Menu

Sami strzyżemy psa?

2020-10-14
Sami strzyżemy psa?

Każdy chce wyglądać pięknie: dzieci i dorośli, mężczyźni i kobiety, woźni i prezydenci. Modne, schludne ubranie, perfekcyjna fryzura - a oto zabierasz na spacer swojego kudłatego zwierzaka, którego rasę trudno określić ze względu na kołtuny i splątane nieuczesane futro. Nie sądzisz, że to niesprawiedliwe? W tym artykule porozmawiamy o tym, jak sprawić, by Twój pies był piękny.

Ggdzie strzyc psa?

Dzisiaj porozmawiamy o strzyżeniu. Strzyżenie psa nie stanowi dziś problemu. Salon fryzjerski nie jest trudny do znalezienia w każdej części miasta. Ale jest bardzo wielu właścicieli, którzy robią to samodzielnie w domu. Pomogą w tym zasoby do pielęgnacji sierści psa. Spróbujmy rozważyć różne za i przeciw.

Zalety samodzielnego strzyżenia psa:

  • Oszczędzanie pieniędzy. Przy cenie 70-80złoty za usługę tańsze jest samodzielne strzyżenie zwierzaka. To prawda, że ta oszczędność jest względna, ponieważ konieczne jest zakupienie odpowiedniego narzędzia, a wysokiej jakości produkty do pielęgnacji sierści nie są tanie.
  • Spokój zwierzaka. Jeśli Twój pies ufa tylko swojemu właścicielowi i nie może znieść dotyku rąk innych osób, bezalternatywną opcją jest domowe strzyżenie. Proces ten nie będzie wywoływał stresu zwierzęcia i minie szybko i spokojnie.
  • Periodyczność. Posiadanie własnego salonu fryzjerskiego w domu może szybko wyeliminować różne wady wyglądu twojego zwierzęcia.

Pielęgnacja sierści psa

Minusy samodzielnego strzyżenia psa:

  • Nieprofesjonalizm. Niestety nie wszyscy właściciele urodzili się z nożyczkami w rękach, więc nie można liczyć na idealną fryzurę. Ale nie przygotowujesz się do wystawy.
  • Miejsce pracy. Do swojej pracy groomer wykorzystuje specjalny stół i różne przystosowania, których chyba nie masz w domu. A sprzątanie po strzyżeniu to bardzo kłopotliwa sprawa.
  • Czas. Strzyżenie sierści między opuszkami łap zajmuje 15-20 minut, ale strzyżenie całego psa zajmie znacznie więcej czasu.

Czego potrzebujej dla strzyżenia psa?

Jeśli nadal odważysz się zostać stylistą i fryzjerem dla swojego zwierzaka, musisz kupić specjalne narzędzie. Po pierwsze to nożyczki fryzjerskie i metalowy grzebień, a po drugie to maszynka do strzyżenia psa. A jeśli wszystko jest jasne z nożyczkami - powinny one odpowiadać wielkości Twojego psa i być dla Ciebie wygodne, to przy wyborze maszyny należy zwrócić uwagę na pewne niuanse.

  • Moc i czas pracy bez ładowania. Mocniejsze urządzenia są odpowiednie dla każdej rasy, ale w przypadku psów miniaturowych i małych można używać maszyn o małej mocy, do 15 kW. Należy uwzględniać to, że często się przegrzewają i po 20-30 minutach pracy potrzebują przerwy na chłodzenie. Średnia czas żywotności jednej baterii wynosi około 1 godziny. Dlatego do długoterminowego strzyżenia trzeba mieć drugą naładowaną baterię lub kupić maszynkę z kablem zasilającym.
  • Noże. Bardzo ważne jest, aby miały dobrą ostrzenie i długotrwałą odporność na zużycie. Materiał, z którego są wykonane, nie odgrywa decydującej roli. Ważna jest tutaj jakość i gwarancja producenta. Ale zalecamy zakup zapasowego bloku noży.
  • Waga. To bardzo subiektywny czynnik. Ale nadal musisz go wziąć pod uwagę, ponieważ praca z maszyną 250 g lub 600 g przez godzinę to dwie duże różnice.

Nie ma znaczenia, gdzie strzyżesz swojego zwierzaka - najważniejsze jest to, że podobał ci się jego wygląd!

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi