Z roku na rok na półkach sklepów zoologicznych i półkach supermarketów pojawia się coraz więcej odmian karm dla zwierząt. Konkurując ze sobą, producenci artykułów zoologicznych starają się przyciągnąć uwagę jak największego grona osób. Jednocześnie obiecują, że spełnią wszystkie preferencje konsumentów.
Problem nadwagi u kotów bardzo popularny. W praktyce ma z nim do czynienia każde co drugie zwierze. Niestety, wielu właścicieli woli nie zauważać tak poważnego problemu i nawet zaawansowaną otyłość uważa za “słodką”, tym samym skracając życie swojego pupila i ograniczając jego naturalną aktywność.
Każde zwierzę domowe powinno mieć własne naczynia-osobno dla wody i osobno dla żywności. Dlatego obecnie producenci oferują ogromny wybór wygodnych misek dla kotów wykonanych z różnych materiałów. Każda z nich ma swoje własne cechy oraz parametry określające jakość i ważne jest, aby wybrać najbardziej odpowiednią dla swojego zwierzęcia.
Po sterylizacji kota pojawia się pytanie: jak należy opiekować się naszym futrzanym przyjacielem? Warto wiedzieć, że kot po sterylizacji wymaga szczególnej uwagi i troski. W tym artykule przyjrzymy się głównym aspektom opieki nad kotem po sterylizacji.
Koty są zwierzętami mięsożernymi, jednakże warto pamiętać, że poza właśnie mięsem i produktami pochodzenia zwierzęcego powinny dostawać także liczne dodatki, zapewniające prawidłowe funkcjonowanie ich organizmu i pomagające w profilaktyce różnego rodzaju schorzeń.
Mięso jest podstawowym elementem prawidłowo skomponowanej diety każdego psa. Jednak dieta Twojego pupila nie powinna opierać się wyłącznie na mięsie lub gotowej karmie. Warzywa i owoce są doskonałym źródłem różnych niezbędnych makro- i mikroelementów.
Będąc opiekunami dorastającego mruczka, obowiązkowo zastanawiamy się nad tym, od kiedy karma dla dorosłego kota powinna zastąpić żywność typu “Junior”. Kocięta, jak i większość innych zwierzaków, rosną bardzo szybko i czasem jest trudno określić, kiedy mały kociak staje się dorosłym kotem.
Niektórzy właściciele decydują się odstawić podawanie swoim zwierzakom mięsa! Co w takim przypadku mogą jeść mruczki i czy takie podejście jest właściwe? O tym wszystkim dowiesz się w dalszej części.
Przez pierwsze siedem do dziesięciu dni życia oczy nowonarodzonego kotka pozostają zamknięte. Jednak w tym czasie kocięta podwajają swoją wagę urodzeniową i stają się coraz bardziej aktywne. Zawsze pozwól kotkowi otrzymać siarę (pierwsze mleko bogate w przeciwciała od matki), które chroni go w pierwszych miesiącach życia.
W dzisiejszych czasach istnieje ogromna liczba źródeł (internet, artykuły naukowe, książki, a nawet czasopisma), z których można uzyskać informacje na temat zrównoważonego i racjonalnego karmienia naszych zwierząt. Często informacje te są bardzo sprzeczne.