Menu

Poduszki dla psa

( ilość produktów: 5 )

Wybier najlepsze poduszki dla psów

Komfort snu to najważniejsza cecha wszystkich legowisk dla psów. Posłania mają być odpowiednio miękkie, delikatne w dotyku, ale także bardzo trwałe. Nic dziwnego, że producenci ciągle starają się udoskonalać swoje propozycje. W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie najwyższej jakości legowiska zapewniające komfort zwierzętom. Przykładem mogą być legowiska poduszki dla psów. Są delikatne i przede wszystkim puszyste. Ich główną funkcją jest odizolowanie ciała psa od zimnego podłoża, na którym leżenie nie jest przyjemnym doznaniem dla pupila.

Czy wiesz, że gdy leżenie na zimnej, twardej podłodze może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie psa? Zwiększa to ryzyko wystąpienia różnych schorzeń kostno-stawowych szczególnie u psów w podeszłym wieku. To jednak nie wszystko, odpowiednio dobrana poduszka dla psa zwiększy komfort i przyczyni się do złagodzenia bólu stawów u czworonogów, jeśli takie występują. Jak widzisz, jest wiele zalet wyboru właśnie tego typu posłania. W sklepie Unizoo znajdziesz wiele wyjątkowych wersji poduszek, zachęcamy do przejrzenia naszej oferty!

Różne rozmiary poduszek dla psów – co wybrać?

Legowiska poduszki dla psów występują w różnych rozmiarach. Najczęściej określa się je za pomocą liter, tak jak to bywa w przypadku odzieży. Najmniejsze legowiska dla psów mają oznaczenie XS. Są to naprawdę małe propozycje, których długość wynosi około 30 centymetrów. Jak możemy sobie wyobrazić, są to rozwiązania przygotowane dla najmniejszych ras. Nie brak jednak produkcji większych, producenci bowiem mocno zróżnicowali swoje oferty pod kątem rozmiarów. Dostępne są więc także rozmiary S, M, L itd. Każdy kolejny rozmiar to o około 10 centymetrów dłuższa poduszka od poprzednika.

Dobranie odpowiedniego rozmiaru jest stosunkowo proste. Jak to zrobić? Należy skupić się na długości psa od głowy do podstawy ogona. Do uzyskanej wartości należy dodać 10 centymetrów. Jeśli pies ma 50 centymetrów długości, legowisko dla psa w rozmiarze L z naszego sklepu może być nieco za krótka, warto wtedy sięgnąć po model XL. Tak dobrane posłanie zagwarantuje przede wszystkim komfort, a przecież na tym zależy właścicielom i na pewno również zwierzakom.

Z jakich materiałów najlepiej wybierać poduszki dla psów?

Poduszka dla psa powinna być przede wszystkim odpowiednio miękka i puszysta. Jej głównym celem jest bowiem zapewnienie pupilowi maksymalnej wygody podczas odpoczynku lub snu. Dlatego też stawiamy na welwet w połączeniu z pluszem. Tkaniny są przede wszystkim bardzo przyjemne w dotyku, ale również odpowiednio trwałe. Warto sięgać po modele dwustronne, które można przewracać w zależności od pory roku lub temperatury w pomieszczeniu i na zewnątrz. To jednak nie koniec, pamiętaj, aby stawiać na materiały, które mogą zostać wyprane przynajmniej w 40 stopniach Celsjusza. Utrzymanie poduszki dla psa w czystości będzie o wiele prostsze! Warto także postawić na legowisko pluszowe okrągłe dla psa, które będzie kolorystycznie dopasowane do wnętrza.

Poduszki gładkie dla psa czy z włosiem?

Kupując poduszkę dla psa, zwróć uwagę na to, jaką ma strukturę. Do wyboru masz głównie dwie opcje - model gładki oraz z krótkim lub nieco dłuższym włosiem. Zdecydowanie powinieneś kierować się tutaj upodobaniami psa, a jeśli nie wiesz, na co postawić, najlepiej sugerować się jedną z zasad. Brzmi ona tak, że im pupil jest większy, tym dłuższe włosie sprawi mu więcej przyjemności podczas snu. Oczywiście ostateczna decyzja zawsze należy do właściciela. W naszej ofercie znajdziesz zarówno modele gładkie, jak i z włosiem, a także propozycje dwustronne, na pewno więc kupisz model, który spełni Twoje oczekiwania. Postaw na legowiska poduszki dla psów od renomowanych producentów! Twój pies na pewno będzie Ci za to wdzięczny. Polecamy również dostępne w naszej ofercie legowiska prostokątne dla psa i okrągłe dopasowane do psów różnych ras.