Menu

Karmy dla psów według rasy

( ilość produktów: 987 )

Karma dla psów według ras

Czworonogi mają własne potrzeby i wymagania. Warto, aby ich właściciele poważnie podeszli do kwestii diety. Najważniejszym w temacie żywienia jest oczywiście odpowiedni dobór rodzaju karmy do konkretnego psa. Dziś skupimy się na rasach, bo jak może się domyślasz, jedne będą lepiej trawić mięso drobiowe, inne nie będą mogły go spożywać w ogóle. To tylko przykład, który obrazuje, jakie różnice występują w dietach naszych czworonogów. A jeśli szukasz karmy dla psów według smaku, sprawdź je na naszej stronie

Chcemy jednocześnie podkreślić, że karma dla psów według ras nie oznacza, że konieczne będzie kupienie produktu tylko jednego producenta. Na rynku jest przede wszystkim wiele rozwiązań przystosowanych dla większości psów. Co więcej, zróżnicowanie pod kątem składu, rodzaju karmy czy samego dostawcy także jest wysokie. Dzięki temu każdy znajdzie coś, co posmakuje jego pupilom. Mnóstwo pysznych karm dla psów różnych ras czeka na Ciebie w sklepie Unizoo.

Karma dla psa według ras – potrzeby małych pupilów

Małe rasy psów wbrew pozorom mają duże potrzeby. Przykład yorka, którego układ pokarmowy jest stosunkowo krótki, więc nie może być obciążany przez ciężkostrawne produkty. Należy przy tym wykluczyć wszystkie potencjalnie groźne alergeny z diety dla tej rasy. Dlatego karma dla Yorka powinna być dedykowana wszystkim pieskom mini. Najlepiej, jeśli jest przygotowana specjalnie dla tej rasy.

Doskonały wygląd, lepsze samopoczucie i oczywiście długie życie pieska w wersji mini-mini, czyli chihuahua. Jaką karmę wybrać dla tego konesera? Naprawdę specyficzną, bo pozbawioną wszelkich alergenów mogących źle wpływać na organizm zwierzęcia. Każda porcja podawanej karmy powinna być starannie wyselekcjonowana z potężną dawką witamin i minerałów.

Co z popularną w Polsce rasą psów o nazwie jamnik? Dla tych czworonogów należy stosować karmy, które nie obciążają układu pokarmowego i nerek. Każda karma dla tej rasy psów powinna być wolna od toksycznych lub potencjalnie niebezpiecznych związków oraz popularnych alergenów. Dobra jakość jedzenia to mniejsze ryzyko wystąpienia poważnych chorób. Co więcej, niska zawartość tłuszczu to konieczność. Nadwaga u tych zwierzaków wiąże się z kłopotliwymi dolegliwościami. Karma dla psów jamników z dobrym składem? Tylko w Unizoo!

Karma dla psów dużych – sucha i mokra

Karmy dla psów ras dużych powinny być pozbawione popularnych alergenów i toksycznych związków. Nie mogą negatywnie wpływać na organizm zwierzęcia. Dla przykładu; karma dla charta powinna wspomagać jego układ trawienny i pracę innych narządów. Spora ilość mięsa to wymóg numer jeden, oczywiście musi to być mięso wysokojakościowe, najlepiej human-grade. Przy wyborze karmy należy zwrócić szczególną uwagę na wiek i wielkość charta, bo szczenięta wymagają nieco innego składu.

Piękne, bardzo przyjazne berneńskie psy pasterskie to kolejna z dużych raz, o których warto wspomnieć. Jak wiadomo, czworonogi tej rasy uwielbiają aktywność, dlatego karma dla psa powinna pomagać w utrzymaniu zdrowia i nienagannej kondycji. Produkt o dużej ilości mięsa w składzie, najlepiej pełnowartościowego, to dobry wybór. Mocne kości, stawy, mięśnie to konieczność w przypadku tej rasy. Psy te mają jednak tendencję do tycia, należy zwrócić więc uwagę na zawartość tłuszczy w karmie.

Duże wymagania średnich ras – karma dla psa

Starannie zbilansowany skład, bogate źródło błonnika, witamin i minerałów dla psa, a także duża dawka energii; tak powinna wyglądać porcja karmy dla psa rasy średniej. Najlepiej zobrazować to na przykładzie jedzenia przygotowanego dla shar pei, wyjątkowej rasy psów znanej na całym świecie. Taka karma powinna być wolna od wszelkich alergenów takich jak zboża. Należy jednak zauważyć, czy w składzie znajdują się mikroskładniki wpływające na kondycję skóry. Karma dla psów rasy shar pei powinna również wpływać na prawidłową pracę układu krążenia, wzmacniać serce. Warto kierować się wiekiem i aktywnością przy zakupie produktu. U nas znajdziesz idealne rozwiązanie, zapraszamy do przejrzenia oferty karmy dla psów różnych ras w Unizoo!