Menu

Podkłady i kuwety dla psa

( ilość produktów: 8 )

Każdy pies powinien być nauczony czystości, niezależnie od wieku, w jakim trafi do naszego domu. Warto zatem za wszelką cenę zadbać o tę kwestię, aby wieść szczęśliwe i komfortowe życie ze swoim pupilem. W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór podkładów i kuwet higienicznych dla psów, które znakomicie sprawdzą się podczas nauki czystości. Wszystkie z nich pochodzą od renomowanych producentów, słyną z wysokiej jakości i starannego wykonania, a także cieszą się doskonałą opinią na rynku wśród współczesnych klientów. Warto mieć je zawsze pod ręką, gdy decydujemy się na szczeniaka bądź gdy nasz pies ma problemy z zachowaniem czystości dla psa. Uczenie dobrych nawyków to podstawa, dlatego już dziś zachęcamy do złożenia zamówienia.

Kiedy podkłady i kuwety higieniczne dla psa będą niezbędne?

Przyprowadzenie szczeniaka do domu to ogromna radość dla wszystkich domowników. Wspólna zabawa daje wiele przyjemności, jednak posiadanie psa to również obowiązki. Pierwszym z nich jest nauczenie zwierzaka czystości. Warto wiedzieć, że szczeniaki załatwiają się kilka lub nawet kilkanaście razy na dobę, dlatego oferowane w naszym sklepie podkłady higieniczne dla psa będą niezbędne, dopóki pupil nie zacznie załatwiać się na zewnątrz. Tego rodzaju akcesoria znakomicie sprawdzą się w przypadku starszych i mocno schorowanych psów, które nie są w stanie wychodzić na zewnątrz, a także u pupili z problemami związanymi z układem moczowym. Dodatkowo warto je wykorzystać tuż po poważnych zabiegach i operacjach, dopóki zwierzak nie dojdzie w pełni do siebie. Ciekawą alternatywą dla podkładów higienicznych są również kuwety, które większości kojarzą się wyłącznie z kotkami. Jednak nic bardziej mylnego. W naszym sklepie przygotowaliśmy także wersje dedykowane dla psów, które świetnie sprawdzą się także dla królików. Składają się one z trzech warstw, które bardzo łatwo się montuje. Są solidnie wykonane, a sztuczna trawa zastosowana wewnątrz nie pochłania zapachów i jest odporna na uszkodzenia. Ponadto kuweta jest łatwa w czyszczeniu, dlatego też jest wygodna w użytkowaniu.  

Jak nauczyć psa korzystania z podkładów?

Nauka czystości wcale nie musi być trudna, jednak wymaga sporo cierpliwości, spokoju i opanowania. W pierwszej kolejności należy rozłożyć podkład higieniczny dla psa na podłodze białą stroną do góry, z dala od legowiska dla psa i misek pupila, jednak w miejscu dla niego w pełni dostępnym przez całą dobę. Następnie należy umieścić psa na macie, gdy tylko nasza intuicja podpowie nam, że będzie to moment jego załatwienia się. Najczęściej dzieje się to tuż po obudzeniu się, po zabawie, a także po spożyciu posiłku czy napiciu się dużej ilości wody. Za każdym razem, gdy pupil poprawnie skorzysta z maty, należy pamiętać o nagrodzeniu go pysznym smakołykiem, pogłaskaniu i pochwaleniu. Gdy pies nauczy się załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne na matę wewnątrz, warto przenieść naukę na zewnątrz, a przed tym etapem przesuwać podkład stopniowo w kierunku drzwi wyjściowych.

Zalety oferowanych podkładów higienicznych dla psa

Na koniec warto poznać wszystkie zalety oferowanych podkładów higienicznych dla psa. Tego rodzaju akcesoria doskonale sprawdzą się do szkolenia zwierząt, niezależnie od ich rasy czy wieku, gdyż są odpowiednie zarówno dla szczeniąt (sprawdź produkty dla szczeniąt), jak i dorosłych i schorowanych pupili, które z jakichś powodów nie mogą wychodzić na spacer na świeże powietrze. Pomagają utrzymać czystość i świeżość w domu, a ich mocna wierzchnia warstwa chroni przed rozerwaniem i uszkodzeniem. Brzegi podkładów higienicznych dla psów zabezpieczają przed przeciekaniem, dzięki czemu stanowią skuteczną ochronę podłóg przed wilgocią. Dodatkowo charakteryzują się nieprzemakalnym spodem i można je wykorzystać również w kuwecie, na legowisku, łóżku czy w samochodzie podczas podróży. Ponadto znakomicie sprawdzają się w klatkach i transporterach, a także są w pełni bezpieczne dla zwierząt. Ogromną zaletą jest także dostępność w wielu różnych rozmiarach, dlatego z pewnością każdy znajdzie idealny wariant dla swojego pupila.

pixel