Menu

10 rzeczy, które denerwują twojego kota

2022-05-18
10 rzeczy, które denerwują twojego kota

Koty są najpopularniejszymi zwierzętami domowymi. One, podobnie jak ludzie, są zupełnie różne. Dla niektórych kotów mycie jest ulubioną zabawą, a dla innych nie może być nic gorszego niż zabiegi wodne. Dlaczego to denerwuje kota? Niektórzy ludzie w ogóle się nie obrażają, podczas gdy inni mogą przez długi czas czuć się winni za drobne wykroczenia.Jeśli jednak zdecydujesz się poprawić relacje ze swoim kotem, są tylko dwie opcje: albo całkowicie zaakceptujesz jego zasady, albo będzie zdenerwowany i na ciebie wściekły, a wtedy nie będzie mowy o żadnej przyjaźni.Jest bardzo prawdopodobne, że to, co robisz na co dzień – zbyt częste dotykanie zwierzaka, używanie mocnych perfum i nie tylko – powoduje dyskomfort i denerwuje twojego kota.Oto kilka głównych rzeczy, które denerwują Twojego zwierzaka.

1. Przeszkadzanie przytulnie ułożonemu kotu

Kiedy odpędzasz mruczaka z miejsca, w którym przytulnie leży w zwiniętej kuli, może go to naprawdę zdenerwować, ponieważ koty są bardzo niezależne i czasami chcą pozostać w samotności. Więc nie warto naruszać ich wygodnej rozrywki.Zapewnij czas i miejsce, w którym twój mruczek będzie pozostawiony sam sobie, a on będzie ci bardzo wdzięczny. Wszyscy wiemy, że “kot chodzi własnymi ścieżkami” i czasami to prawda. Szanujmy więc uczucia innych i nie denerwujmy ponownie swoją ulubienicę.

2. Późne wyjście lub powrót do domu

W rzeczywistości koty są w pełni świadome upływu czasu, chociaż niekoniecznie rozumieją zegarki. Ale wiedzą, kiedy coś ma się wydarzyć! Kiedy w panice wylatujesz z domu, ponieważ spóźniasz się lub wracasz do domu smutny i później niż zwykle, może to zmylić i zdenerwować Twojego kota, dlaczego?Bo nie tylko zagmatwujesz harmonogram, do którego jest przyzwyczajony, ale także emitujesz negatywne emocje i właśnie to denerwuje Twojego kota! Więc nie zapomnij wychodzić i wracać z uśmiechem i radosnymi pozdrowieniami, aby Twój mruczek wiedział, że wszystko jest w porządku. Nawet jeśli się trochę spóźniłeś.

3. Hałas w domu denerwuje kota

Koty są wrażliwe nie tylko emocjonalnie, ale także fizycznie. Ich zmysł węchu, wzroku i słuchu są znacznie lepsze niż u nas. Dlatego zbyt głośne odtwarzanie muzyki lub zwiększanie głośności telewizora może być dla naszych kotów strasznie frustrujące. Kiedy w mieszkaniu są wiele agresywnie głośnych dźwięków to z pewnością wywoła niepokój u Twojego zwierzaka i kot jest zły.Więc dla dobra naszego kota musimy maksymalnie ograniczać poziom hałasu z różnych źródeł, chociaż bardzo często zależy to od wrażliwości konkretnego kota, niektóre mają mocniejszą psychikę od innych.

4. Ignorowanie – dlaczego denerwuje kota?

Tak, kiedy koty są niezależne i zajmują się swoimi sprawami, zostaw je w spokoju. Czasami jednak potrzebują uwagi! Jeśli nigdy go nie przytulasz ani nie bawisz się z nim, kiedy chce się bawić, jest to bardzo obraźliwe i denerwujące dla Twojego kota.Więc poświęć trochę czasu, aby być ze swoim mruczakiem. Kiedy wskoczy na Twoje kolana, nie odpychaj go automatycznie. Jeśli to możliwe, spróbuj odpocząć od tego, co robisz i okaż mu miłość, o którą prosi.

5. Nieład w domu też denerwuje kota

Twój kot to bardzo schludne zwierzę. Czy zauważyłeś, jak często on dba o siebie w ciągu dnia? Pozostawienie bałaganu na jego ulubionym krześle może poważnie zakłócić porządek Twojego ulubieńca. A jeśli zbyt długo będziesz zostawiał kuwetę nieoczyszczoną, przygotuj się na prawdziwy gniew Twojego kota.Proszę, zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby utrzymać kota w czystości! W przeciwieństwie do ciebie nie mają rąk ani możliwości sprzątania po sobie i po tobie. W końcu to nie tylko Twój dom.

6. Mocne zapachy denerwują Twojego kota

Węch kotów jest 14 razy silniejszy niż nasz! Tak więc zwykłe zapachy, które nie spowodują u nas żadnych nieprzyjemnych uczuć, są poważnym problemem dla kota i mogą bardzo go denerwować. I nie warto nawet mówić o zapachach, które wywołują u ludzi dyskomfort.Zwłaszcza zapach cytrusów, cebuli, lawendy czy alkoholu. Nic nie może być gorsze dla kotów. Jeśli chcesz rozwiązać ten problem i sprawić, by życie kota stało się wygodniejsze, lepiej zrezygnować z kadzidełek zapachowych, mocnych perfum, odświeżaczy powietrza i owoców cytrusowych.

7. Mycie – dlaczego kota to denerwuje?

Częsty zabieg, zwłaszcza jeśli Twoim zwierzęciem jest kot rasy sfinks. Ale zwykłe koty nie lubią zabiegów wodnych. Dlaczego kota to denerwuje? Chodzi o to, że nie lubią, gdy ich sierść jest mokra. Ale to nie jedyny powód: ostry zapach szamponów może również sprawić, że Twój zwierzak odmówi kąpieli, ponieważ wszystkie zapachy wyczuwa znacznie ostrzej. Ale możesz nauczyć swojego zwierzaka kochać kąpiel, zachęcając go do otrzymania nagrody, chociaż zajmuje to dużo czasu. Ogólnie rzecz biorąc, koty należy kąpać tylko wtedy, gdy są bardzo brudne. W innych przypadkach mogą sobie poradzić samodzielnie. Kotka zdecydowanie nie musi się kąpać, jeśli jest w ciąży. Mycie powoduje stres, a konsekwencją jest przedwczesny poród.

8. Brak rozrywki denerwuje kota

Kiedy właściciel wychodzi na cały dzień, pozostawiając zwierzaka bez rozrywki, może się nudzić. I to nie jest zaskakujące. W rezultacie zauważysz obojętność, zbyt długi sen, około 15-20 godzin dziennie oraz odmowę jedzenia. Rozwiązaniem tego problemu może być nieco większa ilość czasu spędzanego ze zwierzęciem i zabawkami dla kota, w które kot może się bawić, pozbywając się nudy. Na przykład zwykłe piłki lub coś podobnego koty mylą z myszami i próbują je złapać.

9. Dlaczego ludzkie leki denerwują kota?

Koty nie lubią być leczone tak bardzo, że mogą nawet celowo wywoływać u siebie wymioty, aby nie brać leku. Dlatego lepiej jest podawać leki w zawiesinie, aby łatwiej było je "podać" zwierzakowi. Istnieją również specjalne preparaty o przyjemnym zapachu dla kotów, choć nie każdego z nich można w ten sposób oszukać. Nie wolno podawać kotom ludzkich leków, niektórzy myślą, że skoro paracetamol świetnie pomaga mnie, równie dobrze pomoże i mojemu kotkowi, to wielki błąd. Leki ludzkie mogą doprowadzić do poważnych problemów zdrowia kota, a nawet do zgonu.

10. Kontakt wzrokowy i ogon

Nie patrz uważnie w oczy swojego zwierzaka, ponieważ koty widzą w tym bezpośrednie niebezpieczeństwo, zagrożenie atakiem, zwłaszcza jeśli patrzysz przez długi czas i nie mrugasz. Nie rób tego, ponieważ Twój uroczy zwierzak może stać się prawdziwym drapieżnikiem, podrapać Cię lub ugryźć albo spowodować poważniejsze obrażenia.Ogon jest wrażliwą częścią ciała Twojego kota, w żadnym wypadku nie należy go dotykać, a tym bardziej ściskać, ponieważ to strasznie denerwuje zwierzaka. Ogon bardzo łatwo uszkodzić. Dlatego radzimy obchodzić się z nim tak ostrożnie, jak to możliwe.

Podsumowanie

Oczywiście to nie jest wszystko, co denerwuje kotów, ale wymieniliśmy te najważniejsze rzeczy. Radzimy przestrzegać tych zaleceń, jeśli chcesz, aby życie kota było wygodne, a także jeśli chcesz uchronić się przed atakiem puszystych przyjaciół, którzy mogą stać się prawdziwymi drapieżnikami. Zabawa z kotem powinna przypominać polowanie i najlepiej by skończyła się złapaniem zabawki. Po skończeniu zabawy możemy nakarmić kota. Starajcie się jak najczęściej wybawiać swojego ulubieńca i poświęcać mu dużo uwagi.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi