Menu

Jak wybrać psa?

2021-08-25
Jak wybrać psa?

Jesteśmy przyzwyczajeni do życia tak, jak lubimy, nie zawsze chcemy być odpowiedzialni za kogoś. Czasami pojawia się tylko chęć opieki nad kimś, aby cieszyć się sukcesami rodzimej istoty. Prawdopodobnie dlatego tak wielu zakłada domy zwierząt. Wiadomo, że w Rosji około czterdzieści procent mieszkańców to właściciele psów. A jeśli pies jest zwierzęciem, którego Ci brakuje, powiemy Ci, jak wybrać psa.

W końcu decyzja o posiadaniu zwierzaka, niezwykle odpowiedzialna i powinna być dobrze przemyślana, przemyślana przed wyborem nowego przyjaciela. Aby wybrać psa, musisz najpierw ustalić, jaki rodzaj psiej natury będzie odpowiedni. Aby to zrobić, najpierw musisz określić swój temperament i obiektywnie ocenić obraz i styl życia. Wtedy pies stanie się przyjacielem, a nie irytującym i niepotrzebnym. Jaki wybrać psa? Ludzie i psy lub jaką rasę psów wybrać? Jeśli dana osoba jest spokojna, przemyślana i uwielbia osiągać wszystko na własną rękę, potrzebuje psa, aby spędzić z nią wolny czas. Wszyscy właściciele psów będą musieli chodzić ze zwierzęciem dwa razy dziennie przy każdej pogodzie, ale spacer może być inny. Wytrwały i rozsądny właściciel spodoba się spokojnej promenadzie z tym samym zrównoważonym psem.

Jeśli przyszły właściciel jest zajęty pracą przez większość życia, wraca do domu i marzy o wakacjach, potrzebuje skromnego psa, który wie, jak się bawić, nie wymaga większej uwagi. Na przykład nie powinieneś kupować psa, który ma długą sierść, ponieważ będzie musiał często kąpać się w wannie i czesać przez długi czas (sprawdź szczotki do sierści psa). Trzecim typem właścicieli psów są zagorzali i wytrwali zwolennicy aktywnego wypoczynku, sportu. Mogą dać się ponieść codziennym biegom lub jeździć na rowerze sportowym. Tutaj pies będzie również potrzebny ciekawy i kochający gry w powietrzu. Ten sam typ właścicieli to ludzie, którzy mają wiele dzieci, dużą rodzinę. I odwrotnie, spokojni właściciele, którzy prowadzą mierzony styl życia, są po prostu przeciwwskazani do psa o żywym i ciekawym charakterze. W przeciwnym razie pies będzie cierpiał bez zajęć.

Psy, ich główne gatunki

Wszystkie psy dzielą się na trzy główne gatunki: są to psy myśliwskie, służbowe i towarzyszące (ozdobne). Następnie musisz tylko zdecydować, którą rasę psa wybrać. Od tego zależy także wybór towarów

Myśliwski psy

Takie zwierzęta są niezwykle aktywne, ich utrzymanie i opieka nad nimi wymaga pewnej wiedzy i stanowczości. Są one przede wszystkim odpowiednie dla trzeciego typu właścicieli. Charty myśliwskie, psy gończe. Kynolodzy zalecają ciągłe angażowanie się w te psy, w przeciwnym razie mogą wystąpić uporczywe problemy zdrowotne. Obciążenia psa muszą być równomiernie rozłożone, ważne jest, aby je zmieniać. To bieganie, pokonywanie kilku rodzajów przeszkód. Wspinanie się pod górę, schodzenie w dół to świetne ćwiczenia odnowy biologicznej. Uważaj jednak! Weterynarze nie zalecają biegania z psem, to znaczy zmuszania go do biegania z właścicielem zgodnie, dopóki piesek nie osiągnie 18 miesięcy. Niezwykle popularny w naszych czasach specyficzny sport dla psów-agility. Pies musi prawidłowo pokonać wstępnie zaprojektowane przeszkody zainstalowane na ograniczonym terenie. Działaniami zwierzęcia kieruje osoba, która może wyłącznie głosem lub gestami poprowadzić psa do mety. Jest to konkurs sportowy, w którym wybierany jest jednoznaczny zwycięzca. Psy myśliwskie nie są zbyt dobre w ochronie. Mają wrodzone poczucie lojalności i życzliwości wobec człowieka. Trudno więc wytłumaczyć psu, że" obcy " musi się odpierać. A umieszczenie takiego psa na krótkim łańcuchu jest niepożądane.

Służbowy pies

Psy służbowe są najbardziej prawdopodobnymi pomocnikami w ochronie mienia i bezpieczeństwie gospodarczym. Są niezawodni, silni i mądrzy. Te psy służą w policji, wojsku i pomagają ludziom, którzy potrzebują przewodnika. Ogólnie zawody, które opanowały te psy, to cała kupa. Do psów służbowych należą:

jakiego psa kupić?

Owczarek Pinczer Alaskan Malamute Buldog Staffordshire Terrier Briard Doberman Rottweiler Mastif Saint Bernard

W rzeczywistości jest więcej tych psów. Ale po pierwsze, wymieniliśmy najbardziej znane w naszym regionie, a po drugie, każda nazwana rasa ma kilka odmian. Samych owczarków jest tylko kilkanaście. Nie jest trudno wybrać psa, jeśli wiesz, jakie konkretnie obowiązki będzie musiał wykonać.

Ozdobne pieski

Niektórzy ludzie są pod wrażeniem małych psów, z którymi łatwiej jest chodzić, zajmują niewiele miejsca w naszej przestrzeni życiowej. Ale nie w naszym sercu. Te psy są zawsze w pobliżu, ozdabiają dom, w którym mieszkają. Niektóre rodzaje dekoracyjnych psów domowych są łatwe do nauczenia, jak używać tacy dla kotów jako obowiązkowej toalety.

W związku z tym niewiele potrzebują spacerów, a ćwiczenia można wykonywać również w domu. Jednak bardziej niż inne rasy psów potrzebują ochrony i patronatu. Na przykład chihua Hua jest najmniejszym psem na świecie, co nie przeszkadza jej w posiadaniu, można powiedzieć, że ma charakter "walki". Dlatego właściciel powinien upewnić się, że pies nie wstrząśnie bójką. Ponadto są ciekawi i życzliwi. Te psy są gładkie i "długowłose". A pudel wymaga większej uwagi, choćby dlatego, że potrzebuje charakterystycznej fryzury, która powinna być wykonywana regularnie. Dekoracyjny pies potrzebuje legowisko dla spania (może to być domek dla psa lub poduszka dla psa), a nawet ubrania dla psa. W przeciwnym razie nie można uniknąć przeziębienia z powikłaniami.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi