego zwierzaka. Dziś dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie przysmaków, smakołyków, kosteczek, oraz gryzaków, które nie tylko wzbogacą dietę Twojego czworonoga, ale również będą stanowić źródło witamin, zaspokoją odruch gryzienia oraz świetnie sprawdzą się do tresury.

Przysmaki dla psa – jakie mają rodzaje?

Smaczki dla psów różnią się pod wieloma względami m.in. kształtu, smaku, wielkości, konsystencji, wartości odżywczych, a także przeznaczenia. Dla uproszczenia dzieli się przekąski na naturalne, treningowe i funkcjonalne.

Te pierwsze są najzdrowsze i najpełniej przystosowane do organizmu psów. Naturalne przysmaki dla psa zawierają bardzo dużo łatwo przyswajalnych składników odżywczych. Mają one dość mocny zapach i smak. Zalicza się do nich m.in. suszone mięsne smaczki, poroża, gryzaki ze skóry zwierzęcej, żwacze, suszone uszy czy inne części pochodzące od różnych gatunków zwierząt. Ich skład jest krótki i prosty, pozbawiony barwników, konserwantów oraz wypełniaczy.

Na trening wybierz coś zdecydowanie mniejszego. Piesek z chęcią będzie się uczył nowych komend, gdy nagrodą będą aromatyczne treserki, czy zbożowe przysmaki dla psów. Mają one fantazyjne kształty i wyglądem przypominają niewielkie ciasteczka. Są źródłem cennych węglowodanów, czyli energii, która na treningu jest niezwykle potrzebna. Szeroki wybór smaczków dla psów od rybnych, przez wołowe, jagnięce oraz drobiowe sprawią, że Twój pies z pewnością znajdzie swój ulubiony rodzaj.

Oferowane w sklepie Unizoo.pl gryzaki dentystyczne dla psów dodatkowo wspomagają procesy trawienia, poprawiają apetyt, dbają o florę jelitową, oraz czyszczą zęby z kamienia. Są one nie tylko przystępne cenowo, ale znajdzie się wśród nich także coś dla psów o szczególnych potrzebach, np. tych, które mają alergię. Szukaj tych z dodatkowym, wyselekcjonowanym, składnikiem, np. wapniem, dzięki czemu zapewnisz swojemu zwierzakowi dodatkową suplementację i zminimalizujesz ryzyko wystąpienia alergii.

Jak często można podawać przysmaki dla psa?

Przekąski dla psów najczęściej stosuje się podczas treningu lub szkolenia czworonogów, a także do chwalenia zwierzaka. Ponieważ te smakołyki nie są przeznaczone do stałego odżywiania, w nadmiernych ilościach mogą być szkodliwe nawet dla bardzo aktywnego psa, ponieważ zawierają dużo tłuszczu, cukru i są bardzo kaloryczne.

Ile razy dziennie pies powinien jeść takie smakołyki, zależy od rodzaju przekąsek i poziomu aktywności ogoniastego przyjaciela. W szczególności, jeśli jesteś właścicielem młodego, aktywnego psa, który dużo spaceruje i uwielbia treningi, wtedy potrzeba więcej kalorii niż w przypadku starszego psa. Weterynarze ogólnie zalecają, aby procent kalorii, które Twój pies otrzymuje z przysmaków każdego dnia, nie przekraczał 10% wszystkich kalorii.

Należy podkreślić, że zwierzęta zbyt często karmione przekąskami są bardziej narażone na zaburzenia żołądkowo-jelitowe, a także na nadwagę. Właściciel czworonoga może podzielić smakołyki na małe kawałki. W szczególności jedno ciastko można podzielić na cztery posiłki. A przekąski dla psa treningowe można podzielić na pół. Nie stracą przy tym swojej skuteczności.

Takie przysmaki jak ciastka dla psa, kosteczki dla psa czy sucha karma należy podawać czworonogowi nie częściej niż raz lub dwa razy dziennie. Nieco częściej można podawać zwierzęciu bezpieczniejsze przekąski, w szczególności te przeznaczone do szkolenia psów.

Jak wybrać odpowiednią przekąskę dla psa?

Rodzaj smakołyków dla psa należy dobrać do masy ciała, jego wieku oraz stanu zdrowia. Dla szczeniąt lepsze będą miękkie, delikatne kąski, z delikatnego i lekkostrawnego mięsa. Dla większych i starszych mogą być twardsze oraz większe. Należy także uważnie zapoznać się ze składem. Unikaj produktów, które zawierają środki konserwujące, barwniki, oraz sztuczne aromaty. Dla delikatniejszych żołądków oraz psów z różnymi schorzeniami możesz wybrać przekąski hipoalergiczne, czyli takie, które składają się również ze składników naturalnych, ale pochodzenia roślinnego. Przy wyborze smaczków dla psa kieruj się również jego trybem życia. Jeśli Twój pies lubi ruch, nie ma problemu, ale jeśli długimi godzinami wyleguje się na legowisku dla psa, zwróć uwagę na bilans kaloryczny jego diety. Niektóre przekąski jak suszone mięso mają sporo tłuszczu i nie powinny stanowić więcej niż 10% diety. W zależności od potrzeb psa można wybrać smakołyki z odpowiednią proporcją tłuszczu i białka oraz z dodatkowymi witaminami. Najzdrowsze psie smakołyki to te najmniej przetworzone. Suszone przysmaki dla psów to najpewniejsze rozwiązanie.

Jakie korzyści dają smaczki dla psa?

Oprócz rzeczy oczywistej, czyli zadowolenia czworonoga, możesz liczyć na inne korzyści płynące z zakupu kosteczek dla psa, gryzaków lub pałeczek. Przysmaki mogą zawierać dodatkowe składniki, jak np. ekstrakty z roślin, które odświeżą oddech, zetrą kamień nazębny, a nawet pomasują dziąsła. Polecane są więc praktycznie każdemu pupilowi.

Świetnie sprawdzą się w postaci motywatora czy nagrody w czasie tresury lub szkolenia. Takie podawanie smaczków dla psów tworzy również silniejszą więź pomiędzy opiekunem a zwierzęciem. Często pomagają one przełamać stres i nieufność przy pierwszym spotkaniu. Przysmaki dla psa zaspokajają również naturalne instynkty związane z żuciem, gryzieniem i wąchaniem. Podczas gryzienia pies czuje odprężenie, spokój, spada napięcie, które pozwala mu spokojnie zasnąć lub po prostu odpocząć. Kosteczki dla psa możesz również wykorzystać do zabawy w domu, gdy Twojego psa rozpiera energia.

Сzy mogą smaczki dla psa zamienić jedzenie?

Praca układu pokarmowego psa dostosowuje się do jego aktualnej diety, dlatego eksperci nie zalecają nagłego zastępowania zwykłego pokarmu nawet najbardziej naturalnymi smakołykami dla psa.

Jeśli Twój pupil ma objawy wskazujące na problemy zdrowotne, często jest to sygnał, że powinieneś zmienić jego dietę. Według weterynarzy przenoszenie psa do suchej karmy lub wprowadzenie do diety pupila smakołyków powinno odbywać się stopniowo.

Na początku podawaj mu przekąski tylko raz dziennie. W ciągu dnia Twój pupil może jeść zwykłe jedzenie, a podczas treningu lub spaceru poczęstuj go smaczkami dla psów. Już po tygodniu możesz podawać swojemu przyjacielowi smakołyki dwa razy dziennie. Nie zapomnij upewnić się, że dieta Twojego psa jest jak najbardziej zróżnicowana i obejmuje naturalne jedzenie, suchą karmę i przekąski.

Stopniowo można zmniejszać udział naturalnego pokarmu w diecie zwierzęcia, ale do rozsądnego limitu. Jednocześnie konieczne jest ciągłe monitorowanie samopoczucia psa. Jeśli ma problemy z trawieniem, lepiej skonsultować się z weterynarzem-dietetykiem.

Nigdy nie mieszaj przysmaków z innym jedzeniem, nawet z naturalnym jedzeniem dla psów. Nie eksperymentuj ze zdrowiem swojego ogoniastego przyjaciela. Czas na przyzwyczajenie się pupila do wprowadzania przekąsek dla psa do diety może wynosić do dwóch tygodni.

Naturalne przysmaki dla psa – na co zwrócić uwagę?

Naturalne smaczki dla psów są najzdrowsze, bezpieczne i będą wartościowym urozmaiceniem diety, pod warunkiem, że wybierzesz je rozsądnie. Najlepsze będzie surowe albo suszone mięso. W składzie nie powinna znaleźć się ani mąka, ani cukier, ani inne dodatki. Ciekawą propozycją są np. paski z dziczyzny lub pałeczki do żucia, które można znaleźć w ofercie sklepu Unizoo. Podając naturalne przekąski, pamiętaj, żeby nie serwować szczeniakom twardych i dużych kawałków. Jeśli jesteś właścicielem psa alergika, wybieraj tylko naturalne smaczki z mięsa, na które Twój pupil nie jest uczulony. Wypróbuj różne warianty smakołyków dla psa i znajdź te, które najbardziej lubi. Pamiętaj jednak o tym, że są bardzo tłuste i należy kontrolować ich podawanie, by nie zaszkodzić pieskowi. Rozpieszczaj pupila, ale z rozwagą.

Przysmaki dla psów – robić samemu czy kupować?

Samodzielne przygotowywanie smakołyków dla psa jest dość trudnym zadaniem. Przed zmianą diety Twojego pupila zdecydowanie powinieneś skonsultować się z doświadczonym weterynarzem-dietetykiem, który będzie w stanie obliczyć ilość składników odżywczych potrzebnych Twojemu przyjacielowi.

Następnie będziesz musiał wybrać i kupić specjalny sprzęt do gotowania jedzenia dla psa. W szczególności możesz potrzebować maszynki do mięsa, noży, nożyczek, kilku misek, wagi kuchennej, różnych pojemników, a także rękawic i desek do krojenia i obróbki mięsa. Ponadto w trakcie całego procesu przygotowywania smakołyków dla psów należy dokładnie przestrzegać higieny, aby żadne bakterie nie znalazły się w żywności.

Osobom, które po raz pierwszy przygotowują jedzenie dla zwierzaka, zwykle trudno jest ocenić ilość składników odżywczych, których potrzebuje pies. A jeśli zrobisz to źle, istnieje duże ryzyko, że Twój pies będzie niedożywiony lub przekarmiony. Mogą również wystąpić trudności z zakupem wysokiej jakości składników do przygotowania smakołyków.

Według ekspertów gotowe przekąski zawierają najbardziej zbilansowaną zawartość składników odżywczych. Takie przysmaki są zaprojektowane specjalnie dla czworonogów, biorąc pod uwagę ich wiek, wielkość, rasę i zdrowie. Kupowanie gotowych smakołyków może więc być najlepszą opcją dla Ciebie i Twojego zwierzaka. Naukowcy i weterynarze badają każdy składnik odżywczy i dokładnie monitorują ich ilość w naturalnych przysmakach dla psa.

Jakie kosteczki dla psa oferuje sklep Unizoo?

Ten kształt budzi w każdym psie naturalny instynkt. Oferowane przez nas gryzaki dla psa takie jak np. prasowana kość wędzona czy obręcz ze skóry wołowej zaspokajają wrodzoną potrzebę żucia i gryzienia. Umiłowanie do obgryzania kości to nie tylko sposób na wywołanie szybkiego błogostanu, ale również sposób na dbanie o zęby oraz dziąsła. Kosteczki mają również dobroczynny wpływ na pracę jelit oraz całego organizmu. Mięsne ciasteczka w formie kosteczek dla psa to lekkostrawna przekąska o tak wielu smakach, że nigdy się nie znudzi. Kości wiązane ze skóry wołowej w żywych kolorach z pewnością pobudzą ciekawość i apetyt psiaka. Kość z szynki parmeńskiej z kawałkami soczystego mięsa pakowana próżniowo to pomysł na iście królewską ucztę. Wszystkie te naturalne smakołyki mają silny zapach i smak, dzięki czemu smaczki dla psa z Unizoo będą jego ulubioną nagrodą.

Dlaczego warto kupować przysmaki dla psów na stronie Unizoo.pl?

W naszym sklepie zebraliśmy pełną gamę produktów, które ucieszą podniebienie każdego psiaka. Poza standardowymi karmami dla psa oferujemy kosteczki, paski, kuleczki, obwarzanki, pasty, ciasteczka, a nawet czekoladę. Możesz wybrać jeden lub kilka różnych kształtów oraz kompozycji smakowych. Twój piesek z pewnością nie oprze się kuszącym aromatom wieprzowiny, jagnięciny, drobiu, bądź szlachetnego łososia. Połączenie kaczki z rybą lub królika z dorszem nie brzmi dla Ciebie zbyt kusząco? Twój pies będzie zachwycony!

Dodatkowym atutem naszego sklepu są starannie wyselekcjonowane produkty od marek takich jak Pedigree, Mr Bandit, Bow Wow, John Dog i wiele innych, a niskie ceny pozwalają na zrobienie większych zapasów ulubionych smaczków dla Twojego psa. Dbamy, by nasza oferta była zawsze świeża i maksymalnie urozmaicona. W razie potrzeby służymy pomocą w doborze przysmaków do danej rasy. U nas zakupy są czystą przyjemnością, a szybka dostawa gwarantuje, że Twój pies nie będzie musiał zbyt długo czekać na swoje rarytasy.