Menu

Automatyczne smycze dla psa

( ilość produktów: 51 )

Automatyczna smycz dla psa – sposób na długie spacery

Automatyczna smycz dla psa to rozwiązanie, z którego korzystają zarówno właściciele małych, jak i dużych czworonogów. Jej ogromna popularność wynika z dwóch czynników – ponadprzeciętnej trwałości oraz wygody, jaką zapewnia podczas spacerów. Decydując się na tego rodzaju smycze dla psów, unikniesz nadmiernego ciągnięcia swojego pupila i zapewnisz mu większą swobodę – dzięki temu zadbasz o jego samopoczucie.

W Unizoo przygotowaliśmy bardzo bogaty asortyment smyczy automatycznych – dla małego psa i większego czworonoga. W ten sposób znajdziesz coś odpowiedniego, zarówno pod względem parametrów, jak też estetyki i sprawisz, że każdy spacer z pupilem będzie czystą przyjemnością!

Automatyczna smycz dla psa сzy szelki na spacer?

Każdy z tych akcesoriów do spacerów dla psów ma swoje zalety i wady. Niektórym czworonogom często udaje się zdjąć obrożę ze smyczą automatyczną dla psów i uciec. W szczególności dotyczy to ras o małych głowach. Szelki nigdy nie wywierają nacisku na szyję i są ogólnie wygodniejsze dla psa podczas spaceru. Do wad szelek należy zaliczyć szybkie przyzwyczajenie zwierzaka do tego akcesorium. W przyszłości ogoniasty przyjaciel może kategorycznie odmówić noszenia tradycyjnej obroży ze smyczą. Jednocześnie szelki są bardzo mocno i bezpiecznie przymocowane do klatki piersiowej psa dzięki licznym paskom. Dlatego przy nagłych ruchach zwierzaka lub jego właściciela zwierzę na pewno nie odniesie obrażeń i nie odczuje braku powietrza z powodu ucisku na narządy oddechowe.

Jeśli chodzi o zalety smyczy, to też jest ich wiele. Nie ma konieczności zdejmowania obroży po spacerze z pupilem. Smycze automatyczne dla psów są bardziej higieniczne i łatwiejsze w pielęgnacji niż szelki. Specjaliści zalecają założenie obroży zwierzęciu, jeśli jesteś właścicielem dużego psa. Według nich zapewnia nad nim pełną kontrolę. Jeśli twój współlokator to mały szczeniak, powinieneś również preferować smycz. Chodzi o to, że szelki można im nosić tylko w wieku powyżej ośmiu miesięcy, gdy mają już mocny kręgosłup.

Jakie są rodzaje smyczy dla psa automatycznych?

Automatyczna smycz dla psa dostępna jest w kilku wariantach. Podstawowy podział to ten na smycze taśmowe i linkowe. Te pierwsze są zwykle nieco trwalsze, jednak nie osiągają takich długości, jak linkowe. Smycze taśmowe są też bezpieczniejsze – w ich przypadku istnieje bardzo niewielkie ryzyko, że np. podczas nagłego pociągnięcia przez psa przetną skórę na nodze właściciela (takie ryzyko może występować w przypadku cienkich linek).

Co więcej, smycze rozciągane dla psa różnią się długością, rodzajem materiału z jakiego zostały wykonane i oczywiście kolorystyką oraz wzornictwem. Możesz wybrać smycz automatyczną dla dużego psa oraz małego czworonoga – w zależności od potrzeb. W naszym sklepie zakupisz każdy rodzaj oraz długość, dlatego z całą pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla swojego pupila!

Smycze automatyczne dla psa – jakie mają zalety?

Istnieje wiele powodów, dla których smycz dla psa automatyczna cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród właścicieli czworonogów. Przede wszystkim gwarantuje wygodę podczas spacerów – zarówno dla człowieka, jak i zwierzaka. Mechanizm zwijający taśmy lub linki sprawi, że Twój pupil nie będzie ciągnął i zyska dużą swobodę. Takie rozwiązanie można łatwo kontrolować, ponieważ po wciśnięciu przycisku mechanizm jest blokowany – to, na jak dużą odległość oddali się zwierzę, zależy więc wyłącznie od Ciebie. Daje to większe możliwości niż klasyczne smycze linowe dla psa.

To jednak nie wszystko. Automatyczne smycze dla psów charakteryzują się także świetnym wykonaniem. Zarówno same taśmy, jak również rączki tworzy się z wysokiej jakości materiałów zapewniających długą i bezproblemową eksploatację. Na uwagę zasługuje także ich ogromna różnorodność, dzięki której każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. W sklepie Unizoo czekają na naszych klientów smycze dla psów automatyczne o różnej długości taśmy. Przygotowaliśmy także propozycje okraszone różną kolorystyką i odmiennym wzornictwem!

Gładkie czy wzorzyste smycze automaczne dla psa?

Doskonale wiemy, jak różne są potrzeby i gusta właścicieli czworonogów. Dlatego chcąc spełnić ich oczekiwania, stworzyliśmy bogatą ofertę na smycze dla psa automatyczne o różnym wykończeniu. O ile ich kształty są z reguły bardzo podobne, ponieważ składają się z rączki i obudowy mechanizmu ściągającego, o tyle różnicę widać w kolorystyce.

Nasza oferta zawiera modele gładkie o barwie niebieskiej, czerwonej czy czarnej z logo producenta. To jednak nie koniec, dla fanów propozycji jaskrawych przygotowaliśmy modele firmy Flexi New Classic – neonowo-żółte. W ofercie mamy także modele z konstrukcją wykonaną w rozmaitych wzorach, np. z motywami kwiatowymi czy przedstawiającymi odciski łap psa.

Niezależnie od tego, na którą smycz rozciąganą dla psa się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że spełni ona Twoje oczekiwania. Stawiamy wyłącznie na niezwykle estetyczne rozwiązania od najlepszych marek na rynku!

Materiał taśmy automatycznej smyczy dla psa – na co postawić?

Decydując się na smycz automatyczną dla psa, weź pod uwagę materiał, z jakiego została wykonana linka bądź taśma. To bardzo ważne, ponieważ musi być ona odpowiednio trwała. Tylko wtedy zyskasz pewność, że w przypadku ewentualnej konieczności szarpnięcia, smycz po prostu nie pęknie. Oczywiście nie musi tak się stać podczas pierwszych spacerów, ale na przykład rok po zakupie i wielu codziennych przechadzkach.

Taśma powinna być odporna na mocne szarpnięcia, dlatego rekomendujemy automatyczne smycze dla psów wykonane z cienkiego, ale wytrzymałego materiału. Warto wybrać model lekki dla przedstawicieli małych ras. W przypadku większych ras raczej nie będzie miało znaczenia to, jakiej wagi będzie linka czy taśma. W sklepie Unizoo na naszych klientów czekają między innymi smycze automatyczne Flexi. Firma zawsze dba o jakość swoich wyrobów i nie inaczej będzie w przypadku taśm.

W naszej ofercie znajdziesz również inne akcesoria niezbędne do spacerów z pupilem – szelki i obroże dla psów, kagańce, miski przenośne, ubranka i wiele innych! Zachęcamy więc do składania zamówień!

Smycz rozciągana dla psa – co wybrać dla spacer?

Wybierając automatyczną smycz dla psa, zwróć uwagę nie tylko na jej design oraz jakość materiału, ale również kilka innych elementów. Przede wszystkim dopasuj jej długość do potrzeb swojego czworonoga. Bardziej żywiołowe psy będą potrzebowały co najmniej 5-6-metrowej smyczy, zaś tym spokojniejszym wystarczą 3 m. Weź pod uwagę także jakość mechanizmu – warto wybierać takie rozwiązania, w których blokowanie odbywa się łatwo i szybko, co pozwoli na całkowitą kontrolę nad czworonogiem. Osoby uprawiające sport wraz ze swoim pupilem mogą zainwestować w innowacyjne smycze w formie zegarka, które zakłada się na nadgarstek.

Pamiętaj! W niektórych przypadkach smycz dla psa automatyczna może się nie sprawdzić. Nie polecamy jej właścicielom psów:

  • uczących się chodzenia na smyczy (np. szczeniąt);
  • z tendencjami do nadmiernego ciągnięcia na spacerze;
  • agresywnych lub lękliwych;
  • nadpobudliwych.

W takich sytuacjach lepszym rozwiązaniem okażą się smycze linowe, które również znajdziesz w ofercie Unizoo. Nie zapominaj też o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa – kontroluj psa zwłaszcza przy ruchliwych ulicach i uważaj, by rozciągnięta linka nie blokowała przejścia innym osobom.

Smycz automatyczna dla dużych i małych psów — jak wybrać?

Decydując się na zakup smyczy dla psa automatycznej, koniecznie zmierz obwód szyi czworonoga. Ważny jest również ogólny rozmiar twojego ogoniastego przyjaciela. Obowiązuje tu ta sama zasada, co przy wyborze szelek: im większy pies, tym szersze powinno być dla niego akcesorium. Ważne jest, aby nacisk na szyję zwierzęcia był właściwie rozłożony w przypadku, gdy zwierzę zacznie szarpać smycz.

Dla małych pupili odpowiednie są smycze automatyczne dla psa z obrożami o szerokości około 2 cm, a dla średnich i dużych zwierząt warto zaopatrzyć się w obroże od 2,5 cm do 5 cm. Wybierając to akcesorium, pamiętaj, że za wygodę i bezpieczeństwo swojego pupila odpowiada właściciel. Dlatego konieczne jest uwzględnienie materiału smyczy rozciąganej dla psa i jakości jej wykonania. Nie należy preferować smyczy, które wydają się zawodne i słabe. Jeśli lubisz trenować swojego czworonoga, powinieneś kupić szczególnie mocną smycz treningową dla psa.

Jeśli zależy Ci na komforcie i bezpieczeństwie Twojego pupila, wydawaj pieniądze na smycze dla psa automatyczne od znanych producentów. Produkt powinien zapewniać maksymalną kontrolę nad psem na ulicy. Czasami warto poeksperymentować i wypróbować różne automatyczne smycze dla psów, aby Twój pupil mógł dać Ci znać, która najbardziej mu się podoba.

Dlaczego automatyczne smycze dla psów warto wybrać na Unizoo.pl?

Unizoo to sklep zoologiczny internetowy, w którym stworzyliśmy bogatą ofertę na akcesoria spacerowe. Oczywiście nie brakuje wśród nich automatycznych smyczy dla psów, które cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Dlatego, chcąc spełniać oczekiwania klientów, oferujemy rozwiązania eleganckie, trwałe i funkcjonalne, dzięki którym każdy spacer z pupilem będzie prawdziwą przyjemnością. Oferujemy wyłącznie produkty cenionych marek, takich jak Flexi, Allenett, Water Walker i oczywiście Unizoo.

Sprawdź pełną ofertę na automatyczne smycze dla psów i wybierz rozwiązanie, które spełni oczekiwania – Twoje i Twojego pupila!