Menu

Jedzenie dla kota

Dobre jedzenie dla kota: co wybrać?

Koty są drapieżnikami, więc ​​czerpią wszystkie składniki odżywcze z produktów zwierzęcych. Takie zwierzęta jedzą często i w małych porcjach. Zatem jakie jedzenie dla kota będzie najlepsze, jeśli żyje u nas w domu? Najczęstszym rozwiązaniem są dwa posiłki dziennie, dlatego niezwykle ważne jest, aby zadbać o dobranie odpowiedniej wielkości porcji, uwzględniając apetyt i potrzeby żywieniowe mruczka. Dość łatwo można wybrać karmę dla kota przemysłową lub naturalną, ale dla zwierząt cierpiących na problemy trawienne wybór odpowiedniej diety jest dość trudny. Jeszcze bardziej trudna jest decyzja o tym, jak ugotować domowe jedzenie dla kota w zależności od jego wieku, a jednocześnie sprawić, by tanie jedzenie dla kota było wystarczająco pożywne i smakowało nawet wybrednemu pupilowi.

Najlepsze porady i karmy dla kotów na naszej stronie!

Na naszej stronie systematycznie zamieszczamy przydatne porady, pomagające właścicielom w wyborze zdrowego jedzenia dla kota. Szczególną uwagę poświęcamy kociakom o szczególnych potrzebach, a więc na przeczytasz tu o wadach i zaletach mokrego i suchego jedzenia dla kota, dowiesz się tego, jakie powinno być zdrowe jedzenie dla kotów sterylizowanych lub jak wybrać jedzenie dla kota-juniora. Prawidłowe odżywianie wpływa nie tylko na aktywność kota i długość jego życia, ale także na wygląd sierści oraz zdrowie jego skóry.Systematycznie uzupełniamy naszą wiedzę, podążając za najnowszymi trendami, a więc chętnie udzielimy eksperckiej porady dotyczącej wyboru przydatnych gadżetów, na przykład maty spowalniającej jedzenie, podajnika na jedzenie lub miski spowalniającej jedzenie dla kota.

Oto kilka popularnych artykułów na naszym blogu:

  • Jak karmić kotka?
  • Nadwaga u psów i kotów
  • Karmy dla zwierząt w każdym wieku.
Karmy dla zwierząt w każdym wieku: co oferują producenci?
Z roku na rok na półkach sklepów zoologicznych i półkach supermarketów pojawia się coraz więcej odmian karm dla zwierząt. Konkurując ze sobą, producenci artykułów zoologicznych starają się przyciągnąć uwagę jak największego grona osób. Jednocześnie obiecują, że spełnią wszystkie preferencje konsumentów.
Czytaj więcej
Nadwaga u kota — jak ją rozpoznać i jej zaradzić?
Problem nadwagi u kotów bardzo popularny. W praktyce ma z nim do czynienia każde co drugie zwierze. Niestety, wielu właścicieli woli nie zauważać tak poważnego problemu i nawet zaawansowaną otyłość uważa za “słodką”, tym samym skracając życie swojego pupila i ograniczając jego naturalną aktywność.
Czytaj więcej
Jaka miska dla kota jest najlepsza: rodzaje i wskazówki?
Każde zwierzę domowe powinno mieć własne naczynia-osobno dla wody i osobno dla żywności. Dlatego obecnie producenci oferują ogromny wybór wygodnych misek dla kotów wykonanych z różnych materiałów. Każda z nich ma swoje własne cechy oraz parametry określające jakość i ważne jest, aby wybrać najbardziej odpowiednią dla swojego zwierzęcia.
Czytaj więcej
Ranking karm dla kota od Unizoo
Nie tylko aktywność kota i jego zdrowie, ale i długość jego życia są uwarunkowane jakością karmy, którą podajemy naszemu ulubieńcu. Wybór odpowiedniego pokarmu dla kota może być wyzwaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych na rynku marek i typów takich produktów.
Czytaj więcej
Ranking smakołyków dla kotów – 2024 od Unizoo
Wybierając smakołyki dla kota, zdecydowania poszukujesz produktów dobrej jakości, a dodatkowo dostępnych w przystępnych cenach. Postanowiliśmy sporządzić ranking przysmaków dla kota, za pomocą którego będziesz mógł zaledwie w kilka chwil wybrać produkty najlepsze spośród najlepszych, dostępnych w ofercie Unizoo.
Czytaj więcej
Jakie warzywa są korzystne dla kotów?
Koty są zwierzętami mięsożernymi, jednakże warto pamiętać, że poza właśnie mięsem i produktami pochodzenia zwierzęcego powinny dostawać także liczne dodatki, zapewniające prawidłowe funkcjonowanie ich organizmu i pomagające w profilaktyce różnego rodzaju schorzeń.
Czytaj więcej
Co to jest dieta BARF dla kota i jakie ma zalety?
Jedną z najbardziej naturalnych diet dla kotów jest BARF, obejmująca surowe, ale biologicznie odpowiednie produkty dla zwierząt. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się tego, jak poprawnie zaplanować dietę BARF dla swojego pupila, jakie składniki do niej wybrać, a z których lepiej jest zrezygnować, a także gdzie znaleźć dobre suplementy, które uzupełnią odżywianie kota w ramach systemu BARF.
Czytaj więcej
Smakołyki dla kota — co warto wiedzieć przed podaniem ich mruczkowi?
Kochający i troskliwy właściciel kota nie tylko chce, aby jego pupil był syty i zdrowy, ale także dba o to, by pozwolić mu od czasu do czasu delektować się smakołykami. Nawet indywidualnie dobrana, zrównoważona dieta, wzmacniająca i zdrowa z biegiem czasu staje się nawykiem, dlatego by ją w jakiś sposób urozmaicić, konieczne jest podawanie ulubieńcowi różnych przysmaków.
Czytaj więcej