Menu

Legowiska dla psa według rozmiaru

( ilość produktów: 32 )

Rozmiar legowiska dla psów

Psy przesypiają około 12-16 godzin w ciągu doby. Jeśli mają to robić na zimnej i twardej posadzce, może się okazać, że po pewnym czasie pojawią się u nich problemy kostno-stawowe. Dlatego każdy właściciel zwierzaka powinien pomyśleć o zakupie legowiska dla psów, które zapewni komfort odpoczynku i snu. W końcu psy, tak jak i ludzie marzą o wygodnym łóżku.

Jednak dobór odpowiedniego modelu może być nieco trudny. Warto więc poznać kilka zasad, które mogą nieco pomóc w zakupie. Rozmiar legowiska dla psa to najważniejsze kryterium wyboru. Ani zbyt małe, ani za duże posłanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Na szczęście w naszej szerokiej ofercie znajdziesz legowiska o różnych wielkościach, dopasowanych do potrzeb wszystkich psów.

Rozmiar łóżka dla psa ma znaczenie – jaki legowisko kupić?

Mały rozmiar legowiska dla psa dużej rasy sprawi, że Twój pupil chętniej będzie kładł się na posadzce lub na sofie, kanapie czy fotelu. Może to źle wpłynąć zarówno na komfort psa, jak i wygląd mebli. Wbrew pozorom mały pies w dużym legowisku również może nie czuć się komfortowo, a także bezpiecznie.

Zasada jest dosyć prosta - rozmiar legowiska dla psa powinien być nieco większy od samego zwierzaka. Najlepiej przyjąć tutaj zasadę, że posłanie powinno być około 10 centymetrów dłuższe od psa, przy czym mierzymy go od głowy do podstawy ogona, którego nie wliczamy, ponieważ pies w czasie snu zawija go pod siebie. Nie zapominaj także o szerokości, tutaj powinno być już prościej. Przede wszystkim dlatego, że im dłuższe legowisko, tym szersze. Jeśli więc długość będzie odpowiednia, to szerokość również.

Legowisko dla szczeniaka – jak dobrać rozmiar?

Kupując legowisko dla szczeniaka, nie warto kierować się tym, jak duży będzie za rok. Przede wszystkim im większe legowisko, tym wyższa cena, nie warto więc przepłacać. Ponadto, po kilku miesiącach użytkowania legowiska przez szczeniaka nie będzie ono już raczej w dobrym stanie, i będzie wymagało wymiany na nowe. Szczeniaki uwielbiają podgryzać materiał, drapać go pazurami, a co więcej, podjadać smakołyki, leżąc wygodnie na swoim posłaniu. Dlatego rozmiar legowiska powinien być mniejszy, co przełoży się na mniejsze koszta dla właściciela. Co więcej, odpowiednio dopasowane legowisko będzie przytulne i bardziej komfortowe.

Rozmiar i kształt legowiska dla psa – wszystko ma znaczenie

Rozmiar legowiska dla psów to nie wszystko, liczy się także kształt posłania. Na co postawić? Masz kilka opcji do wyboru. Bardzo popularne są modele prostokątne. Do Twojej dyspozycji producenci oddają także egzemplarze okrągłe i kwadratowe. Ten ostatni model zarezerwowany jest raczej dla niewielkich psów. Okrągłe modele także raczej wybiera się dla mniejszych piesków. Prostokątne z kolei idealnie sprawdzają się w przypadku dużych ras.

Oprócz kształtu i rozmiaru nie można zapomnieć także o rantach, gdy wybiera się legowisko dla psa. Zasada jest jednak dosyć prosta. Przy wyborze sprawdź, czy ranty są miękkie i sprężyste, jeśli tak, weź pod uwagę zewnętrzną długość posłania wraz z obrzeżami. Psiak będzie mógł na nich kłaść głowę. Jednak gdy ranty są twarde i nie nadają się do wypoczynku, miarą dla Ciebie powinna być wewnętrzna strona legowiska. Zwróć również uwagę na wysokość rantów - dla małych psów lepiej sprawdzą się te niskie, a dla większych wyższe. Tak dobrane „łóżko” dla Twojego pupila na pewno sprawi, że będzie mu w nim przyjemnie, komfortowo i bezpiecznie. Takie legowisko pozwoli zwierzakowi odpocząć i nabrać sił na kolejne szaleństwa. W naszym sklepie bez problemu dobierzesz legowisko dla dużego, średniego, jak i małego psa. Oprócz tego oferujemy karmy, produkty do higieny, smycze linowe dla psa i wiele więcej akcesoriów dla pupili.