Menu

Dbanie o kota

Dbanie o kota: zdrowy i szczęśliwy pupil

Koty są dość bezpretensjonalnymi zwierzętami, ale jeśli masz je w domu, wymagają też odpowiedniej opieki. Szczepienia i systematyczne wizyty u weterynarza, prawidłowe odżywianie, mycie i czesanie, a nawet właściwie dobrane zabawy dla kota mają znaczenie nie tylko dla stanu zdrowia pupila, ale także długości jego życia. Dbanie o zdrowie kota — to nie tylko leczenie, ale przede wszystkim systematyczna profilaktyka, dlatego ważne są poprawne odpowiedzi na pytania o to, jak dbać o zęby kota lub też jak dbać o kota po sterylizacji/kastracji. Uważa się, że dla zapewnienia zdrowia kociaka warto zainwestować w kilka rzeczy, a mianowicie: wysokiej jakości jedzenie, higienę, zwalczanie pasożytów oraz prawidłowe fizyczne obciążenie. Wybierając środki do pielęgnacji warto uwzględniać wiek zwierzęcia, jego rasę, codzienne obciążenia fizyczne i wiele innych parametrów.

Nasza baza wiedzy na temat dbania o kota

Miłość do zwierząt stała się powodem, dla którego stworzyliśmy tego bloga, na którym nie tylko publikujemy porady specjalistów, ale i udzielamy profesjonalnych odpowiedzi na pytania naszych klientów. Szczególnie dużo z nich dotyczy tego, jak dbać o sierść kota oraz wzmocnić nawiązane z nim relacje. Nie tylko udzielamy teoretycznych zaleceń, ale i polecamy nowoczesne urządzenia, umożliwiające zapewnienie jakościowego dbania o kota. Jeśli pojawiło się u Ciebie pytanie o to, jak dbać o kota, zdecydowanie zachęcamy do przeczytania naszych artykułów, a także zakupu indywidualnie dobranych za pomocą naszych ekspertów środków pielęgnacyjnych. Z naszą pomocą najlepiej powiesz o swoich uczuciach do swojego mruczka, a także pomożesz mu żyć dłużej.

Oto kilka naszych artykułów:

  • Jak kąpać kotka?
  • 7 zasad dla zdrowego kota.
  • Koronawirus u kotów.
Zima blisko: jak przygotować swojego kota na nadchodzące mrozy?
Wraz ze zbliżającą się zimą, wielu właścicieli kotów, zarówno tych żyjących w mieszkaniach, jak i mających możliwość wyjścia na zewnątrz zaczyna się zastanawiać nad tym, jak przygotować swojego pupila do zimy. Wcale nie jest to dziwne, gdyż zachowanie kotów w ciągu roku ulega zauważalnym zmianom i można śmiało przypuścić, że koty zimą potrzebują szczególnej uwagi.
Czytaj więcej
Czym jest i jak działa furminator?
Nasze zwierzaki, duże i małe, uwielbiają, gdy poświęcamy im czas i przede wszystkim naszą miłość. Miłość wobec naszych czworonogów to nie tylko dbanie o odpowiednią karmę, codzienne zabawy, ale również dopasowane zabiegi pielęgnacyjne, które pozwolą zwierzętom cieszyć się zdrową skórą i lśniącą sierścią.
Czytaj więcej
Ciekawostki o kotach – 30 faktów i mitów o mruczkach
Około 10 000 lat temu koty zaczęły żyć obok ludzi. Potrafią być bardzo czułe, ale za ich pozornie nieszkodliwą naturą kryje się pradawny drapieżnik gotowy zabić bez wahania. Koty i kotowate nadal znajdują się pod pilną obserwacją badaczy, z roku na rok odkrywających dziesiątki i nawet setki nieznanych faktów o kotach.
Czytaj więcej
Jak kąpać kotka?
Jeśli zapytasz któregoś z właścicieli “czy kąpią kocięta”, z pewnością odpowie “tak!” Koty, jak każde inne zwierzę, mogą z czasem nabywać nieprzyjemnego zapachu. W naturze jest to dla nich normalne, ale kiedy mieszkają z nami w mieszkaniu, ten zapach może przynieść niedogodności właścicielowi i jego rodzinie, należy w razie potrzeby przeprowadzić zabiegi wodne.
Czytaj więcej
Czy po sterylizacji należy zmienić dietę kota?
W porównaniu z innymi zwierzętami domowymi koty mają zwiększoną funkcję rozrodczą. Już od szóstego miesiąca życia mogą się zapładniać i rodzić, a to trwa do ostatnich dni życia. Taka regularna zdolność do rozmnażania się staje się prawdziwym problemem dla właścicieli, dlatego większość z nich decyduje się na sterylizację swojego domowego pupila.
Czytaj więcej
7 zasad dla zdrowego kota
Wraz z puszystym kłębkiem radość osiedla się w domu. Miłość i troska są nierozerwalnie związane z odpowiedzialnością za zdrowie i życie kota. Każdy właściciel marzy o tym, aby życie puszystego ulubieńca było długie.
Czytaj więcej
pixel