Menu

Ranking karm dla kota od Unizoo

2023-08-04
Ranking karm dla kota od Unizoo

Nie tylko aktywność kota i jego zdrowie, ale i długość jego życia są uwarunkowane jakością karmy, którą podajemy naszemu ulubieńcu. Wybór odpowiedniego pokarmu dla kota może być wyzwaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych na rynku marek i typów takich produktów. Nasz ranking karm dla kota 2023 ma na celu ułatwienie tego wyboru.

Ilu producentów karm dla kotów jest dostępnych na rynku?

Rynek Pet Food rozwija się bardzo dynamicznie, co nie powinno dziwić, gdyż ponad 70% kocich opiekunów podaje swoim ulubieńcom właśnie przemysłowo wyprodukowane karmy. Ponadto szacuje się, że rynek producentów karm i przysmaków dla kotów wzrośnie o 4,2% do 2027 r. Nie warto więc dziwić się temu faktowi, że obecnie na rynku światowym funkcjonuje kilkuset bardziej i mniej znanych producentów karm dla kotów, a spośród nich ponad 50 (w tym marki krajowe) sprzedaje swoje produkty w Polsce. Liczba ta jest stale większa, gdyż nowi producenci wchodzą na rynek, reagując na rosnące zapotrzebowanie na różne rodzaje karm, takie jak: karmy naturalne, bez zbóż, hipoalergiczne itp.

Jak zorientować się w tej różnorodności i stworzyć swój własny subiektywny ranking karm dla kota, opierając się na konkretnych faktach i statystykach? Pomocne będzie w tym przeczytanie dalszej części artykułu.

Jak znaleźć odpowiednią markę karmy dla kota?

Wybór odpowiedniej karmy dla kota zależy od wielu czynników, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wiek, wagę, stan zdrowia oraz indywidualne preferencje kota. Wybierając karmę warto zwrócić uwagę także na jakość jej składników – doskonale, gdy będą w całości (lub przynajmniej w większości) naturalne i pochodzenia zwierzęcego. Warto też sprawdzić opinie innych właścicieli kotów o danym produkcie. Oczywiście, najlepsza karma dla kota może kosztować dość dużo: jeśli masz ograniczony budżet, wybieraj to, co najlepsze z produktów, których koszt jest dla Ciebie odpowiedni.

Ranking karm dla kota według Unizoo: tabela

Unizoo, jako jeden z najbardziej popularnych polskich sklepów internetowych, postanowił przygotować własny ranking karm dla kota, bazujący na:

  • opiniach użytkowników;
  • popularności poszczególnych produktów w wynikach wyszukiwania;
  • wskaźnikach sprzedaży (wynikających z doświadczenia naszego sklepu).

Sięgnęliśmy także po wyniki oceny pokarmu dla kotów w innych popularnych rankingach karm dla kotów. Zatem, jaka jest najlepsza karma dla kota?

Marka karmy

Opis

Cena

Karma sucha

Karma mokra

Wiejska Zagroda

Firma założona w 2010 roku w Polsce. Znana z produkcji karm na bazie naturalnego mięsa, bez dodatku sztucznych konserwantów, składników genetycznie modyfikowanych lub zbóż. Karma dla kotów „Wiejska zagroda” jest bogata w białko pochodzenia zwierzęcego, co jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju naszych mruczków. Ponadto jest to marka, która ceni sobie etyczne i zrównoważone praktyki produkcyjne i dostarcza produkty korzystne dla zdrowia i dobrostanu zwierząt.

od 29,96 zł za kg

od 2,5 zł za 100

g

Whiskas

Brytyjska marka, która powstała w 1958 roku. Podstawowymi składnikami karm marki są drób, ryby, warzywa i zboża, które są źródłem białka i innych składników odżywczych potrzebnych dla utrzymania zdrowia kota. Szeroka gama produktów Whiskas zawsze ma przystępny koszt, w ofercie nie zabrakło pasz dla zwierząt o szczególnych potrzebach.

od 10,14 zł za kg

od 1,44 zł za 100 g

Raw Paleo

Polska firma założona w 2015 roku, specjalizuje się w produkcji surowej, bezglutenowej i bezziarnistej karmy dla kotów. Karma dla kotów Raw Paleo to produkt wysokiej jakości, naśladujący naturalną dietę kotów żyjących na wolności.

od 31,75 zł za kg

od 7,34 zł za 100 g

Bozita

Założona w 1903 roku w Szwecji, marka Bozita produkuje karmę dla kotów bez sztucznych dodatków, bogatą w mięso, ryby i warzywa. Karmy te są znane wśród kocich opiekunów jako bezpieczne i zdrowe, wolne od sztucznych dodatków i bogate w składniki odżywcze, które są niezbędne dla dobrostanu kota.

od 23,06 zł za kg

od 4,86 zł za 100 g

Brit

Firma powstała w Czechach w 1994 roku i od tego czasu jest skoncentrowana na tworzeniu produktów z wysokiej jakości białkiem, zdrowymi tłuszczami, witaminami i minerałami. Zdecydowanym atutem marki jest dostępność dużej ilości dobrej jakości produktów w naprawdę przystępnych cenach.

od 34,67 zł za kg

od 2,84 zł za 100 g

Perfect Fit

Firma założona w 2004 roku. Skupia się na produkcji karmy dla kotów z wysoką zawartością białka, składników odżywczych i probiotyków dla układu pokarmowego. Oferta marki jest dostosowana do potrzeb kotów w różnym wieku, a także kotów o specyficznych potrzebach dietetycznych.

od 22,76 zł za kg

od 3,78 zł za 100 g

Royal Canin

Firma powstała we Francji w 1968 roku i od tego czasu tworzy karmy starannie zaprojektowane do spełnienia specyficznych potrzeb różnych ras kotów, mające różne składniki, w zależności od celu diety. Obecnie Royal Canin jest jednym z liderów w dziedzinie naukowo opracowanego żywienia dla zwierząt.

od 62,8 zł za kg

od 6,51 zł za 100 g

Dolina Noteci

Firma założona w Polsce w 2010 roku. Znana z produkcji karmy dla kotów bez dodatku zbóż i glutenu, opartej na naturalnych składnikach. Dolina Noteci dostarcza karmy idealnie dostosowane do potrzeb kotów różnych ras i wieku.

od 12,32 zł za kg

od 3,29 zł za 100 g

Sheba

Marka należąca do korporacji Mars, założona w 1982 roku. Oferuje karmy dla kotów w przystępnej cenie o doskonale dobranym smaku, zdolnym zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta mruczków. Sheba aspiruje do stworzenia „posiłków, które wywołują miłość”.

-

od 4,45 zł za 100 g

Crave

Firma założona w 2017 roku. Produkuje karmy dla kotów bogate w białko, mające niską zawartość węglowodanów, a także są wolne od zbóż. Twórcy marki wierzą w „moc białka”, tworzą karmy, które spełniają potrzeby żywnościowe kotów na każdym etapie rozwoju.

od 27,4 zł za kg

od 2,28 zł za 100 g

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej karmy dla kota to decyzja, która ma bezpośredni wpływ na zdrowie i samopoczucie Twojego pupila. Zważ wszystkie zalety różnych karm dla kotów i dokonaj najlepszego wyboru dla swojego zwierzaka. Mamy nadzieję, że nasz ranking najlepszych karm dla kotów pomoże Ci podjąć tę ważną decyzję.

Ranking karm dla kota

Często zadawane pytania na temat najlepszych karm dla kota

▶️ Jaka karma dla kotów jest uważana za najlepszą?

Taka, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb zwierzęcia i zawiera maksimum naturalnych składników, czyli imituje odżywianie dzikich kotów. Pamiętaj, że wysoka cena nie zawsze oznacza, że kupujesz najlepszą karmę i odwrotnie.

✅ Czy są dobre karmy dla kotów, które odżywiają się według diety BARF?

Tak, możesz na przykład rozważyć zakup produktów marek: Feline's Pride, Darwin's Natural Pet Products, Rad Cat Raw Diet lub Stella & Chewy's.

▶️ Jakie karmy będą najbardziej odpowiednie dla kociąt?

Kocięta potrzebują specjalnej diety bogatej w białko i tłuszcz, które są niezbędne dla ich szybkiego wzrostu i rozwoju. Karmy, odpowiadające tym wymogom znajdziesz w ofercie marek Royal Canin, Purina lub Raw Paleo.

Zapoznaj się także z rankingiem karm dla psa od Unizoo.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi