Menu

Obroża Przeciw Kleszczom i Pchłom dla Psa KILTIX Bayer 38cm

Obroża Przeciw Kleszczom i Pchłom dla Psa KILTIX Bayer 38cm
43,60 zł
/ szt.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni
Szczegóły
Producent
Akcesoria spacerowe dla psa
Typ produktu
Na spacer
Smycze i obroże
Środki na pasożyty
Dla psa czy kota?

Obroża Przeciw Kleszczom i Pchłom dla Psa KILTIX Bayer 38cm

BAYER Kiltix Obroża dla małych psów 38 cm to przydatny produkt, który chroni przed kleszczami i pchłami. Jest niezastąpiony zwłaszcza w okresie wylęgu pasożytów.

Warto jednak stosować go przez cały rok, aby uchronić zwierzę przed niebezpiecznymi skutkami, jakie niesie za sobą ugryzienie przez kleszcze z gatunku Rhipicephalus sanguineus oraz Ixodes ricinus. Obroża jest przeznaczona dla osobników o maksymalnej masie ciała 10 kg.

Za skuteczność działania odpowiadają dwie substancje czynne – propoksur oraz flumetryna. Związki są bezpieczne dla zdrowia zwierzęcia i nie wpływają na jego kondycję. Po nałożeniu obroży na kark psa substancje uwalniają się w sposób ciągły i działają na szkodniki kontaktowo. Akcesorium zabezpiecza całą powierzchnię skóry zwierzęcia.

Obroża na pchły i kleszcze działa nawet do sześciu miesięcy

Zwalcza kleszcze i pchły aż przez 6 miesięcy.

Wskazania

Zwalczanie i zapobieganie inwazji kleszczy z gatunku Rhipicephalus sanguineus oraz Ixodes ricinus, jak też pcheł Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis atakujących psy.

Właściwości

Obroża zawiera dwie substancje czynne: propoksur, należący do pochodnych kwasu karbaminowego oraz syntetyczny pyretroid - flumetrynę. Podczas noszenia obroży przez zwierzę uwalniają się one w sposób ciągły i rozprzestrzeniają w jego sierści, działając na pchły i kleszcze w sposób kontaktowy. Wchłanianie obydwu składników przez skórę psów jest znikome i nie stanowi żadnego zagrożenia dla zwierząt. Długość okresu działania, jak i skuteczność zależy m.in. od długości i gęstości sierści, stanu utrzymania zwierzęcia, intensywności inwazji kleszczy. Zawilgocenie obroży, spowodowane częstymi kąpielami czy działaniem deszczu może ograniczać skuteczność jej działania. Działanie preparatu rozpoczyna się w ciągu pierwszej doby od założenia i utrzymuje się do sześciu miesięcy.

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu: