Menu

Prawidłowe żywienie kociąt to podstawa zdrowia na całe życie

2020-10-09
Prawidłowe żywienie kociąt to podstawa zdrowia na całe życie

W takiej sytuacji konieczne jest znalezienie kompletnego zamiennika mleka matki. Należy wziąć pod uwagę, że mleko krowie i kozie bardzo różni się od mleka kotów. Cóż robić? Jest wyjście! Dzisiaj karma dla kotów jest tak wyrafinowana i różnorodna, że ​​w sklepie zoologicznym można znaleźć specjalne suche lub galaretowate mieszanki dla kociąt. Takie pokarmy dla niemowląt są wzbogacone dużą ilością białek, tłuszczów, witamin i węglowodanów, które przyczyniają się do szybkiego wzrostu i rozwoju malucha.

Lepiej jest wybrać specjalistyczną karmę dla kociaka niż karmić go szkodliwymi produktami. Na przykład, zabrania się podawania dziecku śmietany, kiełbasy, czekolady, sera, mleka koziego i krowiego.

Zwróć uwagę na futro zwierzęcia. Jeśli jest jedwabiste i gładkie, wszystko jest w porządku ze zdrowiem Twojego malucha. Jeśli przeciwnie, warto pomyśleć o zakupie witamin dla kociąt. Należy jednak pamiętać, że karmie o wysokiej jakości wszystko jest już zbilansowane.

Najczęstsze błędy popełniane przez właścicieli kociąt można wymienić następujące:

  1. Karmienie pokarmem ze stołu lub mieszanie karmy naturalnej i gotowej.
  2. Wielu właścicieli wraz z drogim jedzeniem kupuje tanie mieszanki dla kociąt, tłumacząc to tym, że maluch je dobrze. Pamiętaj, że oszczędzanie na karmie może być szkodliwe dla twojego zwierzęcia. Koty nie jedzą zbyt dużo, aby naruszyć jakość jedzenia.
  3. Nie przekarmiaj maluchów, ale ściśle przestrzegaj wszystkich instrukcji na opakowaniu.

Prawidłowe żywienie to podstawa zdrowia każdego zwierzęcia.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi