Dorosły kot i nowy właściciel

Jak wiadomo, koty chodzą swoimi ścieżkami, a jednak nadal potrzebują domu i właściciela. Z różnych powodów dorosłe zwierzęta potrzebują nowego opiekuna. Cóż, jeśli zwierzę mieszkało w domu to wie, jak i co – zna tacę toaletę dla kota, miejsce, w którym jest karmione, drapak.
W tym artykule chcemy zwrócić uwagę na adaptację dorosłego kota/kota zabranego z ulicy. Na pochwałę zasługuje ten, kto zdecydował się na taki czyn!
- Po pierwsze, natychmiast musisz pokazać kotu toaletę – tacę, koniecznie z wypełniaczem, najlepiej drzewnym – zapach natury. Bardzo ostrożnie, bez zbędnych ruchów, umieść w nim kota, weź przednią łapę i zgarnij wypełniacz. Koty są bardzo bystre, szybko przyswajają wszystko. Następnie musisz doprowadzić go do miejsca, w którym będzie karmiony, gdzie będą stały miski z jedzeniem i wodą.
- Pamiętaj, aby kota nakarmić!
- Kot sam wybierze miejsce do spania miejsce do spania.
- Jeśli kot nie chce nic robić, w żadnym wypadku go do niczego nie zmuszaj. Są chwile, kiedy kot natychmiast ukrywa się w nieznanym pokoju i nie wychodzi przez długi czas. Nie musisz go stamtąd wyciągać. Koty mogą odmówić jedzenia i picia, nie iść do toalety codziennie – nie musisz się martwić. Wszystko stopniowo się poprawi. W żadnym wypadku kot nie może być pieszczony i głaskany z czułością, jeśli nie jest do tego przygotowany i ucieka. Nie musisz kąpać kota pierwszego dnia, nawet wówczas, gdy jego stan jest okropny. Dla prawie wszystkich kotów kąpiel jest bardzo stresująca! A stres dla kota związany z nowym domem i bez kąpieli wystarczy.
- Jeśli kot jest bardzo brudny, możesz zwilżyć szmatkę w słabym roztworze octu (dobrze myje brud, eliminuje nieprzyjemny zapach, zabija niektóre zarazki), a następnie wytrzeć do sucha lub kupić specjalny szampon dla kota bez spłukiwania lub specjalny proszek w sklepie zoologicznym.
- Odwiedź z kotem weterynarza!
Cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości dla nowego właściciela kota!