Menu

Karma Farmina Vet Life

( ilość produktów: 43 )

Karma Farmina Vet Life – zdrowe jedzenie dla psa i kota

Farmina to włoska marka istniejąca na rynku od około 50 lat. Została założona w 1965 roku i od momentu swojego istnienia wyspecjalizowała się w produkcji karmy rolniczej. Długa historia działalności firmy umożliwiła opracowanie doskonałych pełnowartościowych diet psów i kotów, które dodatkowo z roku na rok ulegają ulepszeniu.

Kompetentne podejście, uwzględniające opinie hodowców na całym świecie, a także obecność sprawdzonych partnerów pozwoliły firmie urzeczywistnić swoje główne hasło: "Szczęśliwe zwierzę – szczęśliwi właściciele". Asortyment karm Farmina Vet Life jest podzielony na cztery grupy i obejmuje zarówno produkty klasy ekonomicznej, jak i holistyczne karmy zawierające dużą ilość mięsa.

Czy karma Farmina Vet Life jest dobra?

Od 1999 roku w asortymencie firmy pojawił się dział specjalizujący się w produkcji karmy dla psów. Początkowo firma nie powstała jako producent produktów dla zwierząt domowych, ale generalnie eksperyment zakończył się sukcesem i firma zaczęła się prężnie rozwijać. Mniej więcej w tym samym czasie nawiązała kontakt z brytyjską firmą produkującą lokalną żywność dla psów, która miała doskonały potencjał badawczy, a celem tej współpracy stało stworzenie jak najlepszych linii karm uwzględniających wymagania zwierząt domowych, w tym diet weterynaryjnych niezbędnych dla kotów i psów w przypadku występowania chorób przewlekłych, a także w okresach osłabienia zwierzęcia np. w czasie ciąży i karmienia potomstwa, po przebytych operacjach itp.

Jak już zostało wspomniane powyżej, obecnie Famina dostarcza na rynek światowy kilka linii karm dla psów: na co dzień, dla psów sterylizowanych i kastrowanych, dla seniorów, karmy dla zwierząt chorych itp. Produkty Farminy są sprzedawane w ponad 40 krajach na całym świecie i wysoko oceniane zarówno przez weterynarzy, jak i opiekunów zwierząt. Jednym z najbardziej popularnych produktów w ofercie jest karma Farmina Vet Life.

Do produkcji Farmina Vet Life dla kota i psa są dobierane wyłącznie wysokiej jakości produkty, w skład których wchodzą:

 • Przeciwutleniacze;
 • Elementy wzmacniające tkanki stawowe;
 • Niehodowlane rośliny jako źródło węglowodanów;
 • Wystarczająca ilość białka.

Farmina Vet Life mokra czy sucha karma – co wybrać?

Wybór mokrej lub suchej karmy zależy przede wszystkim od preferencji samego zwierzęcia. Jeśli natomiast chodzi o skład karmy i stopień jej zbilansowania – każdy z tych wskaźników w przypadku Farmina Vet Life znajduje się na naprawdę wysokim poziomie. Trzeba także zwrócić uwagę na stan swojego pupila – jeśli jest zdrowy i ma pełne uzębienie, śmiało można podawać mu karmę suchą. Warto też dodać, że zdrowe zwierzęta nie mają problemów z autoregeneracją wody, a więc zapewniając im stały dostęp do świeżej wody pitnej i jednocześnie karmiąc suchą karmą można nie obawiać się negatywnych skutków.

Dla kogo karma Farmina Vet Life jest odpowiednia?

Pełnowartościowa karma Vet Life jest odpowiednia dla dorosłych zwierząt, szczeniąt i kociąt, które mają szczególne problemy pokarmowe. Jeśli Twój ulubieniec zmaga się z takimi problemami, jak: choroby nerek, wątroby, dróg moczowych lub układu trawiennego, zdecydowanie warto rozważyć podanie mu karmy Farmina.

Zaleca się zastąpienie innej karmy dla psów Farminą, jeśli Twoje zwierzę ma otyłość lub znaczne obciążenia fizyczne – wówczas zdrowe odżywianie pozwoli pieskowi powrócić do normalnej wagi lub zachować zdrowie np. podczas udziału w wyścigach sportowych. Ogromnym atutem jest to, że w drugim przypadku podawanie Farminy można rozpocząć nawet bez konsultacji u weterynarza.

Jeśli wybierasz leczniczą wersję Farminy dla kota, najczęściej będziesz podawać ją zwierzęciu przez całe jego życie. Są oczywiście wyjątki od tej reguły. Przy powrocie do normalnego systemu odżywiania dobrą karmę dla kota wybierzesz na portalu Unizoo.

Karma Farmina Vet Life dla psa – jakie ma zalety?

Podstawową zaletą Farmina dla psów jest możliwość dostosowania karmy do specjalnych potrzeb Twojego ulubieńca. W linii Farmina Vet Life dla psa przedstawiono 17 różnych produktów dla zwierząt o różnych potrzebach:

 • Growth – karma dla szczeniąt z zaburzeniami wzrostu, wzbogacona o witaminy i immunostymulanty;
 • Joint – dodatkowa pomoc w leczeniu stanów zapalnych tkanek stawowych;
 • Convalescence – karma przeznaczona do pomocy psom w okresie rekonwalescencji, a także zwierzętom po urazach i operacjach;
 • Gastrointestinal – dla psów z zaburzeniami trawienia;
 • Hepatic – pokarm wspomagający wątrobę w przewlekłej niewydolności;
 • Struvite – dieta rozpuszczająca istniejące i zapobiegająca powstawaniu nowych kamieni struwitowych (kamieni nerkowych);
 • Struvite Management – dieta wskazana przy nawrotach kamicy moczowej;
 • Oxalate – pokarm przeznaczony do alkalizowania moczu, co prowadzi do zapobiegania powstawaniu kamieni typu szczawianowego w nerkach i drogach moczowych;
 • Renal – wskazany w ostrej niewydolności nerek, a także w zastoinowej niewydolności serca;
 • Cardiac – specjalna karma dla zwierząt z ostrą niewydolnością serca;
 • Obesity – dieta wspomagająca odchudzanie i profilaktykę cukrzycy;
 • Diabetic – karma dla psów z cukrzycą;
 • Ultrahypo – karma dla psów z ostrymi reakcjami alergicznymi;
 • Hypoallergenic Fish & Potato – przy alergiach pokarmowych lub indywidualnej nietolerancji;
 • Hypoallergenic Egg & Rice – wskazana również przy alergiach na niektóre rodzaje pokarmu;
 • Neutered 1-10 kg – karma przeznaczona specjalnie dla sterylizowanych zwierząt o wadze do 10kg;
 • Neutered +10kg – karma dla wykastrowanych psów, których waga jest większa niż 10 kg.

Czym się wyróżnia karma Farmina Vet Life dla kota?

Oferta karm Farmina dla kotów obejmuje 12 odmian karmy suchej i 4 rodzaje karmy mokrej. Szczególną popularnością cieszą się karmy, przeznaczone do kontrolowania poziomu glukozy we krwi w cukrzycy. Jest to produkt o ograniczonej zawartości węglowodanów. Zwiększona zawartość rozpuszczalnego błonnika pozwala na lepszą regulację uwalniania substancji odżywczych w przewodzie pokarmowym, a wyższa zawartość nierozpuszczalnego błonnika pomaga osiągnąć uczucie sytości przy mniejszej ilości karmy.

Produkt ten jest odpowiedni dla kotów osłabionych chorobą, dzięki wysokiej jakości składników i niskiej gęstości energetycznej. Ponadto, wysoka zawartość białka i błonnika czyni go produkt odpowiednim do leczenia otyłości u kotów. Są także karmy dla kotów z niepożądaną reakcją na pokarm, chorym sercem lub nerkami – a więc każdy właściciel znajdzie u producenta opcje do dbania o zdrowie swojego mruczka.

Vet Life karma łączy w sobie naturę i naukę – celem marki jest opracowanie najlepszych, naturalnych i naukowo potwierdzonych systemów żywieniowych. Jej producenci korzystają więc wyłącznie z najwyższej jakości surowców, które mądrze mieszają i przyrządzają w naszej kuchni przy użyciu zdrowych metod i przestrzegając rygorystycznych wytycznych, dostarczonych przez ekspertów w zakresie żywienia psów i kotów, którzy zawsze zajmowali się tym tematem i znają potrzeby żywieniowe zwierząt.

Dlaczego karmę Farmina Vet Life dla kota najlepiej kupić na Unizoo?

Kupować karmy Farmina Vet Life dla psów i kotów najlepiej w sklepach online i stacjonarnych, bezpośrednio współpracujących z producentem. Zdecydowanie opłacalne i szybkie zakupy zrobisz na Unizoo. Bezpośrednio współpracujemy z firmą Farmina i dostarczamy jej produkty w obniżonych cenach. Niezmiennie są świeże, co więcej, mają długi okres ważności po dokonaniu zakupu. To nie wszystkie atuty. Kupując w Unizoo można także skorzystać z wygodnego systemu filtrów, umożliwiających szybkie wyszukiwanie niezbędnego produktu, a także zakup innych leczniczych i tradycyjnych karm dla swojego ulubieńca, a wraz z tym: zabawek, środków higienicznych, akcesoriów i innych produktów.

Stali klienci mogą liczyć na dodatkowe zniżki oraz otrzymywać personalne oferty promocyjne, ale tak naprawdę nawet robiąc zwykłe zakupy oszczędzasz sporą kwotę, gdyż mamy ceny uważane za jedne z najbardziej przystępnych wśród polskich sklepów internetowych. Dodatkowym atutem jest też możliwość zamówienia karmy nie tylko poprzez stronę, ale i sklep internetowy Unizoo na platformie Allegro.

Zdrowa dieta dla zwierząt o szczególnych potrzebach pokarmowych to nie tylko podstawa dobrego zdrowia naszych pupili, ale także ważny czynnik wpływający na ich dobre samopoczucie. Aby zapewnić naszym zwierzętom to, co najlepsze, warto sięgać po specjalnie przygotowane karmy i smakołyki, takie jak te oferowane przez włoską markę Farmina, specjalizującą się w produkcji żywności dla kotów i psów.