Menu

Pufa dla psa i kota

( ilość produktów: 22 )

Pufa dla psa i kota – wygodne legowisko dla czworonogów

Każdy piesek lub kotek od pierwszego dnia przebywania w naszym domu, nawet jeśli właściciele decydują się spać ze swoim ulubieńcem, potrzebuje własnego, odpowiednio przygotowanego dla niego miejsca. Takim miejscem może stać się pufa dla psa lub kota wybrana z naszego katalogu: stylowe, wygodne rozwiązanie, sprawdzające się dla zwierząt o praktycznie każdym rozmiarze.

Rodzaje puf dla kota i psa – co wybrać?

Pufa dla psa lub kota – to legowisko wykonane z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów, najczęściej – pluszu lub weluru. Legowiska dla psa wykonane z pluszu wyróżniają się wysoką jakością szycia, a dodatkowo miękkim i ciepłym wypełnieniem – zdecydowanie jest to doskonała opcja na chłodne dni, kiedy nie tylko my, ale również nasi pupile potrzebują większego komfortu.

Wyróżnia się kilka rodzajów tego typu posłań dla zwierząt:

 • Ze względu na kształt: okrągłe i półokrągłe;

 • Ze względu na rozmiar: dla małych, średnich, dużych i bardzo dużych pupili;

 • Ze względu na typ pokrowca: zdejmowany lub niezdejmowany;

 • Ze względu na występowanie nakładki antypoślizgowej lub jej brak;

 • Ze względu na kolor.

Jednym z najpopularniejszych modeli puf dla psów są legowiska z podwyższoną krawędzią, zapewniające wygodne wtulanie się zwierzaka, odpowiednie podparcie jego karku i głowy, a także tworzące poczucie maksymalnego bezpieczeństwa. Wysokość takich legowisk wynosi około 20-30 cm, co jest całkiem wystarczające, by chronić zwierzęta przed zimnem i stwarzać dla nich maksymalnie komfortowe warunki podczas snu lub drzemki.

Pufa dla psa i kota lub łóżko – co jest lepsze?

Wybierając pomiędzy pufą a łóżkiem dla zwierzęcia, właściciele często nie mogą podjąć decyzji. Owszem, każde z tych rozwiązań ma wady i zalety, ale podstawą wyboru powinny stać się preferencje zwierzęcia i właściciela. Jeśli zwierzak lubi wygodniej rozłożyć się podczas snu, bardziej odpowiednie będzie dla niego łóżko z wypełnieniem ortopedycznym. Natomiast dla pupili, które śpiąc zwijają się w kłębek bardziej wygodną opcją będzie pufa.

Oto podstawowe zalety nowoczesnych puf dla kota lub psa:

 • Zapewniają wygodny sen i wypoczynek;

 • Są łatwe w czyszczeniu, a więc higieniczne;

 • Nie ślizgają się na podłodze dzięki specjalnym wypustkom na materiale;

 • Są lekkie, a więc można je łatwo przenosić z miejsca na miejsca, kładąc w najbardziej chłodnym miejscu latem i w najbardziej ciepłym zimą;

 • Dobrej jakości pufę można włożyć do samochodu dla wygody psa-podróżnika.

Pufy dla psów i kotów z naszej oferty mogą służyć nie tylko jako miejsce wypoczynku dla dorosłych zwierząt, ale i bezpieczna powierzchnia dla kocich i szczenięcych zabaw.

Jeśli nie możesz podjąć ostatecznej decyzji co do tego, która opcja – łóżko lub pufa, będzie bardziej odpowiednia dla Twojego ulubieńca, kup każdą z tych opcji i połóż w różnych częściach mieszkania. W taki sposób zapewnisz pupilowi możliwość wybrania z dnia na dzień opcji, którą uzna za najbardziej komfortową dla siebie.

Pufa dla psa XXL – gdzie takiej szukać?

Pufy w rozmiarze XXL są dedykowane psom dużych ras oraz molosom, takim jak: rottweilery, mastify, dogi itp. Zachęcamy do wyboru spośród naszej bogatej oferty modelu, w którym Twój pupil będzie się w pełni mieścił – od nosa po czubek ogona.

Drugim ważnym szczegółem jest wypełnienie pufy dla psa XXL. Nie można zapominać, że duże psy mają dużą masę i odpowiednio doświadczają dużego obciążenia mięśni i stawów. Miejsce do odpoczynku powinno zapewniać Twojemu pupilowi maksymalny relaks, a jednocześnie dobrze wspierać jego sporych rozmiarów organizm.

Ważną cechą wysokiej jakości dużej pufy jest jej odporność na gryzienie, co nie jest zaskakujące: zęby dużych zwierząt mają spore rozmiary, a więc łatwo mogą zniszczyć miejsce do spania po prostu w trakcie zabawy.

Pufy w rozmiarze XXL to dość rzadki produkt w ofercie sklepów internetowych i stacjonarnych, ale jeśli poszukujesz właśnie takiej opcji, zawsze możesz ją zamówić na stronie Unizoo.

Jakie pufy są uwielbiane przez koty?

Koty nie lubią zbyt dużych puf – warto wybrać taki model, żeby zwierzak mógł się na nim wygodnie położyć i jednocześnie czuć się przytulnie i bezpiecznie. Długość powierzchni pufy dla kotów średniej wielkości powinna wynosić 40-50 cm, dla dużych ras – 60 cm. Biorąc pod uwagę te liczby, należy również zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby swojego pupila.

Dla kotów preferowane są legowiska dla kota wykonane z miękkich tkanin, a pufa w kształcie pączka będzie jednym z najlepszych rozwiązań. Postaraj się też wybierać modele z pokrowcami z tkanin plamoodpornych, takich jak: gobelin, mikrofibra, laminowany welur, flok. Wybierając pufę dla kota trzeba też zwrócić uwagę na jej wypełnienie: powinno być jednocześnie miękkie, ale także nie szeleścić i być łatwe do czyszczenia.

Pufy z naszego katalogu wyróżniają się prostym designem oraz przemyślanym systemem mocowania, dzięki czemu nie tracą na atrakcyjności nawet podczas codziennego użytkowania. Jednocześnie łatwo dopasowują się do kształtu ciała zwierzęcia.

Dlaczego pufy dla kota i psa warto kupować na Unizoo?

Zadbaj o to, by Twój ulubieniec wypoczywał niczym leżąc na chmurach. Możesz to zrobić łatwo, wybierając nowoczesne legowisko-pufę dla psa lub kota z oferty sklepu internetowego Unizoo. Atutami moteli, które znajdziesz w naszym katalogu, są:

 • Wykonanie z jakościowych materiałów: niealergicznych, bezzapachowych, przyjaznych dla skóry psów i kotów;

 • Każde z legowisk, zaprezentowanych w naszej ofercie, w tym pufy – to nie produkt, który posłuży jedynie przez kilka dni, ale niezawodna opcja, z której będzie można wygodnie korzystać przez kilka lat;

 • Kształt i kolor legowisk stawiają, że są łatwiej akceptowane przez zwierzęta;

 • Wspaniałe kolory, które nie płowieją i nie tracą wyrazistości z biegiem czasu, a ponadto pozwalają wybrać posłanie dla zwierzaka w kolorze, który harmonijnie będzie się prezentował we wnętrzach;

 • Zapewnienie maksymalnej ulgi dla stawów i mięśni zwierzęcia, a więc tworzenie warunków dla jego komfortowego wypoczynku;

 • Dbanie o prawidłową pozycję głowy i szyi podczas snu;

 • Możliwość prania większości modeli w pralce i suszenia suszarce.

Dążymy do tego, by spośród naszych ofert (przejdź do naszego sklepu zoologicznego internetowego) każdy z klientów mógł znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie, a więc ciągle dodajemy do katalogu nowe produkty od sprawdzonych dostawców, wyróżniające się wygodą użytkowania, bezpieczeństwem i pięknym designem. To u nas znajdziesz pufy:

 • Wygodne, zapewniające komfortowy sen i wypoczynek;

 • Niezawodne, pozwalające zwierzakowi ukryć się w razie potrzeby przed światem;

 • Odpowiednie do rozmiaru zwierzęcia;

 • Wystarczająco wysokie, by chronić przed przeciągami.

Oryginalne okrągłe legowisko-pufa dla psa lub kota z pewnością ucieszy Twojego zwierzaka i stanie się jego ulubionym miejscem wypoczynku! Dzięki unikalnemu kształtowi i miękkiemu wypełnieniu psy i koty leżąc na pufach czują się ciepło i przytulnie, jak w gnieździe!