Menu

Uśmiech! Jak sprawić, by zęby Twojego psa znów wyglądały świetnie

2020-10-15
Uśmiech! Jak sprawić, by zęby Twojego psa znów wyglądały świetnie

Twój pies ma daleki od śnieżnobiałego uśmiech? Albo gorzej, czy jej oddech śmierdzi tak źle, że naprawdę nie chcesz psich pocałunków? Ponad 80% psów w wieku 3 lat (!) już cierpi na paradontozę, która ma szkodliwy wpływ zarówno na zęby, jak i dziąsła. Może to prowadzić do pojawienia objawów wskazujących, że Twój pies ma coś nie tak z zębami, a także problemów, które mogą być znacznie poważniejsze, niż tylko nieświeży oddech. Nie martw się! Trochę regularnej pielęgnacji jamy ustnej Twojego psa powróci mu śnieżnobiały uśmiech, a Tobie - radosny uśmiech.

Jak sprawdzić, czy Twój pies ma problem z zębami i dziąsłami?

Objawy są następujące

 • Nieświeży oddech
 • Luźne zęby
 • Odbarwienie zębów i dziąseł
 • Ślinienie i krwawienie dziąseł
 • Utrata masy ciała
 • Utrata apetytu lub trudności w jedzeniu
 • Zwiększona wrażliwość dziąseł
 • Utrata zainteresowania zabawkami (z powodu dyskomfortu)

Jeśli Twój pies ma którykolwiek z tych objawów, musisz zabrać go do weterynarza, aby dowiedzieć się, czy nie ma infekcji lub innego poważnego problemu.

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby u psa

Aby zęby twojego zwierzęcia znów były śnieżnobiałe, zaleca się:

 • Profesjonalne czyszczenie zębów. Przynajmniej raz w roku zęby Twojego psa powinny być czyszczone przez specjalistę, ponieważ sam nie będziesz w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.
 • Czyść zęby swojego psa w domu. Bardzo trudno mi umyć zęby moich psów, po prostu mi na to nie pozwalają. Jeśli masz ten sam problem, to łatwo go rozwiązać dzięki paście do zębów z niewielkim dodatkiem masła orzechowego (tylko uważaj, bo inaczej mogą odgryźć Ci palec razem z nią!:)), lub użyć produktów do pielęgnacji zębów psa. Nawet jeśli wyczyścisz zęby psa najlepiej jak potrafisz, to jest lepiej niż nie wyczyścisz je wcale. W ten sposób możesz zachować zdrowie jamy ustnej swojego psa między profesjonalnym czyszczeniem zębów.
 • Smakołyki i zabawki do zębów. Jeśli zęby Twojego psa wymagają dodatkowej pielęgnacji lub po prostu chcesz mu dać coś, co będzie dla niego zarówno korzystne, jak i przyjemne, to smakołyki dla psa i zabawki do zębów dla psów są właśnie tym, czego potrzebujesz. Pamiętaj, że nie wszystkie zabawki i smakołyki są jednakowe, więc sprawdź, z czego są zrobione, aby wykluczyć niechciane dodatki i cukier. Oczywiście jedzenie, smakołyki i zabawki nie pomogą, jeśli z zębami Twojego psa dzieje się coś poważnego, ale są świetnym sposobem na zapobieganie osadzaniu się kamienia nazębnego i utrzymywanie zębów twojego psa w dobrym stanie.

Tak więc odrobina staranności i dyscypliny z Twojej strony, a śnieżnobiały uśmiech Twojego zwierzaka sprawi, że Twój dzień będzie jasny i radosny!!

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi