Menu

Hodowla świnek morskich

2021-08-31
Hodowla świnek morskich

Świnki morskie bardzo lubią pachnące siano, nie tolerują hałasu i nadmiernego zamieszania w pobliżu swojej osoby. Są wybredne, ale nie gryzą, są przyjazne, wymagają opieki i komunikacji. Są to idealne zwierzęta dla rodzin z małymi dziećmi. Te małe zwierzęta, choć nie zostały obdarzone wielką inteligencją, są bardzo urocze i słodkie. Hodowanie tych gryzoni nawet w domu nie jest trudne. Zwierzęta dojrzewają płciowo dość wcześnie. A jeśli mają zapewnione odpowiednie warunki do rozmnażania, możesz szybko odnieść sukces. Jeśli potomstwo nie jest konieczne , właściciel powinien zadbać o rozmieszczenie zwierząt różnej płci w różnych komórkach. Pomogą w tym produkty ze sklepu zoologicznego dla gryzoni.

Świnki morskie są niezwykle płodne, a to dlatego, że zaledwie 13 – 15 godzin po porodzie samica jest ponownie gotowa do prokreacji. Eksperci szacują, że jedna świnka w ciągu roku jest w stanie przynieść do 100 młodych. Samce wchodzą w okres dojrzewania w 60 – 75 dniu od urodzenia, a samice w 20 – 35 dniu życia. Jeśli chcesz poprawić rasę odpowiednie są osobniki, które osiągnęły 5 – 7 miesięcy. Co 16 – 17 dni u samic występuje ruja i zmienia się zachowanie. Odmawiają jedzenia i stają się niespokojne.

świnki morskie

Do hodowli zwierząt wybiera się parę zdrowych zwierząt. Musisz obserwować zwierzęta przez chwilę, a jeśli samica i samiec dobrze się dogadują, możesz zaangażować się w hodowlę. Chcąc uzyskać zdrowe i liczne potomstwo należy zauważyć, że osobniki wybrane w tym celu powinny znajdować się w tej samej grupie wiekowej i nie różnić się rasą. Niedopuszczalne jest występowanie zwierząt w bliskim pokrewieństwie. Kiedy samica zajdzie w ciążę, powinna wybrać oddzielną komórkę. Natura jest tak zorganizowana, że świnka może mieć potomstwo nie więcej niż raz na cztery miesiące. Ciąża trwa około 65 dni. Ich poród przebiega całkowicie łatwo i naturalnie.

Nowonarodzone świnki swobodnie wychodzą z łona matki. Samica chwyta pojawiające się dziecko i uwalnia je z płynu owodniowego. Następnie zjada łożysko i ostrożnie zlizuje młode. Jeśli poród jest mnogi, świnka może nie mieć czasu na lizanie każdego zwierzęcia. Musisz w tym pomóc wycierając noworodki miękkim materiałem, aby zapobiec hipotermii dzieci. Młode rodzą się pokryte miękką, jedwabistą sierścią. Ponieważ ich oczy otwierają się lekko na kolejne 2 tygodnie przed porodem, to kilka minut po urodzeniu dzieci mają możliwość zobaczenia. Słuch jest również dobrze rozwinięty. Nowonarodzone zwierzęta mają już pełnoprawne siekacze. Ich waga wynosi od 45 do 140 gramów. Młode o bardzo małej wadze mają niewielkie szanse na przeżycie. Kiedy miną co najmniej cztery tygodnie po porodzie, małe świnki są odstawiane od matki i rozłożone w różnych komórkach. Sprawdź transporter dla świnek morskich.

Podziel się swoim komentarzem z innymi