Menu

Wybór właściwego łóżka dla twojego psa

2020-10-18
Wybór właściwego łóżka dla twojego psa

Zwierzę domowe potrzebuje własnej przestrzeni, która zapewni mu niezbędny poziom komfortu, a także ochroni meble domowe przed “najazdami”. Jest to również integralna część procesu wychowawczego - po komendzie: “miejsce” zwierzę nie rozgląda się po domu, gdzie się ułożyć, ale wyraźnie rozumie, dokąd się udać.

Niektóre psy używają podściółki, dywanika lub starego koca jako swojej osobistej przestrzeni, ale teraz wielu właścicieli, którzy kochają swojego psa, próbuje uzyskać dla niego własne łóżko lub pryczę. Powinny być miękkie, wygodne i wyglądać atrakcyjnie.

Które łóżko wybrać dla psa?

Jeśli spojrzysz, jak psy śpią, zauważysz, że wybierają różne pozycje: wyprostowane, zwinięte w kłębek, na grzbiecie, a nawet na brzuchu, z wyciągniętymi w przeciwnych kierunkach łapami. Współcześni producenci oferują dziś ogromny wybór różnych rodzajów łóżek dla psów:

Materac jest najtańszą opcją, do produkcji której używane są wysokiej jakości materiały. Zewnętrzna część materaca wykonana jest z miękkiej tkaniny, a wnętrze wypełnione jest poliestrem, holofibrem lub gumą piankową. Pożądane jest, aby był pikowany, wtedy czas jego eksploatacji będzie trwała dłużej. Taki materac służy jako autonomiczne łóżko oraz jako pościel na tapczanie lub w koszu.

Leżak z bokami to materac, który ma boki lub rolki. Wykonany jest za pomocą drewnianej/metalowej ramy. Niektóre warianty są wyposażone w małe nóżki chroniące przed przeciągiem. W takim leżaku można dla większej wygody umieścić osobny dywanik lub poduszkę.

Kanapka jest miniaturową kopią domowej sofy. Wykonane są w podobnej technologii - korpus, tkanina obiciowa i wypełniacz. Można go uzupełnić kocem, poduszkami lub zdejmowanym pokrowcem, który jest łatwy do prania.

Łóźko dla psa

Legowisko dla psa to alternatywa dla sofy, podobne do łóżeczka dla małych dzieci, które znajduje się w pokoju rodziców. Technika wykonania jest taka sama jak w przypadku zwykłych łóżek - rama wykonana z drewna lub metalu oraz miękki materac.

Kosz to piękna i bardzo praktyczna konstrukcja z plastiku lub wikliny, wewnątrz której umieszczony jest materac lub jakakolwiek inna pościel.

Dom to miękkie “gniazdo” przypominające budę dla psa. Występują w 2 wersjach: zamkniętej i otwartej. Zazwyczaj są wykonane z drewnianej ramy lub całkowicie z drewna i pokryte miękkim i wytrzymałościowym materiałem.

Walizka to konstrukcja przypominająca walizkę na błyskawicy. Pomaga w utrzymaniu ciepła, chroni psa przed przeciągami i pozwala mu się zaszyć.

Wszystkie te modele mogą być świetnym dodatkiem do ogólnego wystroju wnętrza pokoju.

Rozmiar łóżka dla psa

Każda rasa czworonogów ma swoje optymalne wymiary konstrukcji sypialne:

  • u zwierzęcia do 60 cm długości, rozmiar łóżeczka - 15x45x65 cm;
  • do 90 cm - 25x70x90 cm;
  • do 120 cm - 25x95x115 cm.

Przed zakupem należy zmierzyć psa w pozycji wyprostowanej - od czubka nosa do nasady ogona, dodając 5-10 cm na wypadek, gdyby pies rozprostował nogi. Znaleźć odpoweidnie legowiska według rasy psa można na naszym sklepie.

Jeśli chodzi o kolor łóżeczka, zwierzęta dobrze rozróżniają wszystkie odcienie szarości, jest dla nich bardzo spokojna. Dodatkowo szare łóżka, zwłaszcza w ciemnych kolorach, są bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu.

Kochaj swoje psy! :)

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi