Preparat do Zakrapiania Na Pchły Kleszcze dla Psów FIPREX L.

Fiprex® Duo to linia produktów leczniczych przeznaczona do zwalczania inwazji kleszczy, pcheł oraz wszołów u psów, kotów i fretek. W skład Fiprex® Duo wchodzą dwie substancje czynne: Fipronil oraz (S)-Metopren. Działanie produktu polega na eliminowaniu pasożytów takich jak pchły, kleszcze oraz wszoły, poprzez blokowanie ich przewodnictwa nerwowego, czego skutkiem jest paraliż i obumarcie. Fipronil zwalcza pchły w ciągu 24 godzin, a kleszcze i wszoły w ciągu 48 godzin od czasu zastosowania preparatu. (S) – Metopren – regulator wzrostu owadów zawarty w preparacie, hamuje rozwój niedojrzałych postaci pcheł (jaja, larwy i poczwarki), które znajdują się w środowisku bytowania zwierząt, np. legowiska, kojce, budy.
Wskazania do stosowania preparatu
- Zwalczane inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami i (lub) wszołami
- Zwalczanie dorosłych postaci pcheł: Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymywane jest przez 8 tygodni od zastosowania
- Zwalczanie jaj, larw i poczwarek pcheł. Działanie utrzymywane jest przez okres 8 tygodni po zastosowaniu
- Zwalczanie kleszczy. Działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się do 4 tygodni po zastosowaniu
- Leczenie inwazji wszołów (Trichodectes canis)
Dawkowanie:
Produkt przeznaczony dla dużych psów o wadze 20-40kg
Trzymaj pipetę pionowo. Stuknij wąską część pipety, aby upewnić się, że zawartość pozostaje w głównym korpusie pipety. Odłam końcówkę. Rozsuń sierść na grzbiecie zwierzęcia u podstawy szyi przed łopatkami, aż skóra będzie widoczna. Umieść końcówkę pipety na skórze i ściśnij pipetę kilka razy, aby całkowicie opróżnić jej zawartość bezpośrednio na skórze w jednym miejscu. W miejscu aplikacji można zauważyć tymczasowe zmiany sierści (zbrylone / tłuste włosy). Nie należy kąpać zwierzęcia 2 dni po podaniu produktu i częściej niż raz w tygodniu. Psy nie powinny pływać w ciekach wodnych przez 2 dni po podaniu produktu.
Produkt może być stosowany w ramach eliminowania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS), w przypadku, gdy zostało ono wcześniej rozpoznane przez lekarza weterynarii.
