Menu

Karma według wieku psa

( ilość produktów: 1309 )

Karmy dla psów według wieku

Wiek psa odgrywa znaczącą rolę w kwestii jego karmienia. Dobrą praktyką jest stosowanie odpowiednio dobranych karm dla psa według wieku, aby ten zawsze otrzymywał najważniejsze składniki odżywcze, jakich potrzebuje w danym momencie życia. W celu znalezienia optymalnych rozwiązań warto kierować się przede wszystkim zaleceniami producenta. Trzeba jednak również wiedzieć o tym, że wiele zależy od rasy psa (sprawdź karmy dla psa według rasy), sam proces starzenia przebiega bowiem różnie u psów większych i mniejszych. Te pierwsze starzeją się szybciej. Karmę dla psów seniorów podasz więc wcześniej rasie o większych gabarytach od pinczera czy yorka.

Zakup karmy dla psów według wieku bywa uciążliwy. W końcu łatwo zgubić się wśród ogromnej liczby odmian konkretnych produktów i smaków. Na szczęście producenci często sami oznaczają karmy, informując o tym, dla jakiego psa został przygotowany ich wyrób. W ten sposób dużo prościej jest znaleźć konkretne rozwiązanie. Decydując się na zakup produktów w sklepie Unizoo, możesz liczyć na skrupulatnie posegregowane karmy dla psów w wieku szczenięcym, psów dorosłych i seniorów. Proces zakupowy bez wątpienia będzie dla Ciebie czystą przyjemnością.

Karmy dla szczeniaków

Szczeniaki do rozwoju potrzebują przede wszystkim białka i tłuszczy, dlatego jest ich najwięcej w składach wielu karm dla psów różnych producentów. Oczywiście w posiłkach dla psów znajduje się również szereg witamin, tutaj króluje wapń i fosfor, obok kwasów omega-6 i omega-3. Polecane karmy dla szczeniaków to więc przede wszystkim te, w których składzie znajduje się duża ilość mięsa. Tutaj możemy wymienić markę Raw Paleo i wersję karmy suchej dla szczeniąt z wysoką zawartością wołowiny. To karma dla junior do 12 miesięcy o czym należy pamiętać. Zaliczamy do nich między innym cattle doga, pitbulteriera, airedale terriera czy popularnego beagle’a oraz border collie. Oczywiście przedstawione karmy to zaledwie niewielka część naszej oferty. W sklepie Unizoo czeka na Ciebie wiele więcej ciekawych propozycji od różnych producentów.

Karmy dla psów dorosłych

Dorosły pies wciąż potrzebuje przede wszystkim białka, choć znacznie mniej niż szczeniak. Sprawa wygląda podobnie jeśli chodzi o zawartość tłuszczy. Mniejsza zawartość tych składników w diecie dorosłych psów pozwala producentom na stosowanie dodatków w postaci na przykład ryżu, warzyw czy owoców. Karma dla psów dorosłych może przybrać formę suchą i mokrą, warto stosować je również naprzemiennie. W tym przypadku królują marki Bozita, Raw Paleo i John Dog. Produkują one karmy, których skład oparto na rybach, wołowinie, jagnięcinie czy też indyku. Oczywiście produkty w sklepie Unizoo zostały zdywersyfikowane pod kątem wielkości psów, dla jakich karmy zostały przygotowane, co ma równie duże znaczenie, jak w przypadku karm dla szczeniaków.

Karmy dla psów starszych

Dieta starszych psów powinna zawierać przede wszystkim białko. W składzie karm musi go być najwięcej w porównaniu do psów w wieku szczenięcym oraz dorosłym. Co więcej, stosunkowo najmniej istotna jest dla tych czworonogów obecność tłuszczy w diecie. Jak rozwiązali to producenci? Oczywiście poprzez stosowanie chudego mięso bogatego w białko, czyli kurczaka i indyka. Bazą w takich karmach niejednokrotnie jest jakieś warzywo, w przypadku firmy Bozito to kukurydza. W karmie tej zawartość tłuszczy stanowi zaledwie 8%, a więc naprawdę niewiele, dużo jest także surowego błonnika, jakże przydatnego w procesach trawiennych u psów, których metabolizm zaczął zwalniać. Karma dla psów seniorów w takiej formie to dobry wybór, w sklepie Unizoo znajdziesz jednak również wiele innych propozycji.

Zróżnicowanie pod kątem smaków dla psów w różnym wieku

Jeśli szukasz karmy dla psów według wieku, koniecznie zwróć uwagę na to, ile lat ma pies, a także uwzględnij jego wagę czy wielkość. Pamiętaj o zróżnicowaniu smaków karm dla psa, brak monotonii, jaka wystąpi w przypadku karmienia ciągle jedną i tą samą karmą sprawi, że psy będą szczęśliwsze, żywsze i bez dwóch zdań wdzięczne swojemu właścicielowi. Zachęcamy Cię więc do dywersyfikowania posiłków, choć wiele zależy od tego, czego Twój pupil jest fanem.