Menu

Jakich produktów nie należy podawać psom?

2020-10-25
Jakich produktów nie należy podawać psom?

Psy można bezpiecznie nazwać wszystkożernymi. Spożywają zarówno produkty mięsne, jak i warzywa. Ponadto zwierzęta te wcale nie mają nic przeciwko połakomieniu się na coś ze stołu gospodarza. Mogą bezustannie prosić o coś z twojego talerza, jęcząc żałośnie. Pomimo rozdzierających serce wycie dochodzących spod stołu, lepiej nie częstować psiaka tym, co sam jesz. Istnieją specjalne karmy dietetyczne dla psów, które usuwają szkodliwe toksyny i pomagają normalizować procesy trawienne. Takie jedzenie jest znacznie lepsze, niż wszelkiego rodzaju tłuste potrawy, którymi hodowcy często napychają swoje zwierzęta.

Nie należy tego dawać żadnemu psu!

Bez względu na to, jak bardzo chciałbyś uradować swojego czworonożnego zwierzaka czymś wyjątkowym, większość żywności w Twojej diecie absolutnie nie pasuje dla niego. Nigdy nie podawaj swojemu psu takiej karmy jak:

 • Grzyby, ponieważ są toksyczne.
 • Orzechy, ponieważ te produkty nie przyniosą żadnych korzyści dla organizmu psa.
 • Cebula, ponieważ może powodować anemię.

I, co najważniejsze, zapamiętaj: nigdy nie próbuj poprawiać zdrowia psa lekami, którymi się sam leczysz. Ani witaminy, ani silniejsze leki z pewnością nie poprawią stan organizmu zwierzaka. Najlepiej jest skontaktować się z lekarzem weterynarii w odpowiednim czasie. Pomocna może być również lecznicza karma dla psów. Przyda się, jeśli Twój pies ma artretyzm, robaki, niewydolność nerek, wrażliwe narządy trawienne lub inne dolegliwości. Sprzedawana jest w postaci karmy suchej, mokrej, a także różne pasztety i konserwy.

Czym nie wolno karmić psa dotkniętego alergią?

Psy często jedzą coś niewłaściwego. Nie tylko czasem zbierają resztki na ulicy, ale udaje im się też zjeść coś ekstra w domu. Pies musi być monitorowany. Jest to szczególnie ważne w przypadku zwierząt, które gwałtownie reagują na wszelkiego rodzaju patogeny alergiczne. Lepiej nie dawać takim psom:

 • Owoce, zwłaszcza owoce cytrusowe. Wiele piesków nie ma nic przeciwko jedzeniu pomarańczy. Niestety, nie wszyscy właściciele wiedzą, jaki obraz mogą obserwować, gdy ich ukochane zwierzę spróbuje tak słodko-kwaśnym produktem. Rzecz polega na tym, że cytrusy powodują obfite emisje gazów. Po spróbowaniu takiego “zakazanego owocu” Twój pupil może męczyć się z powodu wzdęcia do końca dnia. Jest mało prawdopodobne, aby wzdęcia zwierzęcia były przyjemne dla hodowcy. Dlatego lepiej kupować dietetyczną karmę dla psów.
 • Zioła i inne przyprawy. Przyprawy są ogólnie niepożądane do spożycia, ale trawa jest niezawodnym sposobem na oczyszczenie jelit z nadmiaru resztek jedzenia i kul włosowych. Lepiej nie pozwalać swojemu ulubieńcowi jeść zielonych przestrzeni, które rosną na podwórku, ponieważ na nich mogą się znajdować szkodliwe bakterie, wirusy, a nawet robaki. Aby uniknąć ich dostania się do ciała czworonożnego przyjaciela, rozważ zakup wysokiej jakości suchej karmy dla psów z błonnikiem, trawą ogrodową lub warzywami.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wysokiej jakości, hipoalergiczną karmę dla psów lub zwykłą karmę dla psów z dostawą, która znacznie ułatwi Ci opiekę nad pupilem.

Pokarmy nieodpowiednie dla psów w okresie pooperacyjnym

Surowo zabrania się częstowania psa słonymi i tłustymi potrawami, a w całości lepiej jest zminimalizować stosowanie takiej żywności. Powoduje otyłość, której pozbycie się będzie trudne lub niemożliwe. Na przykład, po sterylizacji lepiej dawać produkcję dietetyczną. Najlepszym sposobem rehabilitacji zwierzęcia jest karmienie go karmą dla sterylizowanych psów. Martwiąc się o stan ciała swojego czworonożnego przyjaciela na czas, będziesz w stanie wyleczyć go w odpowiednim czasie i przywrócić mu przyszłą witalność

Zalecenia dotyczące doboru smakołyków dla psów

Drobne kiełbaski lub ciasteczka o oryginalnym kształcie są używane jako smakołyki w diecie psów. Mogą być dobrym bodźcem podczas tresury lub przyuczaniu do posłuszeństwa. Ponadto smakołyki pozwalają psu poczuć Twoją miłość i troskę. Do wyboru smakołyków dla psów należy podchodzić świadomie, aby pies nie tylko czuł miłość i spełnił Twoje życzenie, ale także czerpał maksymalne korzyści z niewielkiego kawałka.

Jakich produktów nie należy podawać psom

Rodzaje smakołyków dla psów

Obecnie na rynku dla psów można znaleźć wiele różnych smakołyków. Również w przypadku psów mięso, podroby, kości, a nawet samodzielnie upieczone ciasteczka są używane jako smakołyki.
Warunkowo smakołyki dla psów można podzielić na kilka dużych grup:

 • Mokre. Obejmuje to kawałki mięsa, podroby i inne produkty spożywcze, które należy zamrozić przed podaniem. Również takie smakołyki są bardzo trudne do zabrania ze sobą w drogę lub na spacer.
 • Suche. To duża grupa obejmująca wysuszone kości, chrząstki i ścięgna zwierząt i ptaków.
 • Pieczone. Smakołyki w postaci ciasteczek, które można kupić w sklepach zoologicznych lub przygotować samodzielnie.
 • Markowe. Te jako są sprzedawane wyłącznie w sklepach, są łatwe w użyciu i mają wiele różnych kształtów.

Każdy szanujący się producent zwraca szczególną uwagę na produkcję przysmaków dla psa. Do ich produkcji wykorzystuje się mięso i podroby różnych zwierząt - królika, indyka, a nawet jelenia. Każdy z tych smakołyków odróżnia się składem i może być białkowy lub białkowo-węglowodanowy.

Wybieramy prawidłowo pokarm dla psa

Wybór smakołyków powinien być oparty na wielkości psa, charakterystyk rasy, jego stylu życia, a także możliwościach finansowych.

Rasy dekoracyjne psów

Rasy te są podatne na otyłość w wieku dorosłym. Dlatego wybierając smakołyki szczególnie warto monitorować ich kaloryczność. Takie produkty można wybierać u producentów, którzy zajmują się produkcją karm klasy premium. Psom ras dekoracyjnych surowo zabrania się podawania słodyczy i wędzonek ze stołu.

Rasy psów – duże i średnie

Przewód pokarmowy psów średnich i dużych ras jest lepiej przystosowany do gruboziarnistego pokarmu. Dlatego eksperci zalecają używanie podrobów, chrząstek, mięsa, a nawet specjalnie pieczonych ciastek jako smakołyków. Od czasu do czasu możesz rozpieszczać szczególnie duże rasy surowymi kośćmi. Są doskonałym źródłem wapnia i fosforu. Niezależnie od rasy i stylu życia Twojego psa, przekarmianie smakołykami może prowadzić do problemów żołądkowo-jelitowych, braku apetytu, otyłości i innych konsekwencji. Średnia ilość smakołyków w diecie psa nie powinna przekraczać 1/10.

Kiedy smakołyki są odpowiednie?

 • W postaci nagrody. Psy uwielbiają być chwalone. A tę pochwałę można wyrazić nie tylko w aprobującym spojrzeniu. Gdy pies wyraźnie wykonuje twoją komendę, możesz głaskać go i poczęstować smakołykiem.
 • W okresie, gdy szczeniak dorasta i zaczyna wszystko gryźć. Podaruj swojemu psu “długotrwały” smakołyk w postaci kości, który odwróci jego uwagę i zapomni o Twoich kapciach i tapicerce kanapy.
 • Osobno należy wspomnieć o specjalnych wzmocnionych smakołykach. Podawane są psu jako suplement wzmacniający układ odpornościowy i uzupełniający siły po chorobie.

Wybierając smakołyk dla swojego psa, weź pod uwagę jego wiek, styl życia i stan zdrowia. W sklepie zoologicznym Unizoo możesz łatwo znaleźć wszystko najbardziej przydatne dla Twojego zwierzaka. Produkcja ta będzie niezwykle korzystna, nie wywołają reakcji alergicznych i napełni Twojego pupila energią.

Polecane

MACED CHIPS Z KACZKĄ 500g GRYZAK PRZYSMAK DLA PSA

MACED CHIPS Z KACZKĄ 500g GRYZAK PRZYSMAK DLA PSA

35,10 zł
0,07 zł / g
Chappi z Drobiem 13.5kg - Sucha Karma dla Psów

Chappi z Drobiem 13.5kg - Sucha Karma dla Psów

89,90 zł
6,92 zł / g
Wiejska Zagroda Kaczka z Gruszką 2kg - Sucha Karma Dla Psów Dorosłych

Wiejska Zagroda Kaczka z Gruszką 2kg - Sucha Karma Dla Psów Dorosłych

67,99 zł
34,00 zł / g
Podziel się swoim komentarzem z innymi