Menu

Podział karm dla psa według składu

( ilość produktów: 796 )

Podział karm dla psa według składu

Czym charakteryzuje się dobra karma dla psa? Powinna mieć przede wszystkim bogaty skład, dzięki któremu można uniknąć problemów zdrowotnych zwierzęcia, na przykład związanych z układem pokarmowym. Karma powinna być też źródłem energii, pomagać w utrzymywaniu lśniącej i gładkiej sierści pupila, a także wpływać na jego lepsze samopoczucie. Pożywienie dla psa o takiej charakterystyce można znaleźć w ofercie sklepu zoologicznego Unizoo.

Jak wybrać karmę dla psa – skład pokarmu

Podczas poszukiwania konkretnych produktów trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii, które mogą okazać się kluczowe. Każdy pies jest bowiem inny, jedne potrafią cały dzień wygrzewać się na słońcu, podnosząc się tylko po to, aby zajrzeć do miski dla psa, a niektóre są tak aktywne, że w trakcie zabawy zapominają o całym świecie. To właśnie aktywność jest pierwszą z kwestii, którą warto uwzględnić podczas zakupu karmy dla psa.

Ponadto istotnymi wyznacznikami są cechy fizyczne, sposób zachowania, rasa i wiek czworonoga. Do tego dochodzą takie kwestie, jak karmienie młodych. W przypadku, gdy jest się właścicielem suczki oczekującej szczeniaków, trzeba zapewnić jej większą liczbę kalorii w ciągu dnia. Inaczej jest natomiast w przypadku starszych psów – w takiej sytuacji zwierzak może otrzymywać nieco mniej kalorii.

Gdzie szukać dobrej karmy dla psów według składu?

Wybór karmy o odpowiednich właściwościach jest ważny, ponieważ pozwala uniknąć problemów związanych ze zdrowiem psa – głównie z zapotrzebowaniem na brakujące składniki lub otyłością.

Kolejnym aspektem obok właściwości pożywienia, jest to, kto wyprodukował daną karmę. Wyroby od najbardziej znanych producentów są bowiem poddawane skrupulatnym, okresowym testom, co powoduje, że tego rodzaju karmy odznaczają się najlepszą jakością. Propozycje od sprawdzonych i cenionych firm można znaleźć w ofercie Unizoo.

Karmy dla psów z dużą zawartością mięsa

Niestety na półkach dużych sieciowych sklepów znajdują się najczęściej karmy słabej jakości. Niewiele w nich kluczowego dla rozwoju zwierząt białka, a całość mieszanek jest uzupełniana o wątpliwej klasy dodatki, na przykład mączki z piór lub krwi.

Właściciele psów, którzy szukają alternatywy dla tej karmy, mogą być zainteresowani ofertą sklepu zoologicznego Unizoo. Proponujemy w niej wybór produktów, takich jak mokra karma dla psa z dużą zawartością mięsa dobrej jakości. To propozycja dla czworonogów o wrażliwym układzie pokarmowym, a także tych, które mają problemy z kondycją uzębienia. Szczególnie polecane są karmy od producentów Raw Paleo, John Dog, czy Happy Snacky. Konkretne rodzaje żywności dla psów można dobrać pod kątem wieku i wielkości zwierząt.

Karmy dla psa bez zbóż – popularna odmiana żywności dla czworonogów

Oprócz karmy dla psów z dużą zawartością mięsa właściciele czworonogów często wybierają również pożywienie bez zbóż. Są to wysokowartościowe i lekkostrawne mieszanki, ponieważ zawierają przemyślane połączenie – surowe mięso wraz z warzywami i owocami, które wspomagają cały proces trawienia żywności, a ponadto są bogate w składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania psa.

Psy potrzebują najwięcej czystego białka w dużych ilościach, a ponadto zdrowych tłuszczy, węglowodanów, substancji mineralnych i witamin. To wszystko znajduje się właśnie w mięsie wysokiej jakości, a także w warzywach i owocach. Karma bezzbożowa dla psa będzie najlepszą propozycją dla tych właścicieli czworonogów, które zmagają się z takimi problemami, jak przewlekła biegunka i problemy z trawieniem, na przykład alergia na pokarm i zwracanie żywności. Do grupy producentów karmy dla psa bez zbóż cieszących się renomą, należą m.in. John Dog, Raw Paleo czy Crave.

Jaką karmę dla psa według składu zamówić?

Poza wymienionymi rodzajami, czyli karmy dla psa bogatej w mięso lub bez zboża, można wybrać także wiele innych produktów. Są to na przykład karmy dla psów z wołowiną, kaczką, indykiem, jagnięciną, łososiem lub rybą.

Te odmiany znajdują się w ofercie sklepu zoologicznego Unizoo. Dużym atutem składania zamówień u tego dostawcy jest możliwość skorzystania z wielu filtrów, które nie tylko pozwalają znacznie zawęzić spektrum poszukiwań, ale przede wszystkim znaleźć odpowiednią karmę dla psa.