Menu

Gryzaki dentystyczne dla psa

( ilość produktów: 5 )

Gryzak dentystyczny dla psa – wygodny sposób na pielęgnację zębów

Każdy odpowiedzialny właściciel musi dbać o jamę ustną swojego psa, gdyż pies faktycznie poznaje świat, gryząc różne przedmioty. Gryzienie to zupełnie naturalne zachowanie, pozwalające rozładować emocje, wypełnić wolny czas, a także usunąć kamień na zębach. Gryzak dentystyczny dla psa to proste, ale niezbędne rozwiązanie, które łączy właściwą pielęgnację stomatologiczną psa z minimalizacją ryzyka, że ​​czworonożny przyjaciel będzie niszczyć Twoje rzeczy przez gryzienie.

Zabawki dla psa dentystyczne dają pupilom mnóstwo frajdy, co również jest niezwykle ważne! Gryzienie czegoś zwiększa poczucie bezpieczeństwa psa, a także daje pupilowi ​​możliwość dobrej zabawy, gdy Ty jesteś zajęty.

Ważnym plusem gryzaków dentystycznych jest to, że doskonale łagodzą stres. Podczas gryzienia pies zaspokaja jeden ze swoich podstawowych instynktów i dzięki temu staje się spokojniejszy. Ponadto w organizmie psa stymulowana jest produkcja korzystnych hormonów i neuroprzekaźników, które poprawiają nie tylko nastrój, ale i zdrowie.

Jak w pielęgnacji zębów pomagają gryzaki dentystyczne dla psa?

Jakie są pozytywne efekty gryzaków do czyszczenia zębów dla psa? Aby zapobiec gromadzeniu się płytki nazębnej i kamienia nazębnego, zęby psa muszą być starannie pielęgnowane. Ważne jest, aby regularnie dawać swojemu zwierzakowi możliwość gryzienia tych specjalnie zaprojektowanych zabawek, które podczas gryzienia pomagają oczyścić dziąsła i usunąć resztki jedzenia, które utknęły między zębami.

Gryzaki dla psa są bardzo skuteczne w utrzymaniu czystych i zdrowych zębów i dziąseł, a także wzmacniają szczęki Twojego psa. Ponadto zabawki te świetnie nadają się dla małych szczeniąt, ponieważ tracą zęby mleczne, a gryząc coś twardego podczas wzrostu nowych zębów, łagodzą w ten sposób ból.

Podobnie jak u człowieka, u psa od prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej zależy nie tylko estetyczny wygląd i zdrowie zębów, ale także brak nieprzyjemnego zapachu, odporność itp. Istnieje wiele sposobów na dbanie o zęby psa, ale gryzak to podstawowe i niezbędne akcesorium.

Gryzaki do czyszczenia zębów dla psa – jakie istnieją?

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór gryzaków stomatologicznych dla psów w postaci gumowych piłek, kości, hantelków z wypustkami, poroży jeleni czy szczoteczek. Poszczególne modele różnią się między sobą przede wszystkim kolorem i wielkością, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie idealną propozycję dla swojego pupila.

Ciekawym rozwiązaniem są również gryzaki dentystyczne dla psa z dozownikiem, który stanowi doskonałe miejsce do schowania przysmaków, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dla pupila. Pies podczas zabawy otrzymuje nagrodę w postaci pysznej przekąski, co zachęca go do zabawy. Niektóre modele są wyposażone w przyssawki, za pomocą których można je przymocować do różnego rodzaju powierzchni.

Gumowy gryzak dla psa – czy jest alternatywa?

Wiele osób obawia się gumowych gryzaków dla psa, preferując tylko naturalne. W rzeczywistości te opcje mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo ekonomiczne w porównaniu do naturalnych odpowiedników, ponieważ wytrzymują przez długi czas. Szeroki wybór gryzaków gumowych dla psa pozwala wybrać najlepszą opcję do wieku, wielkości i preferencji Twojego pupila.

Gumowe gryzaki często mają miejsce na smakołyki, co ułatwia psu gryzienie zabawki zamiast Twoich rzeczy. Istnieją również gryzaki z gumy aromatyzowane. Dzięki specjalnemu kształtowi gryzaki te bardzo skutecznie usuwają kamień nazębny, a jednocześnie są bardziej delikatne dla dziąseł czworonogów. Dlatego zdaniem wielu ekspertów to właśnie gryzaki gumowe dla psa są najlepszą opcją dla małych szczeniąt, przy czym ważne jest, aby wybrać odpowiednie modele dostosowane do konkretnego wieku.

Jak przekonać psa do zabawy gryzakiem dentystycznym?

Większość psów uwielbia gryzaki dentystyczne, dzięki czemu już od pierwszej chwili doskonale się nimi bawią. Jednak niektóre pupile potrzebują zachęty, aby się do nich przekonać. Zatem jak to zrobić? Przede wszystkim nie warto zmuszać psa na siłę, gdyż takie działanie może spowodować niechęć, którą ciężko będzie później przełamać.

Najrozsądniej będzie dać zwierzakowi gryzak dentystyczny i pozwolić mu samodzielnie się z nim zapoznać. W celu zachęcenia do zabawy można go zabrać ze sobą na spacer, a także po każdorazowym zainteresowaniu nim nagrodzić psa pysznym przysmakiem. W ten sposób utrwalimy dobre zachowanie i pupil będzie mógł dbać o swoją jamę ustną podczas zabawy. W niektórych przypadkach bardzo pomocne są gryzaki dentystyczne dla psa z dozownikiem, o których już wspominaliśmy. Oczywiście mimo wszystko warto także dokonywać regularnych kontroli stanu uzębienia u weterynarza.

Jak wybrać odpowiedni gumowy gryzak dla psa?

Im więcej opcji oferuje rynek, tym trudniej dokonać wyboru, poza tym wszystkie psy są inne i każdy ma swoje własne cechy i preferencje. Niektóre psy potrzebują mocnego gryzaka, inne uwielbiają gumowe zabawki, a jeszcze inne wybierają tylko naturalne.

Niewątpliwie wybór zawsze należy do właściciela psa, jednak oto kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę przy wyborze:

  • Wiek. Na przykład dla małych szczeniąt odpowiednie są proste modele gumowe, z których nie można odgryźć małych części;
  • Wielkość i rasa psa. Niektóre rasy mają tak potężne szczęki, że nadają się dla nich tylko mocne gryzaki dla psa;
  • Preferencje właściciela lub psa. Niektórzy ludzie wolą pewne modele lub kolory, psy również często preferują niektóre rodzaje zabawek.

Gryzak naturalny dla psa – jak zadbać o swoim pupilu?

Pomimo najszerszego wyboru sztucznych zabawek, większość właścicieli nadal preferuje gryzaki naturalne dla psów. Ta opcja ma naprawdę wiele zalet. Po pierwsze, w przypadku gryzaków naturalnych nie musisz obawiać się toksycznych materiałów i alergenów w farbach. Po drugie, między innymi te naturalne mają też wartość odżywczą, witaminy i makroelementy. Po trzecie, to właśnie tego typu gryzaki psy zazwyczaj lubią najbardziej.

Wybór gryzaków naturalnych dla psów w naszym sklepie internetowym jest bardzo duży, począwszy od świńskich uszu, skóry i kurzych łapek po prasowane kości. Względne wady naturalnych gryzaków to szybkie zużycie i wyraźne zapachy, które mogą być nieprzyjemne dla niektórych osób wrażliwych.

Jakie zabawki dentystyczne dla psa oferuje sklep Unizoo.pl?

Sklep internetowy zoologiczny Unizoo.pl oferuje naprawdę szeroki wybór zabawek dentystycznych dla psów od najlepszych producentów oraz w przystępnych cenach. Strona posiada między innymi następujące kategorie:

  • Gryzaki dentystyczne dla prawidłowej pielęgnacji zębów;
  • Gryzaki z dozownikiem pomagające przekonać psa do gryzienia zabawek;
  • Gryzaki na sznurku dla zabawy wraz z właścicielem;
  • Gryzaki naturalne do łączenia podjadania i zabawy;
  • Gryzaki gumowe na dłuższy okres użytkowania.

Wśród setek opcji w naszym sklepie internetowym zoologicznym znajdziesz dokładnie taki gryzak dentystyczny dla psa, który będzie idealna dla Twojego pupila i sprawi, że będzie zdrowy i szczęśliwy!