Menu

Maty i wycieraczki pod kuwetę dla kota

( ilość produktów: 1 )

Żwirek w całym domu to naprawdę utrapienie każdego, kto posiada koty, dlatego przy każdej kociej kuwecie powinna się znaleźć mata, specjalnie przygotowana, by zachować higienę i czystość w domu. Nowoczesne dwuwarstwowe maty przed kuwetę potrafią zebrać nawet do 90% żwirka z kocich łapek, dzięki temu mamy mniej sprzątania po naszych pupilach. Wycieraczka dla kota jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy utrzymać czystość przy kociej kuwecie. Sposób działania takiej nowoczesnej wycieraczki pod kuwetę jest bardzo prosty, mata jest złożona z dwóch części – jednej bardzo delikatnej wykonanej z materiału EVA i drugiej zatrzymującej żwirek dla kota i piasek.

Czyszczenie maty dla koty również jest bardzo proste, wystarczy wysypać zawartość wycieraczki do kosza lub kuwety, a jej wnętrze umyć pod bieżącą wodą. Należy pamiętać, aby przed ponownym użyciem dobrze wyschła w innym wypadku żwirek lub piasek będzie się zbierał w grudki, które nie będą zbyt bezpieczne dla naszego kociaka. Takie maty najlepiej sprawdzają się przy zabudowanej kuwecie, z bardzo prostego powodu – nasz kotek ma tylko jedno wyjście i musi przez nie przejść a co za tym idzie przez dwuwarstwową wycieraczkę.

Rodzaje mat dla kota pod kuwetę

  • Gumowa mata – najtańsza opcja, nie zatrzymuje dużej ilości żwirku ani piasku, jednak zaletą jest niska cena i łatwe czyszczenie.
  • Dywanik pod kuwetę – wykonany z miękkiego, pluszowego materiału zdecydowanie lepsza niż mata z gumy, ale trudniejsza w czyszczeniu i znacznie droższa.
  • Dwuwarstwowa mata pod kuwetę – zbierająca najlepsze opinie wśród właścicieli kotów, dwie warstwy maty pozwalają na szybkie czyszczenie i zatrzymują większość żwirku z łapek naszego pupila.

Jaka mata dla kota pod kuwetę?

Zdecydowanie polecamy najlepsze jakościowo rozwiązanie, czyli dwu warstwową wycieraczkę pod kuwetę. Mata taka zapewni, że żwirek i piasek zostanie przy kuwecie i nie będzie roznoszony po całym domu, równocześnie nie kosztuje zbyt dużo. Rozmiar takiej maty jest też bardzo ważny, w przypadku większych kotów koniecznie musimy kupić większą wycieraczkę. Większa mata zapewni większą powierzchnię, po której nasz pupil będzie musiał przejść a co za tym idzie większą ilość żwirku i piasku na macie, która zostanie.

Sprawdź także produkty z rozdziału "Maty i podkłady higieniczne dla kota".