Menu

Ranking karm dla psa od Unizoo

2023-06-19
Ranking karm dla psa od Unizoo

Każdy, kto ma psa, wie jak ważne jest zapewnienie mu zdrowej i smacznej diety. Dlatego właśnie przygotowaliśmy artykuł z rankingiem karm dla psa 2023. Rynek karm dla pupili jest niesamowicie bogaty. Nasz ranking karm dla psa to swoista mapa pośród tych wszystkich opcji, które dostępne są na półkach sklepowych. Przeanalizowaliśmy starannie skład, jakość, różnorodność smaków (sprawdź karmy dla psa według smaku) i opinie klientów, aby pomóc wam podjąć najlepszą decyzję.

Ilu producentów karmy dla psów jest na rynku?

Na całym świecie jest ponad 14 tys. producentów karm dla zwierząt, z czego ponad 3 tys. ma w swojej ofercie produkty dla psów i kotów. Dostępne na rynku karmy dzieli się na 5 grup ze względu na skład:

 • Holistyczne – zawierają tylko naturalne składniki najwyższej jakości, w tym ponad 70% mięsa;
 • Super Premium – zawierają dużą ilość wysokiej jakości mięsa, są wolne od sztucznych konserwantów i barwników;
 • Premium – są droższe od typowych karm dostępnych w supermarketach i zawierają lepszej jakości składniki;
 • Weterynaryjne – są przeznaczone dla zwierząt o szczególnych potrzebach;
 • Ekonomiczne – nie zawsze mają dobry skład, zawierają wiele składników syntetycznych, ale mają przystępny koszt.

Jak można zauważyć, na polskim rynku są dostępne dziesiątki różnych karm pod względem jakości, składu, tekstury i innych charakterystyk. Każda z nich ma swoje wady i zalety, trudno jest się w nich zorientować początkującym właścicielom, a często nawet doświadczonym. Rozwiązać wątpliwości pomoże nasz ranking najlepszych karm dla psa.

Jak znaleźć odpowiednią markę karmy dla psa?

Jaka jest najlepsza karma dla psa? Jeśli zastanawiasz się nad tym, by zmienić markę karmy, którą wcześniej podawałeś swojemu pupilowi lub poszukujesz zaufanego producenta, obowiązkowo zwróć uwagę na takie kryteria doboru:

 • Wiek, rasa, rozmiar i stan zdrowia psa. Na przykład szczenięta potrzebują bardziej kalorycznej karmy niż dorosłe psy. Osobne rodzaje karmy są potrzebne dla zwierząt z alergią, nadwagą lub problemami z trawieniem;
 • Skład karmy. Najlepsze karmy dla psów powinny zawierać duże ilości mięsa, a nie tylko zboża i dodatki.
 • Cena karmy. Postaraj się wybrać najlepszy produkt w ramach budżetu, którym dysponujesz.

Tabela rankingowa karm dla psa od Unizoo

Poniżej prezentujemy własny ranking karm dla psa 2023 od marki Unizoo, który, mając na celu jego maksymalną precyzyjność, opracowaliśmy na podstawie różnych kryteriów, w tym:

 • Opinii klientów (w tym celu możesz zajrzeć na strony z omówieniem najlepszych karm dla psa na naszym forum);
 • Popularności wyszukiwania na stronie Unizoo;
 • Wskaźników sprzedaży.

Ranking karm dla psa

Dodatkowo uwzględniliśmy pozycje karm na innych stronach, prezentujących podobne rankingi karm dla psa. Zachęcamy więc do zapoznania się z efektami naszej analizy.

Marka

Opis

Cena

Karma sucha

Karma mokra


Raw Paleo

Super premium karma dla psów, zawierająca w składzie przeważnie świeże mięso, warzywa, owoce i witaminy. Pochodzi z Polski. Raw Paleo charakteryzuje się prostym składem i jest wolna od zbóż.

Od 26 zł za kg

Od 4,75 zł za 100 g

Alpha Spirit

Marka ta pochodzi z Hiszpanii i opiera się na filozofii naturalnego żywienia psów. Nie zawiera sztucznych konserwantów, przeciwutleniaczy, barwników, aromatów ani innych kontrowersyjnych składników syntetycznych.

Od 21, 17 zł za kg

od 2,6 zł za 100 g

Brit

Jest to rodzina karm od czeskiego producenta, dostępna zarówno w linii produktów standardowych, jak i premium. W składzie karmy nie ma soi, ponadto produkty Brit są certyfikowane zgodnie ze standardami jakości ISO 9001 i HACCP.

Od 17,81 za kg

Od 1,83 za 100 g

Farmina

Farmina to włoska firma, która posiada główne zakłady produkcyjne we Włoszech, Serbii i Brazylii. Firma koncentruje się na produkcji karmy dla psów i kotów, łącząc wiedzę naukową z naturalnymi składnikami.

Od 51,57 zł za kg

Od 5,23 zł za 100 g

Wiejska Zagroda

Wiejska Zagroda to polska marka, której po prostu nie mogło zabraknąć na liście najlepszych karm dla psów. Jest reklamowana jako pokarm wytwarzany z naturalnych, świeżych składników, o niskiej zawartości węglowodanów, bez dodatku zbóż.

Od 28,4 za kg

Od 3,37 za 100 g

Dolina Noteci

Ta polska marka specjalizuje się w produkcji mokrej karmy dla psów. Jej produkty charakteryzują się wysoką zawartością mięsa i produktów zwierzęcych (87-90%) oraz dodatkiem warzyw, takich jak: marchew, papryka i ziemniaki.

Od 23,67 za kg

Od 1,86 za 100 g

Pedigree

Marka oferuje niedrogie karmy, które, chociaż nie mogą szczycić się zawartością w składzie dużej ilości mięsa, mają zbilansowany skład. Dobry wybór dla tych, którzy nie dysponują pieniędzmi dla zakupu droższych karm.

Od 15,24 za kg

Od 1,36 zł za 100 g

John Dog

Jeszcze jedna polska marka na naszej liście producentów najlepszych karm dla psów. Firma działa od 2016 roku prowadząc własne badania potrzeb żywnościowych psów i dobierając najlepsze składniki do ich diety.

Od 17,97 za kg

Od 1,92 zł za 100 g

Perfect Fit

Marka Perfect Fit produkuje wyłącznie suche karmy dla psów w każdym wieku, w tym dla pupili o specyficznych potrzebach. Firma opracowała własną formułę karm dla psów, dążąc do dostarczenia zwierzętom wystarczającej ilości substancji odżywczych.

Od 18,54 za kg

-

Rafi

Produkty Rafi zawierają mięso, ryby, warzywa, owoce i zboża. Są tworzone z myślą o jak najlepszym odzwierciedleniu naturalnych potrzeb żywieniowych psów.

Od 12,7 zł za kg

Od 1,33 zł za 100 g

Podsumowanie

Spodziewamy się, że nasz ranking karmy dla psa okazał się pomocny i teraz z łatwością dobierzesz odpowiednią dla Twojego pupila karmę, najlepszą spośród dostępnych w ramach budżetu, którym dysponujesz.

Często zadawanie pytania na temat karm dla psa

▶️ Jaka karma dla psa jest uważana za jedną z najlepszych na polskim rynku?

Jest to karma marki Acana, cieszącej się uznaniem ze względu na wysoką jakość składników, brak zbóż, występowanie w składzie świeżego mięsa i niski udział przetworzonych składników. Karma Acana oferuje odmienne warianty, uwzględniające potrzeby różnych ras i etapów życia psa.

✅ Jakie karmy dla psów są polecane dla psów o wrażliwym żołądku?

Najlepszym wyborem dla takich psów będą karmy bezzbożowe, które zawierają lekkostrawne składniki i eliminują potencjalne alergeny. W ofercie marek: Farmina N&D Pumpkin, Royal Canin Sensitivity Control, Hill's Prescription Diet i Wiejska Zagroda można właśnie takie znaleźć.

▶️ Czy istnieją karmy dla psów odżywianych surową dietą (BARF)?

Tak, są takie karmy. Znajdziesz je na przykład w ofercie marek: Rinti, Naturavetal lub Terra Canis.

Sucha czy mokra karma dla psa – co wybrać dla pupila? Przeczytaj wpis na naszym blogu.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi