Menu

Karma dla psów różnej wielkości

( ilość produktów: 1000 )

Pyszne karmy dla psów o różnej wielkości i wadze

Jeden z najważniejszych podziałów, jakie występują w przypadku karm dla psów, uwzględnia wielkość i wagę zwierzęcia. Wielu klientów i właścicieli czworonogów zwraca uwagę na to, aby kupić swojemu pupilowi posiłek dostosowany do jego rozmiarów, a co za tym idzie również rasy. Czy ma to tak duże znaczenie? Oczywiście, tak jak i w przypadku karm dla psów w różnym wieku, także waga i wielkość są istotne. W zależności od konkretnych potrzeb pupila, należy sprawdzić skład, w tym liczbę i rodzaj dodatków w karmie oraz zawartość makro i mikroskładników.

Psy małych ras potrzebują w swojej diecie nieco inaczej zbilansowanych posiłków pod kątem zawartości białka czy tłuszczy, a także witamin i minerałów. Te dwa ostatnie składniki powinny się jednak znaleźć w każdej karmie. Co więc wybrać? Na jaką karmę dla psa o różnej wielkości postawić? Oczywiście postaramy się w tej kwestii pomóc i już teraz zapraszamy do prześledzenia produktów znajdujących się w tej kategorii. Proponujemy karmy mokre i suche dla yorków, beagli i golden retrieverów – oczywiście to tylko przykłady psów o różnej wielkości.

Karma dla psów różnej wielkości – małe rasy psów

Dwa makroskładniki niezbędne w odpowiednim odżywianiu małej rasy psa to białko i tłuszcze. Najprościej zapewnić ich właściwą dawkę w diecie z pomocą ryb, w końcu psy je uwielbiają, a są one naszpikowane białkiem i właśnie zdrowymi tłuszczami. Do tego najczęściej wykorzystuje się kilka popularnych gatunków, takich jak czarniak, pstrąg, dorsz oraz łosoś. Karmy dla małych psów mogą być więc w pełni lekkostrawnym, ale wysokobiałkowym posiłkiem o nieocenionym bogactwie kwasów Omega 3 oraz witaminy D, jodu czy selenu. Kupując karmę dla małego psa, warto sprawdzić również, czy znajdujące się w niej dodatki są naturalnego pochodzenia, w pełni bezpieczne i zdrowe. Zachęcamy do wyboru produktów, gdzie oprócz ryb znajduje się bulion rybny oraz warzywa czy algi morskie. Po najlepsze propozycje zapraszamy do sklepu Unizoo.

Karma dla psów różnej wielkości – psy średnie

Psy średnie, tak samo jak te małe, potrzebują białka i tłuszczy, zatem dobrym rozwiązaniem wciąż będą karmy z rybą, ale jednak dzienne porcje takich posiłków powinny być dużo większe. Polecamy również produkty na bazie mięsa drobiowego, a więc między innymi indyka i kurczaka. To rodzaj mięsa bogaty w pełnowartościowe białko. W składzie powinny zatem znaleźć się węglowodany w postaci słodkich i zwykłych ziemniaków czy ryżu. Warzywa sezonowe to z kolei świetny sposób na urozmaicenie posiłku Twojego zwierzaka. Wybieraj więc karmy oparte na białku drobiowym, ale z dodatkiem sezonowych warzyw, świeżych i najlepiej obejmujących kilkanaście procent całej masy produktu. Karma dla psów średnich o takim składzie będzie idealna, choć propozycji jest oczywiście więcej.

Karma dla psów różnej wielkości – duże psy

Docelowo duże psy powinny otrzymywać znaczne ilości białka w swojej diecie, szczególnie w wieku szczenięcym. W przypadku już dorosłych, dużych psów, takich jak na przykład dalmatyńczyki, bardzo ważne jest dbanie nie tylko o odpowiednią podaż białka, ale również witamin i minerałów, które wpłyną na to, że sierść zwierząt będzie odżywiona i lśniąca, zęby i dziąsła zdrowe, a procesy trawienne będą przebiegały bez najmniejszych problemów. Dlatego też polecamy lekkostrawne posiłki na bazie mięsa z mniejszą zawartością tłuszczu. Wołowina będzie tutaj dobrym wyborem, a wraz z nią oleje i tłuszcze, między innymi Omega-6 i olej słonecznikowy odpowiadające za piękną sierść. Karma dla dużych psów w takim wydaniu powinna sprostać oczekiwaniom psów i ich właścicieli.

Różne smaki karmy bez względu na wielkość psa

Aktualny rozmiar szczeniąt czy ich docelowa waga i wzrost to jedne z kluczowych parametrów, na które warto zwracać uwagę podczas zakupu karmy dla psów o różnej wielkości. Ponadto trzeba kierować się smakiem karmy dla psa, najlepiej dywersyfikować dietę i wybierać różne rodzaje mięsa (jeśli oczywiście pies nie ma skazy białkowej), co z pewnością ucieszy Twojego pupila. Zróżnicowanie diety jest ogromnie ważne ze względu na samopoczucia czworonoga, ale również jego zdrowie. Zachęcamy także do wyboru karm suchych i mokrych, a następnie podawania ich tego samego dnia w odpowiednich proporcjach!