Menu

Spacer z psem

Spacery z psem: dlaczego są tak ważne?

Codzienny spacer z psem jest niezbędny nie tylko z punktu widzenia fizjologii zwierzęcia, ale także dla zbudowania jego poprawnych więzi z właścicielem. Podczas spaceru możemy wspólnie z pupilem bawić się piłką lub frisbee, wyczesywać sierść i po prostu obserwować ciekawe miejsca. Kiedy idziesz na spacer z psem warto także zabrać ze sobą smakołyki i akcesoria treningowe: wykonywanie nawet najbardziej łatwych poleceń typu „siad” lub „do mnie” podczas spaceru pomoże w wychowaniu psa w każdym wieku. Żeby spacer się udał, warto także zastanowić się nad tym, gdzie udać się na spacer z psem: najlepiej, by było to ciekawe dla zwierzaka miejsce z dużą ilością zapachów, a ponadto takie, w którym może się wybiegać, nie przeszkadzając otaczającym ludziom.

Jak nauczyć się spacerować z psem?

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na naszej stronie, jeśli zadajesz sobie pytania typu:

  • Ile razy dziennie wychodzić z psem na spacer?
  • O której ostatni spacer z psem?
  • Jak poprawnie zorganizować spacer z psem na mrozie?
  • Jak dbać o akcesoria psa?

Nasi autorzy wiedzą o zachowaniu i wychowaniu zwierząt wszystko, a więc nawet doświadczeni posiadacze czworonogów mogą znaleźć coś nowego i przydatnego w publikowanych przez nas treściach. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na pytanie, które Cię interesuje — na przykład będziesz zastanawiać się nad tym, gdzie udać się na spacer z psem w okolicach Krakowa lub innego miasta Polski, zawsze możesz sięgnąć po przygotowaną specjalnie dla Ciebie poradę ekspercką. Oczywiście pomożemy nie tylko z organizacją samych spacerów, ale i wyborem niezbędnych akcesoriów: szelek dla psa, obroży, zabawek, środków przeciw pasożytom itp.

Zabawy z psem w domu — 10 sposobów na nudę
Pies zdrowy i szczęśliwy — to nie ten, który dostaje dobrą karmę i możliwość wybiegania się, ale ten, który wspólnie bawi się z właścicielem, ciesząc się z każdej chwili spędzonej razem. Czy wolno bawić się z psem w domu? Jeśli tak, w co i przy użyciu jakich zabawek?
Czytaj więcej
Jak założyć psu szelki? Instrukcja krok po kroku
Chcesz zrezygnować z obroży na rzecz szelek? To dobry pomysł! Jednak nawet, jeśli w przypadku Twojego psa świetnie sprawdza się obroża, warto zaopatrzyć się w niezawodne szelki na spacery – wygodne, nieuciskające, a dodatkowo takie, które łatwo zakłada się na zwierzę.
Czytaj więcej
Szelki do biegania dla psa – co wybrać?
Dla wielu z nas nasz czworonożny przyjaciel jest nieodłącznym towarzyszem podczas codziennych aktywności. Dlatego nie dziwi fakt, że popularność szelek do biegania dla psów rośnie w zawrotnym tempie. Te innowacyjne akcesoria nie tylko umożliwiają właścicielom utrzymanie aktywności fizycznej, ale także pozwalają naszym psom czerpać korzyści zdrowotne z regularnego ruchu.
Czytaj więcej
Szelki czy obroża – co wybrać dla pupila?
O czym marzą czworonożni przyjaciele oprócz smakołyków i pieszczot właściciela? Oczywiście o spacerach! Otwiera się przed nimi cały świat - świat zapachów, przyjaciół, przygód i wolności. Kiedy zwierzę widzi, że właściciel bierze w ręce obrożę i smycz - to dla niego najszczęśliwszy moment, bo nastąpiła pora na spacer.
Czytaj więcej
Ranking szelek dla psa: jakie są najlepsze?
Współcześnie coraz większą uwagę poświęcamy nie tylko jakości żywienia czy opieki zdrowotnej psów, ale także akcesoriom, które ułatwiają ich codzienne funkcjonowanie. Wśród tych elementów znajdują się najlepsze szelki dla psa – pełnią one funkcję praktyczną i mogą stanowić stylowy dodatek do wyglądu pupila.
Czytaj więcej
Jak mądrze wybrać szelki dla psa?
Wybór szelek dla psa to decyzja, która może wydawać się prosta, ale w rzeczywistości wymaga sporo wiedzy i poświęcenia czasu zarówno na dokonanie wyboru odpowiedniego modelu akcesorium, jak i odpowiedzialnego producenta. Co więcej, szelki powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb i poziomu aktywności psa.
Czytaj więcej
Jak bezpiecznie przewozić psa – wszystko co musisz wiedzieć
Prawie u każdego psiego opiekuna prędzej lub później pojawia się pytanie o to, jak przewozić psa. Ktoś potrzebuje jedynie bezpiecznie dostarczyć swojego ulubieńca do weterynarza, by zrobić mu szczepienie, a ktoś inny zastanawia się nad tym, jak udać się z czworonożnym przyjacielem w dalszą podróż rowerem, samochodem, a być może nawet samolotem.
Czytaj więcej
Jak dbać o akcesoria psa?
Dbając o swojego ulubieńca, starasz się poświęcić mu dużo czasu na spacerach, bez względu na warunki pogodowe, ponieważ psy uwielbiają świeże powietrze. Podczas bawienia się w błocie lub kapelach w rzece, wszystko się brudzi i ma nieprzyjemne zapachy.
Czytaj więcej
Pies ciągnie za smycz: co robić?
W procesie przyzwyczajania się szczenięcia do obroży i smyczy nie wyklucza się chwil, gdy ciągnie on właściciela do przodu. To naturalna reakcja, ponieważ maluch nie nauczył się jeszcze zasad zachowania na spacerze.
Czytaj więcej