Menu

Przysmaki – gryzaki dla psów

( ilość produktów: 146 )

Gryzaki dla psa - co to za przysmaki?

Gryzaki dla psa to przysmaki przeznaczone do długotrwałego żucia, które zapewniają psu nie tylko rozrywkę, ale również korzyści zdrowotne. Gryzaki mogą mieć różne formy i składać się z różnych materiałów w zależności od potrzeb i preferencji psa oraz jego właściciela.

Najpopularniejsze gryzaki to kości do żucia, które mogą być naturalne (na przykład z ścięgien bydła) lub syntetyczne, takie jak kości kauczukowe czy nylonowe. Gryzaki te pomagają psom w naturalnym instynkcie żucia, co jest korzystne dla ich zdrowia jamy ustnej i stanu zębów. Regularne żucie może również pomóc w usuwaniu płytki nazębnej i zapobieganiu problemom z zębami.

Inne popularne gryzaki to chwytniki, które są zazwyczaj wykonane z gumy lub tworzyw sztucznych i zapewniają psu interaktywną zabawę oraz stymulację psychiczną. Mogą mieć różne kształty, struktury i tekstury, które są atrakcyjne dla psów.

Warto wybierać gryzaki odpowiednie dla wielkości i siły żuchwy psa, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas żucia. Gryzaki powinny być trwałe i nie łamać się łatwo, aby uniknąć ryzyka połknięcia lub zadławienia.

Sprawdź przysmaki dla psów od różnych producentów: https://unizoo.pl/pol_m_Dla-psa_Przysmaki_Marki-829.html.

Jakie rodzaje gryzaków dla psów oferują producenci przysmaków?

Producenci przysmaków dla psów oferują różnorodne rodzaje gryzaków, które są dostosowane do różnych potrzeb i preferencji czworonogów oraz ich właścicieli. Oto kilka popularnych rodzajów gryzaków dostępnych na rynku:

 1. Kości do żucia: To jedne z najbardziej powszechnych gryzaków dla psów. Mogą być naturalne, takie jak kości wołowe czy ścięgna bydlęce, które zapewniają długotrwałe żucie i stymulują psa do pracy z zębami. Istnieją także syntetyczne kości, wykonane z tworzyw sztucznych czy kauczuku, które są trwałe i bezpieczne dla psich zębów.

 2. Chwytniki: Gryzaki tego typu zazwyczaj są wykonane z gumy lub miękkiego tworzywa, które jest bezpieczne dla zębów psa. Chwytniki mają różne kształty i struktury, co zapewnia psu interaktywną zabawę i stymulację psychiczną.

 3. Kije do żucia: Często wykonane z tworzyw odpornych na gryzienie, takich jak nylon, są trwałe i długotrwałe. Kije do żucia mogą mieć różne kształty i tekstury, które pomagają w usuwaniu płytki nazębnej i utrzymaniu zdrowia jamy ustnej.

 4. Przekąski do gryzienia: Niektórzy producenci oferują gryzaki, które łączą w sobie smakowite przysmaki z funkcją żucia. Mogą to być na przykład przekąski z mięsa owinięte wokół trwałego rdzenia do żucia.

 5. Interaktywne zabawki do żucia: Niektóre gryzaki są zaprojektowane jako interaktywne zabawki, które wyzwalają psa do działania, na przykład poprzez ukryte przekąski lub możliwość wypełnienia ich smakołykami.

Wybierając gryzaki dla psa, warto rozważyć wielkość, wiek i preferencje swojego pupila, jak również materiał, z którego są wykonane, aby zapewnić bezpieczeństwo i satysfakcję z zabawy. Produkty od renomowanych producentów, dostępne w specjalistycznych sklepach zoologicznych czy online, zapewniają wysoką jakość i trwałość gryzaków dla psów.

Zapoznaj się z ciastkami dla psów w sklepie Unizoo.

Jak często podawać gryzaki dla psów?

Częstotliwość podawania gryzaków dla psów zależy od rodzaju gryzaka oraz indywidualnych potrzeb psa. Oto kilka wskazówek dotyczących częstotliwości podawania różnych rodzajów gryzaków:

 1. Kości do żucia: Kości do żucia, zwłaszcza te naturalne, mogą być podawane psu kilka razy w tygodniu. Ważne jest, aby nie podawać ich zbyt często, aby uniknąć nadmiernego zużycia zębów lub problemów trawiennych. Uważaj na ścieranie się kości - gdy stają się za małe lub zbyt łamliwe, należy je wymienić.

 2. Chwytniki: Chwytniki są zazwyczaj bezpieczne do codziennego użytku, ponieważ są miękkie i nie powodują takiego zużycia zębów jak twarde kości. Można je podawać psu na co dzień jako zabawkę do żucia i interakcji.

 3. Kije do żucia: Kije do żucia, takie jak te wykonane z nylonu, są trwałe i mogą być stosowane regularnie. Można je podawać kilka razy w tygodniu, ale należy monitorować stan kija, aby upewnić się, że nie ma oznak zużycia lub uszkodzenia.

 4. Przekąski do gryzienia: Przekąski do gryzienia, które łączą w sobie smakowite przysmaki z możliwością żucia, mogą być podawane jako nagroda lub przekąska w trakcie treningu. Można je stosować codziennie, ale należy uwzględnić ich kaloryczność i wprowadzać w dietę z umiarem.

 5. Interaktywne zabawki do żucia: Interaktywne zabawki do żucia, które mają na celu pobudzenie psa do działania, można podawać zależnie od potrzeb psa. Mogą być używane jako zabawa lub jako sposób na dostarczenie przekąski w czasie zabawy.

Podsumowując, ważne jest, aby dostosować częstotliwość podawania gryzaków do indywidualnych potrzeb i preferencji psa, monitorować stan i trwałość gryzaków oraz uwzględnić je w codziennej diecie w sposób zdrowy i bezpieczny. Regularne zapewnianie psu odpowiednich gryzaków może wspierać jego zdrowie jamy ustnej, zapewniać rozrywkę oraz stymulować psychicznie.

Sprawdź także filety i paski dla psów: https://unizoo.pl/pol_m_Dla-psa_Przysmaki_Filety-i-paski-1342.html.

Czy gryzaki są dobre dla wszystkich ras psów?

Gryzaki mogą być korzystne dla psów różnych ras, ale należy brać pod uwagę kilka czynników przed ich podaniem. Każda rasa może mieć inne potrzeby dotyczące zabawy i zdrowia jamy ustnej, które powinny być uwzględnione.

 1. Rasa i wielkość: Gryzaki powinny być odpowiednio dopasowane do wielkości psa. Na przykład mniejsze rasy mogą potrzebować mniejszych i bardziej delikatnych gryzaków, podczas gdy większe rasy mogą wymagać większych i bardziej wytrzymałych przysmaków.

 2. Zdrowie zębów: Gryzaki mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia zębów poprzez usuwanie płytki nazębnej i kamienia. To szczególnie istotne u ras, które są bardziej podatne na problemy z zębami, takie jak małe psy, które mają większe ryzyko rozwoju chorób dziąseł.

 3. Aktywność i potrzeby psychiczne: Gryzaki mogą służyć jako forma zabawy i stymulacji psychicznej, co jest istotne dla wszystkich ras, niezależnie od ich wielkości. Dla niektórych ras, które potrzebują więcej aktywności umysłowej, interaktywne gryzaki mogą być szczególnie korzystne.

 4. Alergie i nietolerancje: Niektóre rasy psów mogą mieć nietolerancje pokarmowe, które należy uwzględnić przy wyborze gryzaków. Ważne jest, aby wybierać produkty odpowiednie dla indywidualnych potrzeb zdrowotnych psa.

Podsumowując, gryzaki mogą być dobrą opcją dla wszystkich ras psów, jeśli są odpowiednio dopasowane do ich potrzeb i zdrowia. Kluczowe jest monitorowanie psa podczas żucia, aby upewnić się, że gryzak jest bezpieczny i odpowiedni dla jego wielkości oraz zdrowia jamy ustnej. Regularne podawanie odpowiednich gryzaków może wspierać zdrowie psa i zapewnić mu potrzebną rozrywkę i stymulację psychiczną.

Szukasz suszone przysmaki dla psów? Sprawdź w naszym sklepie.

Dlaczego gryzaki dla psów warto kupić w sklepie Unizoo?

Kupując gryzaki dla psów w sklepie Unizoo, zyskujesz dostęp do szerokiego asortymentu wysokiej jakości produktów, które spełniają oczekiwania zarówno właścicieli, jak i ich czworonożnych pupili. Unizoo oferuje gryzaki od renomowanych producentów, co gwarantuje ich bezpieczeństwo i trwałość. W sklepie znajdziesz różnorodne rodzaje gryzaków, dopasowane do różnych ras, wielkości oraz potrzeb zdrowotnych psów.

Jednym z największych atutów Unizoo jest szeroki wybór gryzaków – od naturalnych kości i suszonych przysmaków po syntetyczne zabawki do żucia. Dzięki temu łatwo znajdziesz produkt odpowiedni dla swojego psa, niezależnie od jego wieku, temperamentu czy stanu zdrowia. Sklep regularnie aktualizuje swoją ofertę, wprowadzając nowe produkty, które odpowiadają najnowszym trendom w pielęgnacji i zabawie psów.

Zakupy w Unizoo są również wygodne i bezpieczne. Intuicyjna strona internetowa umożliwia szybkie wyszukiwanie produktów, a przejrzyste kategorie i filtry pomagają znaleźć idealny gryzak. Dodatkowo, Unizoo często oferuje promocje, rabaty oraz programy lojalnościowe, które pozwalają zaoszczędzić na zakupach.

Zapoznaj się z naszymi przysmakami dla psów na stronie: https://unizoo.pl/pol_m_Dla-psa_Przysmaki-179.html.