Menu

Preparat do Zakrapiania Na Pchły Kleszcze dla Psów FIPREX 0,7ml

Preparat do Zakrapiania Na Pchły Kleszcze dla Psów FIPREX 0,7ml
w poniedziałek
Sprawdź czasy i koszty wysyłki
17,80 zł
/ szt.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni
Preparat do Zakrapiania Na Pchły Kleszcze dla Psów FIPREX 0,7ml
Preparat do Zakrapiania Na Pchły Kleszcze dla Psów FIPREX 0,7ml
Wielkość zwierzęcia:S
Szczegóły
Producent
Akcesoria spacerowe dla psa

Preparat zwalczający pchły i kleszcze przeznaczony dla psów ras małych ważących od 2 do 10 kg.

Fiprex® Duo to linia produktów leczniczych przeznaczona do zwalczania inwazji kleszczy, pcheł oraz wszołów u psów, kotów i fretek. W skład Fiprex® Duo wchodzą dwie substancje czynne: Fipronil oraz (S)-Metopren. Działanie produktu polega na eliminowaniu pasożytów takich jak pchły, kleszcze oraz wszoły, poprzez blokowanie ich przewodnictwa nerwowego, czego skutkiem jest paraliż i obumarcie. Fipronil zwalcza pchły w ciągu 24 godzin, a kleszcze i wszoły w ciągu 48 godzin od czasu zastosowania preparatu. (S) – Metopren – regulator wzrostu owadów zawarty w preparacie, hamuje rozwój niedojrzałych postaci pcheł (jaja, larwy i poczwarki), które znajdują się w środowisku bytowania zwierząt, np. legowiska, kojce, budy.

Wskazania do stosowania preparatu

  • Zwalczane inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami i (lub) wszołami
  • Zwalczanie dorosłych postaci pcheł: Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymywane jest przez 8 tygodni od zastosowania
  • Zwalczanie jaj, larw i poczwarek pcheł. Działanie utrzymywane jest przez okres 8 tygodni po zastosowaniu
  • Zwalczanie kleszczy. Działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się do 4 tygodni po zastosowaniu
  • Leczenie inwazji wszołów (Trichodectes canis)

Dawkowanie:

Produkt przeznaczony dla małych psów o wadze 2-10kg

Trzymaj pipetę pionowo. Stuknij wąską część pipety, aby upewnić się, że zawartość pozostaje w głównym korpusie pipety. Odłam końcówkę. Rozsuń sierść na grzbiecie zwierzęcia u podstawy szyi przed łopatkami, aż skóra będzie widoczna. Umieść końcówkę pipety na skórze i ściśnij pipetę kilka razy, aby całkowicie opróżnić jej zawartość bezpośrednio na skórze w jednym miejscu. W miejscu aplikacji można zauważyć tymczasowe zmiany sierści (zbrylone / tłuste włosy). Nie należy kąpać zwierzęcia 2 dni po podaniu produktu i częściej niż raz w tygodniu. Psy nie powinny pływać w ciekach wodnych przez 2 dni po podaniu produktu.

Produkt może być stosowany w ramach eliminowania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS), w przypadku, gdy zostało ono wcześniej rozpoznane przez lekarza weterynarii.

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel