Menu

Kaganiec dla psa

( ilość produktów: 1 )

Prezentowane w tej kategorii kagańce dla psów to niezbędne akcesoria dla właścicieli zwierząt, które mogą się przydać w wielu sytuacjach. Najczęściej podczas wizyty u weterynarza czy przejazdu komunikacją miejską. Dodatkowo kagańce są również wskazane w przypadku czworonogów wykazujących agresję w miejscach publicznych bądź w kontakcie z innymi psami, a także, gdy na spacerze puszczamy swojego pupila luzem bez smyczy. Zastosowanie tego rodzaju akcesorium przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo psa i ochronę innych zwierząt oraz ludzi przed ewentualnym ugryzieniem. Zapraszamy do wyboru modelu, który spełni wszelkie oczekiwania i potrzeby w atrakcyjnej cenie w naszym sklepie internetowym umożliwiającym dokonanie zakupów w wygodny sposób, bez konieczności wychodzenia z domu.

Najpopularniejsze kagańce dla psów, które warto mieć

W naszym sklepie dla psa dostępne są kagańce, które pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów. Należy do nich między innymi firma Trixie, która powstała z prawdziwej miłości i pasji do zwierząt ponad 40 lat temu i od samego początku istnienia produkuje wyłącznie najwyższej jakości akcesoria i produkty dla czworonogów i nie tylko.  Marka dokłada wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania i potrzeby współczesnych właścicieli zwierząt oraz ich podopiecznych, dlatego też jej asortyment cieszy się tak doskonałą opinią na rynku zarówno wśród prywatnych opiekunów, jak i właścicieli hodowli, petsitterów i treserów.

Do najpopularniejszych kagańców dla psa należą wersje materiałowe w czarnym kolorze, które są dostępne w kilku rozmiarach do wyboru, gdyż podstawową kwestią podczas zakupu tego rodzaju akcesorium jest odpowiednie dopasowanie jego wielkości do pyska psa. Modele te zostały wykonane z najwyższej jakości materiału, a konkretniej w tym przypadku z nylonu, który jest niezwykle wytrzymały, trwały i odporny na uszkodzenia. Warianty tego rodzaju stanowią znakomitą alternatywę w stosunku do tradycyjnych kagańców dla psów, gdyż poza zapewnieniem bezpieczeństwa i kontroli nad pupilem, gwarantują mu pełen komfort. Nie powodują odcisków i są bardzo lekkie. Dodatkową ich zaletą jest regulowana konstrukcja, która pozwala z łatwością w odpowiedni sposób dopasować kaganiec do psiego pyska. Ponadto kaganiec dla psa materiałowy jest bardzo prosty w obsłudze i można go szybko i wygodnie założyć i ściągnąć.

W jakich momentach warto mieć kaganiec dla psa przy sobie?

Zdarzają się sytuacje, w których kaganiec dla psa okaże się wymagany. Najczęściej jest to wizyta u weterynarza, podczas której nawet najspokojniejsze i przyjaźnie nastawione zwierzę pod wpływem stresu może zacząć zachowywać się agresywnie. Warto o tym pamiętać i tym samym zabrać ze sobą kaganiec dla bezpieczeństwa wszystkich dookoła. Dodatkowo podczas jazdy tramwajem, autobusem czy pociągiem również niezbędne będzie założenie psu kagańca, gdyż jest to wymagane przez polskie prawo dotyczących przepisów porządkowych w komunikacji miejskiej i pozamiejskiej. Akcesorium to również niezbędne jest podczas gdy nasz pies biega bez smyczy w trakcie wspólnego spaceru z psem na świeżym powietrzu w miejscu, które uznawane jest za publiczne. Oczywiście kaganiec warto także zakładać w sytuacjach niepewnych, gdy nie możemy przewidzieć zachowania pupila.

Brak kagańca może wiązać się z bardzo dużymi nieprzyjemnościami, gdy pies zaatakuje i np. kogoś ugryzie. W takiej sytuacji to opiekun zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Jak przyzwyczaić psa do noszenia kagańca?

W pierwszej kolejności, aby przyzwyczaić psa do noszenia kagańca należy go z nim zapoznać. Zawołaj pupila i pokaż mu nowe akcesorium oraz pozwól mu je obwąchać. Następnie spróbuj przez kaganiec przełożyć smakołyk dla psa i zachęć pupila, aby włożył pysk do środka. W ten sposób zrobicie pierwszy krok i nagrodzisz czworonoga za poprawne wykonanie zadania. Warto powtarzać tę czynność, aż do momentu, w którym pies chętnie będzie wkładał pysk do kagańca i jak najbardziej wydłużając ten moment. Następnie spróbuj delikatnie zapiąć go, gdy pupil będzie trzymał pysk w środku i zawsze nagradzaj go smakołykiem. Nauka wymaga cierpliwości, jednak przy odpowiednim podejściu i spokoju możesz mieć pewność, że zakończy się sukcesem.