Menu

Legowiska dla psa według rasy

( ilość produktów: 42 )

Sprawdź najlepsze legowiska dla psów według rasy

Wybór legowiska dla psa to dla wielu właścicieli duże wyzwanie. Wydaje się to być prostym zakupem, jednak w rzeczywistości trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Źle dobrane legowisko dla psa według rasy może być przyczyną gromadzenia się nieczystości lub po prostu wpłynie na to, że zwierzę będzie miało trudności z prawidłowym odpoczynkiem. Dlatego warto wziąć pod uwagę wszystkie istotne kwestie. Rasa zwierzęcia jest jedną z nich. Jak wybrać legowisko dla rasy psa, które będzie odpowiednie?

Legowisko dla psa – rasa jest ważna w kontekście wybierania produktu

Mogłoby się wydawać, że rasa przy wybieraniu legowiska dla psa, ma małe znaczenie. Jednak jest to jeden z najważniejszych aspektów przy dobieraniu akcesoriów dla psa.

Przede wszystkim rasa wiąże się z rozmiarem zwierzaka, a także jego usposobieniem i upodobaniami. Na przykład buldog francuski na pewno będzie zachowywał się mniej energetycznie, niż border collie. Dlatego, wybierając legowisko dla rasy psa, trzeba mieć na uwadze to, jakiej rasy jest zwierzak.

Legowisko dla psów – rasa o niedużych gabarytach

Dużym atutem oferty sklepu zoologicznego Unizoo jest to, że obejmuje legowiska dla psów większości ras. Najpopularniejsze z tych o małych gabarytach to m.in. legowisko dla yorka, legowisko dla shih tzu, czy legowisko dla mopsa. Wysokość wymienionych odmian psów nie przekracza 40 centymetrów. Waga także jest nieduża - około 7-8 kilogramów. Takie zwierzaki nie potrzebują dużo przestrzeni, a także nie wyróżniają się dużym poziomem aktywności.

W ofercie sklepu zoologicznego Unizoo znajdują się legowiska dla psów małych ras. Nie tylko tych wymienionych powyżej, ale również dla chihuahua, jamników, czy maltańczyków. Są dostosowane do ich potrzeb – materiał wykonania pozwala komfortowo wypocząć i można go również łatwo czyścić. Całość dopełnia bogata paleta rozmiarów oraz kolorów.

Legowisko dla psów – rasa o dużych gabarytach

Nie można również zapomnieć o właścicielach psów o dużych gabarytach. Może to być amstaff, golden retriever, czy owczarek niemiecki. Legowisko dla wymienionych ras powinno być dość duże, aby mogło zapewnić zwierzęciu pełen komfort, a poza jego ramy nie wystawały nogi, ogon, czy głowa. Może to bowiem doprowadzić do znacznego pogorszenia jakości snu i w konsekwencji złego samopoczucia czworonoga.

Oferta sklepu zoologicznego Unizoo obejmuje również duże legowiska dla psów. Rasa to bardzo ważny czynnik wpływający na wybór odpowiedniego produktu, dlatego dodatkowym ułatwieniem jest możliwość wyboru kategorii z legowiskami przeznaczonymi specjalnie dla danej rasy. Wybierając odpowiedni model, zwierzak będzie mógł komfortowo odpocząć. Podobnie jak w przypadku legowisk dla psów małych ras, produkty są dostępne w rozmaitych wersjach, chociażby kolorystycznych. Dzięki temu można wybrać legowisko dla psa o odpowiednio dopasowanych parametrach.

Dlaczego wybór odpowiedniego legowiska dla psa według rasy jest tak ważny?

Legowisko dla psa według rasy to dla zwierzęcia wyjątkowo ważny element codziennego funkcjonowania. Odpowiednie legowisko dla rasy psa jest tym samym, co wygodne łóżko dla psa. To właśnie w tym miejscu zwierzę może odpocząć po spacerze, wspólnej zabawie, czy sytym posiłku. Oprócz tego pies wybiera legowisko w momencie, kiedy chce się zregenerować po całym dniu i odespać go w nocy. To tam czuje się bezpiecznie.

Dlatego warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak gabaryty psa, rasa, a także poziom aktywności i wiek. Młodsze psy na pewno będą potrzebowały legowiska o niskich ściankach, aby łatwo móc do niego wskoczyć, a następnie je opuścić. W przypadku starszych zwierząt można zdecydować się na grubsze podbicie, ponieważ prawdopodobnie będą na legowisku spędzać więcej czasu.

Dobrze dobrane legowisko dla rasy psa

Odpowiednia jakość snu, czy chociażby popołudniowej drzemki wpływa na zdrowie pupila. Pozwala mu utrzymać odpowiednią temperaturę ciała i zapewnia komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa. Znacząco minimalizuje to ryzyko wystąpienia różnych dolegliwości i konieczność wizyty w gabinecie weterynaryjnym.