Menu

Akcesoria do pielęgnacji psów

( ilość produktów: 146 )

Kiedy w naszym domu pojawia się zwierzak, warto zaopatrzyć się w kilka gadżetów, które nie tylko ułatwiają nam życie z pupilem, ale zaoszczędzimy z nimi wiele czasu.

Bezwzględną rzeczą jaką musimy nabyć, gdy w mieszkaniu pojawia się kot lub pies jest furminator (sprawdź produkty dla pielęgnacji sierści psa). Przyrząd jest wręcz niezbędny kiedy posiadamy zwierzaka z podszerstkiem, czyli z sierścią tuż przy samej skórze. Zapewnia ona termoizolacje i chroni przed mikrouszkodzeniami, jednak gdy pupil zaczyna linieć, zazwyczaj na wiosnę lub jesienią, warto wyczesać go furminatorem. Oprócz tego, że pozbędziemy się nadmiaru sierści, regularne stosowanie pomoże rozprowadzić po jego skórze i sierści naturalne olejki, a to pozwoli zachować zdrową i lśniącą sierść bez kołtunów. Używajmy tego przyrządu zgodnie z jego przeznaczeniem. Nie rozczesujmy nim kołtunów, nie czeszmy sierści. Możemy tak wyrządzić wiele krzywdy.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek związanych z pasożytami, oprócz stosowania obroży i kropelek przeciw pchłom i kleszczom, jednym z skuteczniejszych sposób jest mechaniczne usuwanie ich oraz jaj. Elektryczny grzebień uwalnia delikatny ładunek elektryczny dzięki któremu zabija pchły oraz wyczesuje już te martwe. Specjalny przycisk pozwala na usunięcie ich z grzebienia bez konieczności dotykania pasożytów.

Przydatnym gadżetem może okazać się również szczotka do ubrań i mebli. Pozwala na utrzymanie czystości tapicerek w aucie, dywanów, kanap, sof i naszych ubrań. Szczotkę nie moczymy, nie potrzebuje również zasilania. Używamy jej podobnie jak szczotki do włosów, czeszemy w jedną stronę, aby uniknąć zniszczenia materiału. Jest wielorazowego użytku więc jest to jej ogromnym plusem. Nie musimy również męczyć się z wyjmowaniem sierści z niej. Wystarczy, że włożymy szczotkę pełną sierści do dołączonego pojemniczka i wyjmiemy czystą, gotową do ponownego użytku szczotkę.

Do pielęgnacji psa polecamy również maszynkę do strzyżenia. Są pewne rasy psów u których przycinanie sierści lub włosów to konieczność. Łatwa w obsłudze i cicha maszyna to klucz do sukcesu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo maszynkę z 4 nasadkami, wydajnym silnikiem, z ostrzami ze stali nierdzewnej oraz ceramiczne, z technologią niskiego szumu, aby pupil czuł się komfortowo. Pamiętajmy, że przed strzyżeniem należy zwierzę wykapać, dokładnie rozczesać jego sierść i osuszyć. Dłuższe włosy lub sierść najpierw obcinamy nożyczkami, dopiero później stylizujemy maszynką i nadajemy pożądany kształt.

Rękawiczki do czyszczenia psa lub czesania to już standard w utrzymaniu dobrej pielęgnacji dla psa. Możemy zbierać nimi sierść z kanap i innych powierzchni lub czesać nimi zwierzę. Nie tylko fantastycznie zbierają sierść z naszego psa lub kota, ale przy tym delikatne wypustki masują skórę, która staję się lepiej ukrwiona. Zwierzęta zazwyczaj lubią ten rodzaj pielęgnacji ze względu na dotyk swojego właściciela, ale przy tym zabiegu również się odstresowują i rozluźniają.

W ostatnich sezonach hitem stał się czyścik do łap. To nic innego jak silikonowy kubek z miękkimi włoskami w środku, które świetnie zbierają błoto z łap. Należy do kubeczka nalać trochę wody, włożyć łapę i kilka razy pokręcić nim, aby brud odszedł. Później osuszyć łapę, a kubek wypłukać pod bieżącą wodą.

pixel