Menu

5 wskazówek dla przyszłych i obecnych właścicieli sczeniąt, które pomogą wychować wspaniałe psy

2020-11-21
5 wskazówek dla przyszłych i obecnych właścicieli sczeniąt, które pomogą wychować wspaniałe psy

1. Twoja wiedza o psach (przed wyborem)

Nie kupuj swojego przyszłego ulubieńca domowego impulsywnie i bezmyślnie. Dokładnie przestudiuj rasy i ich cechy, skoreluj je ze swoim stylem życia.

2. Korekta błędów (przed powrotem do domu)

Powinieneś sprawdzić u hodowcy wszystkie nawyki swojego szczeniaka, zanim nowy lokator przybędzie do domu. Ponieważ naprawienie niektórych z nich może zająć bardzo dużo czasu i należy być na to przygotowanym. Zobacz produkty dla szczeniaka.

3. Rozpocznij szkolenie szczeniaka od pierwszego dnia

Gdy tylko szczeniak przekroczy próg Twojego domu - rozpocznij tresury! Pierwsze 3 miesiące są bardzo ważne w tresurze jego zachowania i przyszłych nawyków, jeśli przegapisz ten okres kształtowania charakteru - resztę czasu będziesz się starał nadrobić stracony czas.

4. Szczekać tylko na komendę

Jednym z częstych problemów z psami niewykształconymi jest nadmierne szczekanie, gdy są wzburzone. I dobrze, jeśli dzieje się to na ulicy podczas spaceru, ale kiedy ten “koncert” zaczyna się w domu, a zwłaszcza wieczorem, gdy chcesz spokojnych rodzinnych spotkań, to koniec - Twój spokój zostanie całkowicie naruszony... a także spokój sąsiadów.

Rozwiązanie: Od najwcześniejszych miesięcy trenuj szczeniaka, aby szczekał na komendę. Daj mu komendę “głos”, kiedy są w stanie odprężenia. Zrób odwrotnie.

5. Nawyk gryzienia (18-tygodniowy wiek)

Nawyk gryzienia jest jednym z przykładów nawyku, który należy wykorzenić w bardzo młodym wieku. “Miękkie usta” zaczynają się zmieniać wraz z pojawieniem się pierwszych kieł już po 4,5 miesiącu, a jeśli szczeniak nie zostanie odzwyczajony od ugryzienia przed tym momentem, konsekwencje mogą nie być najprzyjemniejsze.

Życzymy Ci posłusznych zwierzaków!

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi