Menu

Spacer z psem

Spacery z psem: dlaczego są tak ważne?

Codzienny spacer z psem jest niezbędny nie tylko z punktu widzenia fizjologii zwierzęcia, ale także dla zbudowania jego poprawnych więzi z właścicielem. Podczas spaceru możemy wspólnie z pupilem bawić się piłką lub frisbee, wyczesywać sierść i po prostu obserwować ciekawe miejsca. Kiedy idziesz na spacer z psem warto także zabrać ze sobą smakołyki i akcesoria treningowe: wykonywanie nawet najbardziej łatwych poleceń typu „siad” lub „do mnie” podczas spaceru pomoże w wychowaniu psa w każdym wieku. Żeby spacer się udał, warto także zastanowić się nad tym, gdzie udać się na spacer z psem: najlepiej, by było to ciekawe dla zwierzaka miejsce z dużą ilością zapachów, a ponadto takie, w którym może się wybiegać, nie przeszkadzając otaczającym ludziom.

Jak nauczyć się spacerować z psem?

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na naszej stronie, jeśli zadajesz sobie pytania typu:

  • Ile razy dziennie wychodzić z psem na spacer?
  • O której ostatni spacer z psem?
  • Jak poprawnie zorganizować spacer z psem na mrozie?
  • Jak dbać o akcesoria psa?

Nasi autorzy wiedzą o zachowaniu i wychowaniu zwierząt wszystko, a więc nawet doświadczeni posiadacze czworonogów mogą znaleźć coś nowego i przydatnego w publikowanych przez nas treściach. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na pytanie, które Cię interesuje — na przykład będziesz zastanawiać się nad tym, gdzie udać się na spacer z psem w okolicach Krakowa lub innego miasta Polski, zawsze możesz sięgnąć po przygotowaną specjalnie dla Ciebie poradę ekspercką. Oczywiście pomożemy nie tylko z organizacją samych spacerów, ale i wyborem niezbędnych akcesoriów: szelek dla psa, obroży, zabawek, środków przeciw pasożytom itp.

Jak bezpiecznie przewozić psa – wszystko co musisz wiedzieć
Prawie u każdego psiego opiekuna prędzej lub później pojawia się pytanie o to, jak przewozić psa. Ktoś potrzebuje jedynie bezpiecznie dostarczyć swojego ulubieńca do weterynarza, by zrobić mu szczepienie, a ktoś inny zastanawia się nad tym, jak udać się z czworonożnym przyjacielem w dalszą podróż rowerem, samochodem, a być może nawet samolotem.
Czytaj więcej
Jak dbać o akcesoria psa?
Dbając o swojego ulubieńca, starasz się poświęcić mu dużo czasu na spacerach, bez względu na warunki pogodowe, ponieważ psy uwielbiają świeże powietrze. Podczas bawienia się w błocie lub kapelach w rzece, wszystko się brudzi i ma nieprzyjemne zapachy.
Czytaj więcej
Zabawy z psem w domu — 10 sposobów na nudę
Pies zdrowy i szczęśliwy — to nie ten, który dostaje dobrą karmę i możliwość wybiegania się, ale ten, który wspólnie bawi się z właścicielem, ciesząc się z każdej chwili spędzonej razem. Czy wolno bawić się z psem w domu? Jeśli tak, w co i przy użyciu jakich zabawek?
Czytaj więcej
Szelki czy obroża?
O czym marzą czworonożni przyjaciele oprócz smakołyków i pieszczot właściciela? Oczywiście o spacerach! Otwiera się przed nimi cały świat - świat zapachów, przyjaciół, przygód i wolności. Kiedy zwierzę widzi, że właściciel bierze w ręce obrożę i smycz - to dla niego najszczęśliwszy moment, bo nastąpiła pora na spacer.
Czytaj więcej
Pies ciągnie za smycz: co robić?
W procesie przyzwyczajania się szczenięcia do obroży i smyczy nie wyklucza się chwil, gdy ciągnie on właściciela do przodu. To naturalna reakcja, ponieważ maluch nie nauczył się jeszcze zasad zachowania na spacerze.
Czytaj więcej
pixel