Menu

Wyprawka dla kota: co kupić? Lista z 10 pozycji

2022-09-08
Wyprawka dla kota: co kupić? Lista z 10 pozycji

Jeśli mieszkańcy domu chcą wprowadzić kociaka lub nawet dorosłego kota, muszą bardzo starannie przygotować się do tego wyjątkowego wydarzenia. Kupno małego puszystego poszukiwacza przygód zawsze wywołuje najjaśniejsze i najprzyjemniejsze emocje. Musisz jednak zrozumieć, że kociak nie jest zabawką i potrzebuje jak najbardziej bezpiecznych i sprzyjających warunków życia. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pobyt w swoim mieszkaniu dorosłego kota, czy kociaka, musisz podjąć szereg czynności, a przede wszystkim rozwiązać wszelkie kwestie organizacyjne. Nowemu „członkowi rodziny” należy zapewnić wszystko, co niezbędne do komfortowego pobytu. Co kupić dla futrzaka w pierwszej kolejności? Tuż poniżej znajdziesz pełną listę produktów dla kota z charakterystyką.

Jak długo trwa przygotowanie wyprawki dla kociaka?

Koty, a zwłaszcza małe kocięta, są z natury bardzo ciekawskie i zabawne. Chętnie badają otaczające przedmioty, poruszając nimi, wąchając, a nawet smakując. Kiedy futrzak zadomowi się w twoim domu, będzie stale wykazywał nieskończoną ciekawość wszystkiego, co go otacza. Jednak w przeciwieństwie do ludzi kot nie rozumie, co może być dla niego niebezpieczne. Jeśli więc chcesz, aby zwierzę nie skrzywdziło się podczas poznawania nowego domu i nowego środowiska, konieczne jest stworzenie mu jak najbardziej komfortowych warunków. Jeśli jesteś wystarczająco entuzjastycznie nastawiony, możesz kupić wszystko, czego potrzebuje, i przygotować dom, w którym kot się zadomowi, w ciągu jednego dnia. W ten sposób Twój pupil będzie całkowicie bezpieczny!

Ile kosztuje wyprawka dla kota?

Tutaj rozważymy tylko najpotrzebniejsze akcesoria, których zwierzę będzie potrzebowało od pierwszych dni. Przede wszystkim nie można obejść się bez transportera. Najtańszy model plastikowy będzie kosztował 40 zł, droższe modele z okienkami będą kosztować od 80 do 150 zł. Trzeba też kupić kuwetę, czyli toaletę dla kota; koszt najtańszej to 30 zł, modele kryte będą kosztować więcej (do 150 zł). Za najprostszy drapak zapłacisz kolejne 30 zł. Obcinacz do paznokci dla Twojego tygryska kosztuje nie więcej niż 20 zł. Oczywiście nie można obejść się bez misek na jedzenie i wodę, których cena waha się od 30 do 90 zł.

Pielęgnacja kota

Wyprawka dla kota: co kupić?

Przed rozpoczęciem zakupów radzimy znaleźć kontakty do rzetelnej kliniki weterynaryjnej. Będziesz mieć znacznie większy spokój ducha, jeśli z góry będziesz wiedział, gdzie się zwrócić, jeśli nagle twój futrzany przyjaciel zachoruje lub musi zostać wykastrowany. Ponadto, możesz omówić ubezpieczenie zdrowotne kociaka z weterynarzem lub umówić się z lekarzem na wszczepienie mu mikroczipu. Pozwoli ci to szybko go znaleźć, jeśli się zgubi. Po rozwiązaniu tych ważnych pytań możesz bezpiecznie robić zakupy, czyli przygotowywać wyprawkę dla małego kota. Podstawowa lista wyprawki dla wąsacza obejmuje następujące produkty:

1. Legowisko dla kota

Stwórz dla swojego pupila najbezpieczniejsze i najwygodniejsze miejsce, w którym będzie miał tylko słodkie i przyjemne sny. Niektóre futrzaki lubią regularnie zmieniać miejsce, w którym śpią, więc Twój kociak może potrzebować kilku takich łóżek na raz.

2. Transporter dla pupila

Kup bezpieczną torbę transportową dla kota, która ma małe okienka i jest antywywrotna. Zadbaj również o jej odpowiedni rozmiar, ponieważ dorosłe koty są dość duże i Twojemu pupilowi może być ciasno i niewygodnie.

3. Miski na karmę i wodę

Większość kociąt woli pojemniki na żywność wykonane z porcelany. Dobrym rozwiązaniem byłaby również miska ze szkła lub stali nierdzewnej. Gorąco polecamy mieć kilka takich misek, aby kot nie był ograniczony w wyborze. Szczególnie często trzeba będzie wymieniać miski na wodę.

4. Karma, która promuje wzrost

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że na początku małe kocięta powinny być karmione tą samą karmą, którą karmił poprzedni właściciel.

5. Zamknięta taca toaletowa

Zamknięta kuweta jest wygodniejsza w użyciu. Nie pozwoli, aby nieprzyjemny zapach rozprzestrzenił się po całym domu. Możesz także dokupić szufelkę do czyszczenia żwirku dla kota.

6. Drapak dla kociaka

Chcąc utrzymać meble w dobrym stanie, nie zapomnij o zaspokojeniu naturalnej potrzeby kota do ostrzenia pazurów. Zadbaj o swojego pupila i kup mu specjalny drapak.

Wyprawka dla kota

7. Obcinacz lub nożyczki do pazurów

Są różne przyrządy do obcinania pazurów kota: cążki, nożyczki, katanki, obcinacze itp. Po co przycinać puszystemu pazury? Po pierwsze, długie pazury mogą zranić człowieka podczas wspólnych zabaw i pieszczot. Po drugie, niedostateczne ścieranie pazurów powoduje ich przerost, a to utrudnia kotu chodzenie i ogólnie jego czynności życiowe.

8. Zabawki dla wąsacza

Warto wybierać zabawki tylko od sprawdzonych producentów. Te zabawki zachęcą małego myśliwego do symulowania pościgu, chwytania ofiary pazurami, a także uderzania jej łapami podczas zabawy.

9. Wygodna obroża dla kota

Taka obroża musi posiadać metkę identyfikacyjną. Wybierz obrożę, której rozmiar można regulować, ponieważ zmienisz go, gdy kot dorośnie. Zalecamy również użycie samoodpinającej się obroży. Taki produkt kosztuje trochę więcej, ale zapobiegnie utknięciu kociaka.

10. Akcesoria do higieny i pielęgnacji

Pamiętaj, aby kupić kociakowi szczoteczkę i pastę do zębów. Najlepszym wyborem będzie szczoteczka do zębów, którą można założyć na palec. Ponadto później będziesz potrzebować szczotki lub grzebienia do sierści.

Poniżej publikujemy tabelę, która ułatwi i przyspieszy zakup wszystkich niezbędnych towarów do wyprawki. Sklep internetowy Unizoo oferuje wszystkim miłośnikom małych tygrysów przystępne ceny.

Lista wyprawki dla kociaka

Poniżej znajduje się tabela z dziesięcioma podstawowymi rzeczami, których potrzebujesz do wyprawki dla kota. W tej tabeli znajdziesz również porady i przykłady produktów z naszej oferty.

Nr

Nazwa

Zalecenia

Propozycje od Unizoo

1

Legowisko

Koty z reguły lubią zmieniać miejsce, w którym śpią, więc legowisko nigdy nie będzie zbyteczne.

Legowiska dla kociąt od Unizoo, Mr Bandit

2

Transporter

Najlepszą opcją będzie bezpieczna antywywrotna torba transportową z małymi okienkami.

Transportery dla kotów od Unizoo, Zolux, Trixie

3

Miski na karmę i wodę

Najlepiej posiadać kilka takich misek, aby futrzak nie miał ograniczeń w wyborze.

Miski i poidełka dla kociąt od Unizoo i Trixie

4

Karma

Na początku trzeba karmić małe kocięta taką samą karmą, jak poprzedni właściciel.

Karma dla kociąt od Whiskas, Brit, Wiejska Zagroda itd.

5

Kuweta

Przyda się również szufelka do czyszczenia żwirku dla kota.

Kuwety dla kociąt od Unizoo

6

Drapak

Aby zachować meble w dobrym stanie, pamiętaj o naturalnych potrzebach pupila do ostrzenia pazurów.

Drapaki dla kociąt od Unizoo

7

Obcinacz do pazurów

Wśród najpopularniejszych rozwiązań do obcinania kocich pazurów są: cążki, nożyczki, katanki, obcinacze itp.

Obcinaczki dla kota od Unizoo, Zolux, Trixie

8

Zabawki

Zabawki dla kotów są ważne, ponieważ rozwijają instynkt myśliwego, zaspokajają ciekawość i odwracają uwagę od Twoich rzeczy.

Zabawki dla kociąt od Unizoo i Zolux

9

Obroża

Wybierz regulowaną obrożę, ponieważ będziesz ją zmieniać kiedy kot wyrośnie.

Obroże dla kociąt od Unizoo i Sabunol

10

Akcesoria do higieny i pielęgnacji

Optymalny wybór to szczoteczka do zębów, która zakłada się na palec.

Akcesoria do zachowania higieny kociąt od Unizoo, Super Benek, Trixie itd.

Najczęściej zadawane pytania na temat wyprawki dla kota

▶️ Co zawiera wyprawka dla kota lub kociaka za darmo?

Kompletacja darmowych wyprawek zależy od ich producentów. Może zawierać próbkę karmy, poradnik dla opiekuna, kupony promocyjne itp.

✅ Gdzie najlepiej umieścić toaletę dla kota?

Zarówno legowisko, jak i kuweta, powinny być umieszczone w najbardziej spokojnym i łatwo dostępnym miejscu dla Twojego pupila. Poza tym toaleta dla kota powinna znajdować się jak najdalej od legowiska i miejsca, w którym zwykle je twój futrzany przyjaciel.

▶️ Czy można wypuścić nowego zwierzaka na dwór?

Nie powinieneś tego robić w ciągu pierwszych 2-3 tygodni. Kot musi najpierw przyzwyczaić się do swojego właściciela i otoczenia, oswoić się ze wszystkimi nieznanymi dźwiękami i zapachami. Jeśli twój nowy przyjaciel jest małym kociakiem, uzyskaj zgodę weterynarza przed wypuszczeniem go na zewnątrz.

✅ Co zawiera rozszerzona wersja wyprawki dla kociaka?

Jeśli powyższe podstawowe rzeczy dla kota Ci nie wystarczą, możesz też dodać do tej listy szelki, różne przysmaki, pastę witaminową, suchy lub mokry szampon, płyny do przemywania uszu i oczy, kocimiętkę sproszkowaną lub w sprayu, wędki do zabawy, neutralizator zapachu do kuwety itp.

▶️ Jak długo potrwa przyzwyczajenie się kota do nowego środowiska?

Na początku nowe, nieznane środowisko może trochę przestraszyć Twojego nowego zwierzaka. Może więc wyglądać na nieco zdezorientowanego, a czasem nawet przygnębionego. Dlatego przygotuj się na to, że puszyste zwierzę może początkowo być trochę spętane i zamknięte, ale wkrótce zacznie aktywnie poznawać swój nowy dom i swoją nową „rodzinę”. Jeśli minęło kilka dni, a Twój kociak nadal wygląda na przygnębionego, być może będziesz musiał zabrać go do weterynarza.

Podsumowując

Osoba, która stała się właścicielem futrzanego przyjaciela, bierze na siebie odpowiedzialność za jego życie, zdrowie i rozwój. Do codziennych obowiązków należeć będzie karmienie pupila, opieka nad nim, wspólna zabawa i dbanie o komfortowy sen. Aby przystosowanie kota do nowego miejsca zamieszkania przebiegło szybko i bez przeszkód, należy skorzystać z darmowej wyprawki dla kota lub kociaka 2021.

Z biegiem czasu zaufanie i miłość pupila do właściciela będzie rosło. Nie możemy jednak zapominać, że wszystkie koty są naturalnymi drapieżnikami i zwierzętami o bardzo swobodnym charakterze. Dlatego konieczne jest zapewnienie im wystarczającej swobody i wspieranie ich pełnego rozwoju.

Jeśli planujesz wprowadzić psa, zapoznaj się z wpisem o wyprawce dla szczeniaka. Opisaliśmy co powinna zawierać wyprawka dla psa.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi