Menu

Mokra karma dla kota

( ilość produktów: 994 )

Mokra karma dla kota oraz smakowite jedzenie z puszki

Niemal każdy kot to głodomór, który gdyby tylko mógł, o każdej porze dnia i nocy wskoczyłby do lodówki. Dlatego, jako właściciel, powinieneś odpowiednio zadbać o potrzeby żywieniowe swojego pupila. W tej kategorii znajdziesz to, co najbardziej lubią wszystkie mruczki – mokre karmy dla kota od najbardziej cenionych na rynku producentów, którzy dbają o odpowiednią selekcję składników i dostarczają wyroby dostosowane do potrzeb zwierząt w różnym wieku oraz o odmiennych potrzebach. Sprawdź, jaka karma mokra dla kota będzie idealna dla Twojego czworonoga i dlaczego warto włączyć ją do menu pupila!

Sucha czy karma mokra dla kota – czyli co powinien jeść kot?

Suche karmy dla kotów cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem właścicieli, ponieważ są wygodne w stosowaniu i zwierzęta bardzo je lubią. Jednak podawane samodzielnie nie zaspokoją potrzeb żywieniowych czworonoga, dlatego warto uzupełnić je o jedzenie z puszki. Karmy mokre dla kota to rozwiązanie idealne, które może stać się podstawą diety i dostarczyć zwierzęciu odpowiednią porcję witamin i minerałów.

Nasze koty to urodzeni mięsożercy. Węglowodany, czyli zboża, warzywa oraz owoce w pokarmie są zbyteczne i nietrawione przez zwierzęta. Mogą one stanowić dodatek do diety, ale nie powinny być jej podstawą. Aby kociak mógł prawidłowo się rozwijać, podstawą posiłków powinno być mięso, odpowiednio dobrane do wieku oraz wagi zwierzęcia. Zaletą mokrej karma dla kotów jest to, że zawiera w sobie nie tylko dużo mięsa, ale również znaczną ilość wody co wpływa dobrze na nawodnienie zwierzaka.

Warto dodać, że karma mokra dla kotów posiada kawałki mięsne, które są zazwyczaj zanurzane w sosach lub galaretce, co pobudza apetyt kociaka. Jeśli Twój pupil ma tendencję do tycia, to dobrze dobrane, odpowiednie mokre jedzenie wcale nie sprawi, że będzie tył jeszcze bardziej, a wręcz przeciwnie.

Co więcej, mokra karma dla kota ma znacznie mniejszą kaloryczność niż sucha, więc jeśli będziesz dbać o ruch swojego pupila oraz dobierzesz dawkę według zaleceń producenta, utrzymasz prawidłową wagę i rozwój zwierzęcia.

Karma dla kota mokra — jakie ma zalety?

Karma mokra dla kota w puszkach lub saszetkach (sprawdź opakowanie kormy dla kota) cieszy się dużą popularnością wśród kotów ze względu na ich smak i aromat, a właściciele doceniają możliwość znalezienia na rynku produktów naprawdę wspaniałej jakości, łatwych i wygodnych w podawaniu nawet najbardziej wybrednym futrzakom.

Zazwyczaj dobra mokra karma dla kota zawiera wystarczającą jakość składników pochodzenia zwierzęcego, a także warzywa i zboża. Dużą zaletą jest wysoka zawartość wody, sięgająca około 80%. To ważne dla ochrony układu moczowego kotów, ponieważ te zwierzęta — będąc potomkami pustynnego przodka — naturalnie piją mało wody i są narażone na choroby układu moczowego. Brak odpowiedniej ilości płynów prowadzi do zagęszczania moczu i tworzenia się kamieni moczowych.

Wybierając dla mruczka właściwą karmę, dbamy także o to, żeby zachowywał normalną masę ciała i dobrą kondycję fizyczną, a poprzez to wydłużamy życia naszego futrzastego przyjaciela. Ponadto dobre karmy dla kota mokre mają delikatną konsystencję, dlatego nawet jeśli zawierają kawałki mięsa, zwierzętom jest łatwo je żuć i połykać. Stają się więc doskonałą opcją karmienia pupili chorych, a także wybrednie podchodzących do jedzenia.  Zaletą jest również to, że mokry pokarm można podawać w połączeniu z suchym: takie połączenie jest uważane za najzdrowsze i dobrze się sprawdza w karmieniu kotów w różnym wieku.

Jak często można podawać mokrą karmę kotu?

Wolno żyjące i dzikie koty jedzą dziennie od 10 do 20 posiłków o nierównej przerwie między nimi, a ich wielkość zależy od sukcesów polowania. Zdarza się często, że takie zwierzęta poszukują jedzenia również w nocy. Jeśli chodzi o podawanie mokrej karmy dla pupili mieszkających w domu, zależy to od kilku czynników, takich jak: wiek kota, jego wielkość i styl życia oraz stan zdrowia. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się podawanie mokrej karmy dla kota 2-3 razy dziennie (na śniadanie i kolację lub na śniadanie, obiad i kolację), ale konkretne zalecenia mogą się różnić w zależności od sytuacji. Porcja nie powinna być wielka — najlepiej taka, by kot zjadł ją w całości. Dobrą opcją jest połączenie karmy mokrej i suchej w stosunku 9:1, czyli np. jeśli podajesz 90 gramów karmy mokrej dla kota, dokładasz jeszcze 10 gramów karmy suchej. Jeśli kotek nie ma jeszcze roku, zaleca się podawanie mu mokrej karmy 4-6 razy dziennie.

Jeśli masz wątpliwości co do tego, jak często należy podawać mokrą karmę Twojemu kotu, skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Lekarz weterynarii będzie w stanie dostosować zalecenia do indywidualnych potrzeb Twojego kota i pomoże Ci ustalić optymalny plan żywienia. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że niektóre koty mogą mieć szczególne potrzeby żywieniowe z powodu chorób lub alergii, dlatego istotne jest, aby skonsultować się ze specjalistą weterynarii, jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do diety kociaka.

Czy mokra karma dla kota może zastąpić suchą?

Owszem, mokra karma różnych marek dla kota może zastąpić suchą, ale należy pamiętać, że oba rodzaje karmy mają swoje wady i zalety. Karma sucha jest zazwyczaj bardziej wygodna w użyciu i jest bardziej trwała niż karma mokra, ponieważ nie wymaga przechowywania w lodówce i ma dłuższy termin ważności. Jednak karma mokra jest bardziej apetyczna dla kotów i zawiera więcej wilgoci, co może być korzystne dla zwierząt, które piją mało wody.

Jeśli zamierzasz zastąpić suchą karmę dla kota mokrą, ważne jest, aby robić to stopniowo tak, by uniknąć problemów z trawieniem u kota. Najlepiej jest zacząć mieszając małe ilości karmy mokrej z suchą, a następnie stopniowo zwiększać proporcje mokrej karmy. Ważne jest również, aby upewnić się, że kot ma dostęp do świeżej, czystej wody w każdej chwili.

Pamiętaj, że każdy kot jest inny i niektóre z futrzaków mogą lepiej tolerować pewne rodzaje karmy niż inne. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jaką karmę powinieneś podawać swojemu kotu, skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Specjalista doradzi Ci najlepsze rozwiązanie dla potrzeb Twojego kota. Warto też dodać, że dość dużo weterynarzy uważa, że najlepszym w żywieniu zwierząt jest łączenie mokrej i suchej karmy, gdyż taka kombinacja pozytywnie oddziałuje na układ pokarmowy pupili.

Dobra mokra karma dla kota: jakiego producenta wybrać?

Niezależnie od tego, czy kupujesz mokre karmy, czy też przysmaki dla kota, powinieneś zwrócić uwagę na ich jakość. Kluczem do sukcesu jest wybór produktu odpowiedniej marki, która zapewnia wysoką zawartość mięsa, witamin, minerałów oraz innych wartościowych składników odżywczych. W ofercie Unizoo znajdziesz wyłącznie dobre karmy dla kota mokre od najlepszych producentów, takich jak Dolina Noteci, Alpha Spirit, Bozita, Crave czy niezwykle popularnej marki Whiskas.

Dlaczego Whiskas? Karma ta została odpowiednio zbilansowana i stworzona dla szczególnych potrzeb kociaków. Możesz wybierać w różnych smakach: drobiowych, rybnych i mięsnych oraz wariantach, sosach lub galaretkach. Każda mokra karma dla kotów Whiskas zawiera w sobie substancje mineralne, które są budulcem szkieletu oraz tkanek miękkich, a także mięso, cukry, roślinne ekstrakty białkowe oraz zwiększoną porcję wody, aby wspierać zdrowie układu moczowego. A to wszystko, aby zaspokoić najbardziej wymagające podniebienia naszych mruczących przyjaciół.

Karmy mokre dla kota — od jakiego wieku można podawać?

Od momentu przyjścia na świat aż po 14. dzień życia nie zaleca się podawania kociętom jakiejkolwiek innej karmy oprócz mleka matki. Z kolei w okresie między 2. a 4. tygodniem życia kociąt, uważanym za przejściowy, młode zwierzęta, które nadal są karmione mlekiem matki, mogą rozpocząć także spożywanie innych pokarmów, a przede wszystkim wysokiej jakości gotowej karmy mokrej lub domowych posiłków o odpowiedniej konsystencji. Następnie kotek może dostawać mokrą karmę aż do czasu, kiedy stanie się dorosły — czyli do ukończenia 12. miesiąca życia.

W wieku 8-12 tygodni kocięta, najczęściej, zostają zabierane od matki i przeprowadzają się do nowych domów. Żeby zachować normalne funkcjonowanie układu pokarmowego futrzaka wręcz zaleca się podawanie mu specjalnej mokrej karmy dla kociąt — takie produkty są oznaczone na opakowaniach określeniem “Junior”. Jeśli masz kota dużej rasy, takiego jak norweski leśny lub maine coon, warto wziąć pod uwagę, że jego dorastanie będzie trwało dłużej, a więc takie zwierzę będzie wymagało dobrej karmy mokrej dla kotów-juniorów do osiągnięcia 1,5-2 lat (tu graniczna data powinna zostać ustalona z weterynarzem). Częstotliwość podawania żywności dla kociaka, a także rozmiar porcji będą zależeć od jego wagi oraz producenta: wskazówki do sporządzenia właściwej diety znajdziesz na opakowaniu wybranego przez Ciebie produktu.

Jak wybrać idealną karmę mokrą dla kota?

Dieta powinna być starannie przygotowana, kompletna i zbilansowana. Kawałki mięsne mogą być zanurzone w sosie bądź galaretce, w zależności do kocich potrzeb. Saszetki lub mięsne puszki nie powinny zawierać sztucznych barwników czy aromatów. Dobrze, jeśli znajdziesz w składzie cynk – odpowiada on za zdrową i lśniącą sierść oraz właściwy stan skóry. Dobra mokra karma dla kota powinna zawierać w sobie jak najmniej zbóż, podrobów czy chudego mięsa. Unikaj również określeń „produkty pochodzenia zwierzęcego” - w nich znaleźć się może dosłownie wszystko. Dobrze, jeśli w takiej diecie znajdzie się również tauryna oraz aminokwasy tłuszczowe.

Wciąż pokutującym mitem jest ciepła miseczka mleka dla kota. Nie! Koty powinny pić wyłącznie wodę. I tu pojawia się problem, ponieważ czworonogi te mało piją, a w środowisku naturalnym wodę czerpią ze świeżego mięsa. W warunkach domowych takiej możliwości nie mają, dlatego talerzyk świeżej wody i mokrej karmy to połączenie idealne.

Mokra karma dla kociąt – na co zwrócić uwagę?

Wybierając mokrą karmę dla kota, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Mowa tu przede wszystkim o:

  • wysokiej zawartości mięsa – musi być go co najmniej 60%, a im więcej, tym oczywiście lepiej;
  • zawartości niepotrzebnych dodatków, takich jak sztuczne barwniki i aromaty, zboża, podroby czy produkty określane jako „pochodzenia zwierzęcego” – im jest ich mniej, tym lepiej;
  • dużej ilości witamin i minerałów, o których wspomnieliśmy wcześniej i które są niezbędne do prawidłowego rozwoju czworonoga;
  • dopasowaniu karmy mokrej dla kota pod kątem jego wieku, wagi, stanu zdrowia oraz tego, czy zwierzę przeszło sterylizację (w naszej ofercie znajdziesz specjalne karmy dla kotów sterylizowanych);
  • różnorodności, ponieważ Twój kot z pewnością doceni to, że może każdego dnia spożywać karmę o innym smaku – w Unizoo znajdziesz karmy mokre dla kotów dostępne w wielu wariantach, dlatego z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla swojego pupila.

Pamiętaj – kupując karmę, nie kieruj się ceną, a jakością. Czasami warto zapłacić kilka złotych więcej za puszkę, ale mieć pewność, że dostarczysz swojemu kotu wysokiej klasy produkt, który zapewni mu zdrowy rozwój, szczęście i optymalny poziom energii!

Dlaczego mokrą karmę dla kota warto kupować na Unozoo.pl?

Sklep zoologiczny internetowy Unizoo to miejsce, w którym pracują wyłącznie osoby kochające i posiadające zwierzęta, w tym oczywiście koty. Podobnie jak Ty, pragniemy zapewniać naszym pupilom jak najlepsze warunki do rozwoju, dlatego oferujemy Ci produkty, z których sami korzystamy. Znajdziesz tutaj wyłącznie najlepsze mokre karmy dla kotów, które posiadają wysoką zawartość mięsa, witamin oraz minerałów. Dbamy o pieczołowitą selekcję produktów i chcemy spełniać dzięki temu oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Unizoo to także ogromna różnorodność – nasz sklep to mokra karma dla kociąt i dorosłych kotów, produkty dla zwierząt wysterylizowanych, o różnej wadze oraz odmiennych ras. W efekcie z całą pewnością znajdziesz tutaj to, czego szukasz. Zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty!