Menu

10 sposobów jak psy okazują miłość, które warto znać

2022-08-08
10 sposobów jak psy okazują miłość, które warto znać

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, kochającym i oddanym. To prawdziwy partner życiowy, który jest mądry, lojalny, zawsze zrozumie i przyjdzie na ratunek we właściwym czasie. Nic dziwnego, że dla wielu właścicieli ich pupile stają się prawdziwymi członkami rodziny. Psy kochają człowieka bezwarunkowo, ale naturalnie wyrażają to w języku zupełnie innym niż nasz, ludzki. Zatem, jak psy okazują miłość? Istnieje wiele oznak miłości okazywanych przez Twojego zwierzaka, ponadto wiele spośród nich może być bardzo indywidualnych. Są także takie, które są nieodłączne dla wszystkich psów, bez wyjątku, a poniżej omówimy 10 podstawowych z nich.

Jak właśnie psy wyrażają swoją miłość?

Psy to tak wspaniałe zwierzęta, tak prawdziwi przyjaciele i towarzysze, że codziennie przypominają o tym, jak mocno nas kochają. Te zwierzęta nie są samolubne i lubią myśleć nie o sobie, ale o swoim właścicielu i członkach jego rodziny. Ponieważ psy są zwierzętami jucznymi, potrzebują przywódcy, który jest ich właścicielem. Jeśli właściciel spędza dużo czasu z psem i pracuje z nim, zwierzę będzie go bardzo kochać i szanować. Oto 10 sposobów, na które będą wyrażać swoje uczucia.

1. Pies okazuje miłość – patrzenie oko w oko

Według badań, kiedy pies i człowiek patrzą sobie w oczy, powstaje między nimi silna więź emocjonalna. Badacze uważają, że takie więzi ukształtowały się w miarę tego, jak psy zaczęły mieszkać wspólnie z ludźmi i przekształciły się w partnerów wielu ich codziennych spraw.

2. Pies kradnie kapcie lub brudne skarpetki

Psy, które są przywiązane do swoich właścicieli, również uwielbiają ich zapach i mogą napadać na stojak na buty lub kosz na pranie, aby ukraść brudne skarpetki, koszulkę, a nawet bieliznę.

3. Pies przychodzi zobaczyć, co robisz, gdy jesteś w innym pokoju

Niektóre psy są bardziej niezależne i nie zawsze chcą być w pobliżu lub u Twoich stóp, ale to nie znaczy, że nie darzą Cię uczuciem. Jeśli pies przychodzi do Ciebie z innego pokoju, patrzy na Ciebie podczas spaceru lub w nowym otoczeniu, oznacza to, że chce, abyś był w pobliżu.

4. Pies uśmiecha się do właściciela

Jeśli zastanawiałeś się, czy Twój pies może się uśmiechać, zapewniamy, że tak! Jeśli pies się do Ciebie uśmiecha, nie zapominaj uśmiechnąć się do niego i porozmawiać wesołym, radosnym głosem, pokazując, jak doceniasz jego ciepłe uczucia wobec Ciebie.

5. Pies przynosi właścicielowi swoje zabawki

Jeśli pies przynosi Ci swoją ulubioną zabawkę dla psa, nie możesz mieć wątpliwości — naprawdę Cię kocha. Psy zwykle nie pozwalają nikomu dotykać swoich ulubionych kości, piłeczek i pluszaków. Jednak, jeśli Twój pupil pozwala Ci się nimi z nim bawić, oznacza to, że ufa i czuje się bezpiecznie.

6. Pies idzie do łóżka razem z właścicielem

Tylko oddane psy chodzą do łóżka ze swoimi właścicielami. Dla człowieka jest to również korzystne — pies pod ręką pomaga się zrelaksować, dzięki czemu wzrasta jakość snu.

7. Pies tuli się do właściciela

Jak psy okazują sobie miłość? Przede wszystkim starają się być maksymalnie blisko. Ponieważ psy są zwierzętami towarzyskimi, niezwykle ważne jest, aby czuły bliski związek z członkami swojego stada. Przywiązując się do człowieka, pokazują, że go kochają i ufają mu, widzą w nim nie tylko przyjaciela, ale także obrońcę.

8. Pies zachowuje spokój, kiedy wychodzisz

Jeśli pies nie denerwuje się, gdy jego właściciel odchodzi i spokojnie będzie na niego czekał nawet przez cały dzień, oznacza to, że ufa mu i wie, że nie zostanie porzucony. Zwierzęta, które szczekają, drapią i rozrywają rzeczy, wręcz przeciwnie, nie są pewne miłości swojego właściciela.

Psy wyrażają swoją miłość

9. Pies liże właściciela – okazuje miłość człowiekowi

Lizanie jest jednym z typowych rodzajów zachowania u psów. Kiedy pies liże twarz właściciela, nie tylko okazuje mu swoją miłość, ale także próbuje “odczytać” jego emocje i humor w oparciu o emitowane przez niego feromony.

10. Miłość do człowieka – pies merda ogonem

Ten znak jest błędnie uważany przez wielu za główny sposób wyrażania miłości przez zwierzę, ale w rzeczywistości machanie ogonem jest oznaką podekscytowania. Oczywiście również ze względu na fakt, że pies widzi właściciela. Odpowiednio, merdanie ogonem jest najczęściej oznaką miłości w połączeniu z innymi znakami, na przykład uśmiechem lub przytulaniem.

Jak okazać miłość wobec swojego psa?

Teraz już znasz sposoby, za pomocą których Twój zwierzak może komunikować miłość wobec Ciebie. Z kolei, jak okazywać miłość psu? Tak, Twój pies wie, jak bardzo go kochasz! Dowiaduje się o tym, kiedy patrzysz na niego, gdyż wówczas wzrasta poziom oksytocyny w Waszej krwi. Tak samo się dzieje, kiedy głaskasz i bawisz się ze swoim pupilem. Dzięki temu oboje czujecie się dobrze, a dodatkowo wzmacnia to wasze relacje. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak okazywać miłość psu na co dzień, zastanów się nad zakupem wysokiej jakości środków do pielęgnacji sierści psa: czesanie pupila przyniesie mu prawdziwą osłodę i lepiej, niż jakiekolwiek słowa powie o Twoich uczuciach.

Trening to wspólne zajęcie, co oznacza, że jest to świetny sposób na pokazanie swojemu psu, że go kochasz. Najważniejsze jest, aby robić wszystko cierpliwie i nie denerwować się niepowodzeniami zwierzaka. Podczas zajęć obowiązkowo zaopatrz się w przysmaki, którymi będziesz szczodro wynagradzać każdy sukces swojego zwierzęcia. Przysmaki treningowe dla psa można podawać pupilowi także podczas spacerów: za to że dobrze chodzi na smyczy lub podczas wolnego biegania, kiedy z własnej woli podchodzi do właściciela.

Wesoła i aktywna zabawa to coś, co uwielbia każdy pies. I, oczywiście, każdy pies lubi wspólną zabawę ze swoim właścicielem. Poprawnie dobrane piłki, a także frisbee oraz kółka do rzucania powinny stać się Waszymi obowiązkowymi towarzyszami podczas wspólnych wyjść, gdyż będą sprzyjać nie tylko właściwemu obciążeniu fizycznemu psa, ale i wzrostowi uczucia miłości między Wami.

Jakie sposoby na okazanie miłości psa są również skuteczne?

  • Częste dotykanie to świetny sposób na okazanie miłości swojemu psu;
  • Rozmawiaj ze swoim psem spokojnym, głębokim głosem: na pewno mu się to spodoba;
  • Pozwalaj zwierzęciu od czasu do czasu przejawiać inicjatywę, na przykład wybierać drogę spacerową.

Podsumowanie

Psy są bardzo czułymi stworzeniami i robią wszystko, aby sprawić swoim właścicielom przyjemność. Wybierają różne sposoby, od subtelnych po oczywiste, i tylko ci właściciele, którzy nawiązali silną więź ze swoim pupilem, mogą dokładnie powiedzieć, co mają na myśli. Od pierwszej chwili buduj ufną i ciepłą relację ze swoim psem, a będzie on kochał Cię bezwarunkowo przez całe życie. Bądź sobą, szczerze przekazuj swoje emocje psu, a ona odpowie Ci w ten sam sposób, bo wszystko powie mu o Twojej miłości: barwa głosu, mowa ciała, czyny i emocje!

Przczytaj także wpis o tym jak koty okazują miłość. Opisaliśmy 10 sposobów na kocią miłość.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi