Menu

Czy istnieje niezniszczalny gryzak dla psa? Opinie właścicieli

2023-06-30
Czy istnieje niezniszczalny gryzak dla psa? Opinie właścicieli

Niezniszczalny gryzak dla psa to mit czy rzeczywistość? Każdy, kto posiada psa, wie, jak ważne jest zorganizowanie dla ulubieńca ciekawej, ale jednocześnie bezpiecznej zabawy. Wiadomo też, że dla każdego pieska gryzienie jest naturalnym zachowaniem, w przypadku młodych zwierząt sprzyja wymianie zębów i prawidłowemu kształtowaniu się szczęki, natomiast u dorosłych psów – usuwaniu kamienia nazębnego. Wychodzi na to, że gryzak to must have każdego psiego opiekuna. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że znalezienie odpowiedniego rozmiaru do potrzeb psa jest bardzo łatwe – oferta tego typu produktów jest mocno zróżnicowana. Jednak znalezienie odpornego na zużycie gryzaka wcale nie jest łatwe.

Dlaczego właściciele szukają niezniszczalnego gryzaka dla psa?

Często zastanawiamy się, jakie zabawki dla psów są najlepsze dla naszych czworonożnych przyjaciół. Właściciele psów szukają nie tylko zabawek, które będą interesujące dla ich zwierząt, ale także takich, które przetrwają intensywną zabawę. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo. Gryzak, który łatwo ulega uszkodzeniu, może stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia psa, gdyż mogą odłamać się od niego małe kawałki, które pies może połknąć.

Dodatkowo gryzaki, często uważane za niezniszczalne zabawki dla psów, są nie tylko źródłem pozytywnych emocji, ale również mają na celu zaspokojenie naturalnej potrzeby psa, którą jest gryzienie. Ta czynność to naturalne zachowanie dla psów – sposób, w jaki młode psy poznają świat, a dorosłe utrzymują swoje zęby w dobrej kondycji. Gryzaki pomagają również łagodzić stres i nudę, a także mogą być używane jako narzędzie do treningu. Niezniszczalne gryzaki dla psów mogą również okazać się oszczędnością dla budżetu. Regularne wymienianie uszkodzonych zabawek może okazać się kosztowne, dlatego wiele osób poszukuje produktów, które przetrwają dłużej.

Jakie niezniszczalne zabawki dla psa proponują producenci?

Oto kilka przykładów takich prawie niezniszczalnych gryzaków dla psa:

  • Kong Classic Dog Toy. Ta zabawka jest trwała, elastyczna i może być wypełniona przysmakami, co daje psu dodatkową motywację do gryzienia. Kong Classic jest również dobrym rozwiązaniem dla psów, które lubią gryźć, ponieważ jest wystarczająco trwały, aby wytrzymać nawet najbardziej agresywne gryzienie.
  • Nylabone DuraChew. Ten nadający się do długiego użytkowania gryzak dla psów jest doskonały dla zwierząt, które uwielbiają długie sesje gryzienia. Nylabone DuraChew jest dostępny w różnych smakach, co pomaga utrzymać zainteresowanie psa.
  • Goughnuts TuG Interactive Large Dog Toy. Ta zabawka jest zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i trwałości. Gryzak Goughnuts jest tak skonstruowany, że gdy pies dojdzie do środkowego, czarnego pierścienia, właściciel wie, że nadszedł czas na wymianę.
  • Benebone Bacon Flavored Wishbone Chew Toy. Ten gryzak dentastyczny dla psów ma unikalny kształt litery "Y", który umożliwia pupilowi łatwe chwytanie i gryzienie. Benebone ma smak bekonu, co przyciąga psy i zwiększa ich zainteresowanie zabawką.
  • West Paw Zogoflex Hurley Dog Bone. Ta niezniszczalna zabawka dla psa jest trwała, bezpieczna do gryzienia, a jednocześnie wystarczająco miękka, aby być delikatna dla zębów psa.
  • Petstages Dogwood Stick. Ten prawie niezniszczalny gryzak dla psa imituje prawdziwą gałąź, co jest atrakcyjne dla wielu psów, które naturalnie lubią gryźć patyki. Jest bezpieczny do gryzienia, ponieważ nie rozpada się na ostre kawałki, czyli inaczej niż prawdziwe drewno.

Czy istnieją naprawdę niezniszczalne gryzaki dla psów?

Gryzaki, które są w całości niezniszczalne, nie istnieją – prędzej lub później zostają pogryzione przez psa. Jednak istnieją dobrej jakości wytrzymałe produkty, które będą służyć przez długi czas. Na rynku jest oferowanych wiele różnych typów gryzaków dla psów, które są reklamowane jako te "niezniszczalne". Najpopularniejszymi spośród nich są gryzaki wykonane z twardego nylonu lub naturalnego kauczuku. Są projektowane w taki sposób, aby wytrzymały intensywne gryzienie, jednocześnie nie uszkadzając zębów psa.

Gdyzaki dla psa

Gryzaki z nylonu, takie jak te oferowane przez markę Nylabone, często mają różne kształty, np. kości, aby były bardziej atrakcyjne dla psów. Z drugiej strony, gryzaki z kauczuku, takie jak Kong Classic, mogą być wypełnione przysmakami lub karmą, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność.

Idealnymi materiałami na wytrzymałe zabawki dla psów są guma i gruby materiał linowy. Większość zabawek dla psów, stworzonych specjalnie z myślą o agresywnych gryzących, jest wykonana z gumy, która jest wytrzymała i praktycznie niezniszczalna. Zabawki z miękkiej, plastycznej gumy o gładkich i nieostrych krawędziach są dobrym wyborem. Gruby materiał linowy jest trwały, łatwy do czyszczenia i stosunkowo bezpieczny, a większość zabawek linowych może służyć jako zabawki do przeciągania liny, zapewniając dobrą zabawę zarówno psom, jak i ich właścicielom.

Co opiekunowie mówią na temat niezniszczalnych zabawek dla psów?

Oceniając rynek zabawek do gryzienia, psi opiekunowie dość jednoznacznie stwierdzają, że znalezienie produktu, który służyłby pieskowi przez całe życie jest praktycznie niemożliwe. Chyba, że pies zdecyduje inaczej. Oto, co pisze na Forum.Gazeta.PL internauta pod nikiem "Hrabina_Niczyja": "Z doświadczenia powiadam ci, że to pies decyduje, które zabawki będą niezniszczalne i gdzie będzie dziura, a nie ty", a następnie dodaje: "(....) poprzednia miała zwykła silikonową piłkę. Piłek miała do zesrania, ale tej pierwszej piłki nie pożarła i dbała o nią. Pochowałam ją z tą piłką."

Alternatywą dla gryzaków według psich opiekunów są piszczące zabawki, a przede wszystkim piłeczki, które służą ich ulubieńcom przez naprawdę długi czas. Można także wybrać piłeczkę o ciekawym kształcie. Na forum Dogomania czytamy komentarz osoby pod nikiem "piotrekwatach": "To właśnie w Pet Station jest fajny gryzak, nazywa się pleciona piłka petface. Moim zdaniem to fajna sprawa, bo piłka jest kolorowa i ma nieregularny kształt, co pieskowi sprawia przyjemność."

Inną opcją, która może zastąpić fabryczne gryzaki mogą być naturalne przysmaki dla pupila. Owszem, zniszczalne, ale jakże korzystne dla psów! Na jednym z forów można spotkać się na przykład z taką opinią anonimowego internauty: "(...) mam bolończyka i daję mu naturalne gryzaki - łapki, uszka, żołądki :) pies wprost szaleje."

Podsumowanie

Niezniszczalne gryzaki dla psów stanowią częsty cel poszukiwań właścicieli zwierząt. Pragną oni znaleźć zabawki, które przetrwają intensywną zabawę i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia czworonoga. Chociaż gryzaki w całości niezniszczalne nie istnieją, istnieje wiele trwałych produktów, które są reklamowane jako takie. Wśród nich znajdują się gryzaki z twardego nylonu lub naturalnego kauczuku, które są projektowane tak, aby wytrzymać agresywne gryzienie. Spodziewamy się, że ten artykuł wyposażył Cię w wiedzę, potrzebną do wyboru wytrzymałego gryzaka dla Twojego pupila. Zgodny z potrzebami psa gryzak znajdziesz w sklepie internetowym Unizoo, a my zagwarantujemy jego najlepszą jakość i przystępną cenę!

Sprawdź także nasz wpis o zabawkach z psem.

Podziel się swoim komentarzem z innymi