Menu

Mata chłodząca dla psa

( ilość produktów: 5 )

Wśród wielu gadżetów dla naszych czworonogów na uwagę zasługuje jeden, mata chłodząca dla psa. Wynalazek dość nowy i wciąż traktowany z przymrużeniem oka. Jednak przybliżając jego zalety, działanie bez prądu, wtyczek, baterii, skuteczność chłodzenia naszych zwierząt przez wiele godzin, możliwość używania w samochodach, legowiskach dla psa czy budach oraz łatwość w czyszczeniu, warto zastanowić się nad jej zakupem, aby wspomóc nasze psy w upalne i gorące dni.

Na czym polega działanie maty chłodzącej dla psa?

Sekret mat tkwi w ich wypełnieniu, specjalnym żelu lub wełnie chłodzącej. Żel - substancja w pełni bezpieczna, nietoksyczna i biodegradowalna, umieszczana w specjalnych poliestrowych, wytrzymałych materiałach ma właściwości chłodzące, bez konieczności wcześniejszego umieszczania jej w lodówce, zamrażarce, zimnej wodzie. Podobne działanie ma wełna. Ją należy przed użyciem na kilka chwil zanurzyć w zimnej wodzie.

Jak używać maty chłodzącej dla psa?

Jeśli nasz pupil wchodzi na matę żelową, od razu się ona aktywuje i zaczyna chłodzić. Utrzymuje ona niższą temperaturę od otocznia, dlatego oddaje miły chłód. Jeśli pies z niej schodzi, ponownie samoczynnie się ładuje. Takie maty mogą oddawać przyjemne uczucie schłodzenia, nawet do czterech godzin, bez schodzenia zwierzęcia. Natomiast mata chłodząca dla psa z wełny działa podobnie, konieczne jest jednak jej uprzednie zmoczenie w zimnej wodzie i lekkie wyciśnięcie. Parująca woda zapewnia psu komfort, a gdy się nagrzeje wystarczy ja ponownie zmoczyć. Zazwyczaj wśród opiekunów używana latem, przy gorących dniach i parnych nocach, bez ryzyka wyziębienia orgaznimu zwierzaka.

Dla jakiego psa jest mata chłodząca?

Mala chłodząca dla psa pasuje dla wszystkich ras. Szczególnie polecana jest psom starszym, które ze względu na wiek i np. choroby z sercem czy układem krążenia źle znoszą upały. Pamiętajmy, że nasze czworonogi mają stosunkowo niewielką powierzchnie chłodzenia swojego ciała, więc lekki, przyjemny chłód na pewno im w tym pomoże.

Jaką matę chłodzącą dla psa wybrać?

Kierujmy się kilkoma zasadami: łatwością czyszczenia a co za tym idzie materiałem z czego są wykonane, takie które, można wyprać w pralce bądź wytrzeć szmatką. Im grubszy materiał tym lepiej, pamiętajmy, że pazury i zęby- szczególnie u szczeniaków są naprawdę ostre i mogą przebić delikatny materiał. Sugerujmy się jakością wykonania, aby nic z nich nie wyciekało, nie miało ostrych krawędzi czy czegoś wystającego i wielkością maty, gdy tylko gadżet spodoba się naszemu zwierzęciu zapewne będzie na nim spędzało sporo czasu, a ten musi być dla niego komfortowy.

Sprawdź także zabawki dla psów, które idealne są dla Twojego czworonoga.

pixel