Menu

10 najbardziej znanych piosenek o psach

2023-01-25
10 najbardziej znanych piosenek o psach

Psy są ukochanymi towarzyszami ludzi od wieków i nie ma w tym nic dziwnego, że przez lata wspomnienia o nich pojawiały się w wielu piosenkach. Od klasycznego rocka po country i we wszystkich stylach, które są pomiędzy nimi, psy były tematem niektórych z najbardziej kultowych i zapadających w pamięć piosenek w historii muzyki. Oto 10 najsłynniejszych polskich i zagranicznych piosenek o psach. Który z nich najbardziej przypada Ci do serca?

TOP-5 polskich piosenek o psach

Wśród polskich piosenek o psach znajdziemy zarówno stare klasyki, jak i nowoczesne, dobrze rozpoznawalne melodie. Oto, jak przedstawia się nasz ranking.

"Jak rozmawiać trzeba z psem" (Piosenki Pana Kleksa)

Jeśli interesuje Cię piosenka o psach dla dzieci, a dodatkowo napisana w języku polskim, to rzeczywiście pierwszą, która przychodzi na myśl jest właśnie ten przebój z „Akademii Pana Kleksa”. Wspaniałe słowa do tego utworu napisał Jan Brzechwa i tak naprawdę to one często stają się dla maluszków pierwszym podręcznikiem skutecznej konwersacji z czworonogiem i rozumienia psiego języka jako podstawy do zbudowania prawdziwej więzi ze swoim pupilem.

„Kochaj czworonogi” (Majka Jeżowska)

„Kochaj czworonogi” to piosenka Majki Jeżowskiej, skierowana do młodych odbiorców, która porusza temat relacji pomiędzy psem a człowiekiem w sposób humorystyczny. Jej przesłuchanie na pewno pomoże poprawić humor, a przyjemne słowa na długo zapadną w pamięć.

„Psie serce” (Maria Pakulnis)

Jeszcze jeden hit opowiadający o naturze czworonogów i po prostu bardzo przyjemna piosenka o psach po polsku — „Psie serce”, którą Maria Pakulnis zaśpiewała w filmie o tym samym tytule.

„Mały biały pies” (Bogusław Mec)

Smutna piosenka o psach? Takie również są, jak na przykład „Mały biały pies”. Pewnie, słyszałeś ją nie jeden raz, mimo tego, że stała się przebojem w dalekim 2004 roku. Piękna melodia, oryginalna kompozycja i ogrom ukrytych uczuć — to wszystko sprawia, że nadal jest warta przesłuchania znów i znów, szczególnie jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt.

„Do serca przytul psa” (Jan Kaczmarek)

Zaśpiewana przez kabaret Elita piosenka również ma swoje lata, a mimo to podjęte w niej wartości i pytania są nadal ważne dla każdego z nas. Zdecydowanie warto włączyć ją swoim dzieciom i, oczywiście, posłuchać samemu, chociażby dlatego, żeby przypomnieć sobie młodość.

Sprawdź najlepsze zabawki dla psów.

Najpopularniejsze zagraniczne piosenki o psach

Czy znajdzie się przynajmniej jedna piosenka o psach po angielsku? Oczywiście, i to nie tylko jedna! Nie dałoby się nawet wymienić ich wszystkich w tym krótkim artykule, dlatego podajemy pięć spośród najbardziej popularnych.

„Old Shep” Elvisa Presleya

Ta klasyczna rockowa ballada jest hołdem dla psa piosenkarza z dzieciństwa, Old Shepa. To chwytająca za serce piosenka, która opowiada historię chłopca i jego psa oraz ich wspólnego dorastania. Piosenka była hitem Elvisa, osiągając 4. miejsce na liście Billboard Hot 100 w 1956 roku.

„How Much Is That Doggy In The Window” Patti Page

Ta chwytliwa melodia była hitem w 1953 roku i opowiada historię małej dziewczynki, która chce kupić słodkiego szczeniaka, którego zobaczyła w oknie. Piosenka została nagrana przez wielu artystów na przestrzeni lat i nadal jest ulubieńcem zarówno dzieci, jak i miłośników psów.

„Who Let The Dogs Out” zespołu Baha Men

Ta optymistyczna piosenka o psach była hitem w 2000 roku. Opowiada historię grupy kochających imprezy psów, które zostały wypuszczone, by się dobrze bawić. Wpadający w ucho refren i energiczny beat utworu sprawiają, że jest on ulubionym zarówno wśród miłośników psów, jak i imprezowiczów.

„The Reason A Dog” Aerosmith

Dobrze rozpoznawalna muzyka zespołu Aerosmith i autorska wizja psychologii zwierząt — odważne połączenie, prawda? Piosenka jest refleksją na temat tego, dlaczego psy są nieraz lepszymi przyjaciółmi od ludzi i jak dużą rolę niektóre z nich mogą pełnić w naszym życiu.

„Atomic Dog” George Clinton

"Atomic Dog" zaśpiewany przez George'a Clintona to utwór, który pozostaje prawdziwym hitem na przestrzeni kilku lat. Utwór w gatunku funky przyciągał na parkiety w latach 80., ale przebój często brzmi też na współczesnych falach radiowych. Warto dodać, że przebój został częścią pierwszego solowego albumu George'a Clintona „Computer Games” i stał się pierwszą z wielu piosenek o psach, które ten piosenkarz zaśpiewał.

Piosenki dla dzieci i dorosłych o psach

Najwięcej piosenek o psach napisano zdecydowanie dla dzieci, pewnie dlatego — że pieski są wiernymi i odważnymi przyjaciółmi, a dzieci mają otwarte serduszka i zawsze doceniają szczerą miłość wobec nich, obdarzając nie tylko ludzi, ale także zwierząt wzajemną miłością. Dobra piosenka o psach ze schroniska — to także wspaniały pomysł na wypracowanie u dziecka empatii i umiejętności dbania nie tylko o własne potrzeby, ale i potrzeby zwierząt. Oprócz tego dobieraj odpowiednie jedzenie dla psa by był zdrowy i enerdyjny.

Podsumowanie

Piosenek o psach można słuchać w różnych sytuacjach — są wśród nich melodie taneczne, romantyczne lub także skłaniające ku myśleniu i analizowaniu. Łączy je jednak ogromne zamiłowanie do czworonogich przyjaciół człowieka oraz zachwycenie ich charakterem, oddaniem i inteligentnością. Przyjrzyj się bliżej swojemu ulubionemu zwierzakowi, może też z łatwością ułożysz o nim piosenkę i kto wie, być może to ona zostanie kolejnym hitem i prawdziwym przebojem!

Przygotuj psa na zimę. Przeczytaj nasze zalecenia dla właścicieli czworonogów.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi