Menu

Jak dbać o akcesoria psa?

2022-10-04
Jak dbać o akcesoria psa?

Dbając o swojego ulubieńca, starasz się poświęcić mu dużo czasu na spacerach, bez względu na warunki pogodowe, ponieważ psy uwielbiają świeże powietrze. Podczas bawienia się w błocie lub kapelach w rzece, wszystko się brudzi i ma nieprzyjemne zapachy. Więc musimy się przygotować na konsekwencje takiej rozrywki, czyli brudne psie akcesoria, które należy wyczyścić, aby mieli ładny wygląd. W tym artykule opowiemy dokładnie o tym, jak ładnie usunąć brud nie niszcząc materiału, ponieważ zadbane akcesoria dla psa świetnie się prezentują.

Kiedy czyścić psie akcesoria?

Regularne dbanie o akcesoria psa na spacer, w dużej mierze ułatwi nam proces czyszczenia. Jednak czasem szelki, smycze i zabawki wyglądają tak, że nawet nie widać ani koloru, ani pokrywającego je wzoru. W takim razie musimy czyścić natychmiast. Nawet jeśli pies stara się omijać błoto, ten fakt nie uratuje nas od brudu i procedury czyszczenia.Oprócz zabrudzeń po deszczu jeszcze jest kurz na ścieżkach czy chodnikach, a także psia sierść, która razem z brudem osadza się na wszystkim, co pies ma na sobie i czym się bawi. Dbanie o akcesoria dla psa jest ważne nie tylko ze względu na czystość, ale również wpływa na zdrowie zwierzaka, zapobiegając rozwojowi różnych chorób. Więc czyszczenie akcesoriów psa, powiedzmy raz w miesiącu, można uważać za regularne, oprócz dodatkowych w razie potrzeby.

Jak czyścić psie akcesoria?

Przed procedurą czyszczenia należy zwrócić uwagę na materiał, z którego zrobione akcesoria psa, ponieważ niektóre są na tyle wrażliwe, że mogą zostać kompletnie zniszczone. Pod tym względem trzeba sprawdzić, z czego konkretnie wykonano dane akcesoria. Każdy przedmiot ma etykietę lub metkę, która dokładnie opowie nam o materiale i warunkach jego czyszczenia. Trzymajmy się wszystkich zaleceń producenta i psie akcesoria będą służyły nam długo, ładnie wyglądając.

Psie akcesoria mogą być wykonane przeważnie z następujących materiałów:

 1. Poliester lub bawełna. Najczęściej do produkcji akcesoriów dla psów wykorzystują materiały typu nylon, poliester lub naturalna bawełna. Te materiały najbardziej się nadają do czyszczenia, a proces jest prosty i łatwy, wystarczy włożyć do pralki i po sprawie. Jednak prac należy w małej ilości delikatnego płynu, żeby resztki osadzonych cząsteczek płynu nie powodowały podrażnień u zwierzaka. Odradzamy mocnych środków chemicznych. Zapobiegając plątaniu smyczy lub jeśli występują na nich metalowe elementy, lepiej włożyć do woreczka na pranie lub jakiegokolwiek innego z tkaniny;
 2. Skóra, która się czyści całkiem inaczej od innych materiałów, ponieważ jest o wiele delikatniejsza. Nawet duży brud może zniknąć przy zastosowaniu psiego szamponu z wodą. Można też spróbować sodę z octem, jeśli to nie powoduje odbarwienia przedmiotu, należy dokładnie to sprawdzić. Czyścimy w sposób nanoszenia roztworu na powierzchnię miękką szczoteczką, czekamy przez jakiś czas, zmywamy i suszymy. Do małych zabrudzeń możemy stosować gotowe środki specjalne, ale one słabo się nadają do poważnego brudu. Dla zabezpieczenia skóry przed zabrudzeniem najlepiej posmarować oliwą lub olejem i wypolerować zwykłą szmatką;
 3. Materiały wodoodporne. Jeśli mamy prać psie akcesoria z takich materiałów, należy stosować odpowiednich środków czyszczących, które możemy znaleźć w sklepach sportowych. Te środki skutecznie zapobiegają uszkodzeniu powłoki wodoodpornej. Należy też pamiętać, że takie rzeczy nie wolno suszyć w suszarkach, ponieważ możemy je zepsuć;
 4. Materiały ręcznie farbowane. Psie akcesoria ręcznie farbowane najlepiej prać też ręcznie, w wodzie o temperaturze poniżej 40 stopni. Inaczej farba wyblaknie lub całkiem możemy ją popsuć. Takie rzeczy już nie będą wyglądały atrakcyjnie.

Akcesoria dla psów

Jak prać psie akcesoria?

Zastanówmy się teraz, które akcesoria dla psów można prać, a których nie. Większość nylonowych obroży i smyczy można prać w pralce. Akcesoria te bardzo często się brudzą, ponieważ mają stały kontakt ze skórą zwierzęcia.

Więc jak prać psie akcesoria? Pościel i poduszki dla psów można również bezpiecznie prać w pralce. Należy jednak najpierw dokładnie potraktować wszystkie istniejące plamy specjalnymi środkami i odkurzyć te rzeczy, aby nie było na nich sierści. Dzięki temu pralka nie zostanie zatkana psią sierścią.

Istnieją rodzaje poduszek dla psów, które mają bawełniane wypełniacze. Wypełniacz musi być usunięty przed praniem. Nie wolno również prać niektórych miękkich zabawek dla psów, ponieważ mogą one również mieć podobne wypełnienie.

Nie zalecamy również prania szelek w pralce. Ogólnie rzecz biorąc, warto po prostu dokładnie przeczytać instrukcje przed użyciem każdego akcesorium dla swojego ogoniastego przyjaciela. Znajdziesz tam dokładne informacje o materiałach produktu oraz o tym, jak dbać o akcesoria dla psa.

Jeśli chodzi o ubrania dla czworonożnych przyjaciół, w tym przypadku absolutnie konieczne jest ustawienie odpowiedniej temperatury i trybu prania. Pamiętaj, że brudne psie akcesoria to sprzyjające miejsce do rozmnażania się groźnych bakterii, zarazków i grzybów.

Zadbane akcesoria dla psa: naprawianie starych czy kupowanie nowych?

Jeśli Twój pies nie jest jednym z tych zwierząt, które dbają o swoje akcesoria i zabawki, będziesz musiał nieustannie dokładać starań, aby przywrócić im dawny wygląd.

Często psy biegają jak szalone i psują wszystko dookoła. Nawet jeśli twój zwierzak jest jeszcze małym, niezdarnym szczeniakiem, to w okresie, gdy jego zęby będą rosnąć, na pewno będzie chciał coś ugryźć i rozerwać. A pierwsze rzeczy, które wpadną mu w łapy to oczywiście akcesoria, z których korzysta najczęściej.

Jeśli znajdziesz drobne uszkodzenia jego akcesoriów, możesz oczywiście spróbować je naprawić samodzielnie. Jednak w większości przypadków psia rozrywka prowadzi do znacznie poważniejszych uszkodzeń zabawek, poduszek, kanap a nawet szelek i smyczy.

Dlatego najlepszą opcją jest zakup nowego, mocniejszego i bardziej odpowiedniego akcesorium dla Twojego łobuza na Unizoo.pl. Ta strona oferuje najszerszą możliwą gamę różnych akcesoriów dla zwierząt domowych od sprawdzonych producentów w przystępnej cenie.

Kupując akcesoria dla psów na Unizoo.pl, będziesz miał znacznie mniej potrzeby naprawiania czegoś dla swojego czworonożnego przyjaciela. Ponadto nie będziesz musiał trzymać w domu całego zestawu narzędzi i środków niezbędnych do takiego remontu akcesoria dla psa.

Psie akcesoria na Unizoo

Podstawowym celem Unizoo od założenia było stworzenie sklepu dla miłośników zwierzaków o każdej możliwości finansowej. Wyjątkowo starannie dobieramy produkty różnych marek, dobrze i mniej znanych, w taki sposób optymalizujemy maksymalną jakość za minimalną cenę. Oferujemy akcesoria dla psów różnego rodzaju:

 • Legowiska: okrągłe, prostokątne, owalne itp;
 • Wszystko do spaceru: szelki, smycze, obroże, kagańce itp;
 • Zabawki dla psa: pluszowe, gumowe, piszczące, interaktywne, edukacyjne, piłki, gryzaki itp;
 • Miski i poidełka: przenośne, podwójne, spowalniające jedzenie itp;
 • Klatki i transportery;
 • Wszystko do treningu;
 • Wszystko do pielęgnacji.

Najczęściej zadawane pytania na temat czyszczenia i dbania o akcesoria dla psów

Chyba każdy kto posiada psa wie, że zdarzają się spacery, po których psie akcesoria potrzebują rzetelnego czyszczenia. Psy lubią czasem wbiec w błoto lub biegać z innymi „kolegami”, więc ich akcesoria szybko się brudzą. zdarzają się spacery, po których psie akcesoria potrzebują rzetelnego czyszczenia. Poniżej opisane są główne pytania co do czyszczenia akcesoria dla psa.

▶️ Jak dbać o taśmę?

Najlepiej nie puszczać psa luzem ze smyczą, ponieważ ociera się o ziemię i chodniki, dlatego traci ładny wygląd i szybko się psuje. Staramy się też nie zostawiać, przynajmniej na długo, psa bez opieki. Na przykład pod sklepem, ponieważ z nudy będzie gryzł taśmę, która później szybko się zepsuje.

✅ Jak dbać o karabińczyk?

Po spacerze w mokrą pogodę należy opłukać karabińczyk, ostukać, wydmuchać i dać mu wyschnąć. Niestety brud i wilgoć powodują powstanie zadrapań i rdzy, a to z kolei jest przyczyną blokowania i szybkiego psucia karabińczyka. Najlepiej uważać, żeby karabińczyk nie kontaktował z brudem i czas od czasu sprawdzać, czy płynnie chodzi.

▶️ Jak dbać o metalowe elementy?

Najczęściej spotykane problemy pomalowanych okuć to obijanie i wycieranie farby. Niestety tego uniknąć całkowicie się nie uda, najwyższej możemy przestać puszczać psa luzem wraz ze smyczą i prać w odpowiednim woreczku. W taki sposób wydłużymy żywotność tych elementów.

✅ Jak dbać o plastikowe elementy?

Psie akcesoria z plastiku, takie jak miska, zabawka lub jakiekolwiek inne elementy, możemy śmiało myć w zmywarce lub ręcznie. Równie dobrze nadają się do wyparzania. Utrzymanie tych przedmiotów w czystości wydłuża żywotność i jak najdłużej będzie cieszyć naszego ulubieńca.

Podsumowanie

Podtrzymywanie w należnym stanie akcesoria dla psów jest bardzo ważne nie tylko ze względu bezpieczeństwa, ale też ładnego wyglądu. Przecież każdemu zależy na tym, żeby ulubieniec był bezpieczny i zadowolony. Podstawą żywotności jest czyszczenie, przechowywanie i troska o ulubione przedmioty psa. Niestety nawet wzorowe dbanie nie ochroni psie akcesoria od naturalnych procesów zużycia. Więc należy pilnować zabawki swojego pupila, w razie jakichkolwiek uszkodzeń wyrzucać, ponieważ każde niesie zagrożenie bezpieczeństwu ulubionego pieska.

Dlaczego pies je ziemię? Sprawdź odpowiedni wpis na naszym blogu.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi