Menu

10 najbardziej znanych piosenek o kotach

2023-03-22
10 najbardziej znanych piosenek o kotach

Koty od wieków towarzyszyły człowiekowi, a więc nie warto się dziwić, że "kocia" tematyka nie jeden raz pojawiała się w piosenkach – zarówno tych, które weszły do naszej kultury już dawno temu, jak i tych, napisanych za naszych czasów i będących prawdziwymi hitami. Jesteś miłośnikiem kotów? Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się o 10 najlepszych piosenkach o kotach w wersji Artnapi.

Najpopularniejsze polskie piosenki o kotach

Nasze zestawienie rozpoczynamy od polskich hitów znanych zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Ciekawe, czy znajdziesz w nim swoją ulubioną piosenkę o kotach?

1. Kot bez ogona, zaśpiewany przez Varius Manx & Kasię Stankiewicz

Tej piosence udało się osiągnąć status platynowego singla. Wesoła melodia i zabawne słowa podbiły serca wielu fanów, czego potwierdzeniem jest ponad 25 mln odsłon na YouTube.

2. Piosenka wlazł kotek na plotek

Ludowa piosenka o kotku dla dzieci pochodząca z XVIII wieku i do dzisiaj dobrze znana każdemu Polakowi. Wielu z nas słyszało ją jako kołysankę, a obecnie na YouTube można spotkać ten utwór w różnych wersjach wykonania.

3. Piosenka "Koty" Kuby Kawalca

Smutna piosenka, w której ludzie i ich losy są porównywane do kotów. Piękne słowa i muzyka w tym hicie łączą się ze świetnie wyreżyserowanym teledyskiem.

4. "Nie oddam kota" zespołu Czarno-Czarni

Ta piosenka prezentuje oryginalne autorskie spojrzenie na relacje między kotami i ludźmi, a także jest swoistym sposobem oddania hołdu unikalnej umiejętności kotów do budzenia w duszach ludzi tego, co jest w nich najlepszego.

Zachęcamy sprawdzić nasze smaczki dla kotów.

Najpopularniejsze zagraniczne piosenki o kotach

Kociej tematyki nie zabrakło nie tylko na polskiej, ale również zagranicznej estradzie. Od rockowych po piękne liryczne – oto najlepsze piosenki zagraniczne poświęcone towarzyszącym ludzkości od kilku tysiącleci mruczkom.

1. "Memory" z musicalu "Koty"

Zdecydowanie jest to jedna z najbardziej znanych smutnych piosenek o kotach. Napisana przez Andrew Lloyda Webbera, piosenka stała się znana po premierze musicalu "Koty" w 1981 roku.

2. "Delilach" grupy QUEEN

Tę piosenkę słynny Freddie Mercury poświęcił własnej kotce. Znalazła się w albumie "Innuendo" z 1991 roku." Ten utwór, celebrujący miłość człowieka do kotów i ich rolę w naszym życiu, ma nieco lżejszą, bardziej rockową nutę niż wiele innych utworów Queen. Zawiera charakterystyczne dla zespołu elementy, takie jak mocny wokal Mercury'ego i gitarowe solo Briana Maya.

3. "The Lovecats" zespołu The Cure

Ta piosenka o kotach została napisana w oparciu o motyw muzyczny stworzony do kreskówki "Arystokraci", dobrze znanej dorosłym i małym miłośnikom kotów. Co więcej, na liście hitów The Cure znajdziemy jeszcze jeden jit poświęcony kotom. Można by pomyśleć, że autor, Robert Smith, jest wielkim fanem wszystkich kociaków, ale w realnym życiu, jak mówi sam twórca, jest zupełnie inaczej.

4. "Black Cat" Janet Jackson

Piosenka "Black Cat" to utwór z 1989 roku, jedna z najbardziej znanych piosenek w karierze Janet Jackson. Tekst piosenki opowiada historię kobiety, która jest w niebezpieczeństwie i walczy o przetrwanie, a jej jedynym sojusznikiem jest jej czarny kot.

5. "They Call Her the Cat" Eltona Johna

Tak naprawdę nie jest to piosenka o kotach, ale dziewczynach, jednak tak optymistycznego hitu nie mogło zabraknąć na naszej liście. Mówi się w nim, że zmysłowa i uwodzicielska kobieta jest podobna do jednej z najbardziej pięknych istot na ziemi, czyli właśnie kota.

6. "Cats In The Cradle", wykonywana przez Ugly Kid Joe

Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej smutnych piosenek o kotach. Opowiada o relacji między ojcem a synem, którzy przez całe życie nie znajdują dla siebie czasu. Tytuł piosenki nawiązuje do popularnej rymowanki dla dzieci, w której kot siedzi w kołysce i się buja.

Sprawdź także nasze zabawki dla kota.

Piosenki dla dzieci i dorosłych o kotach

Współczesne amerykańskie, angielskie, a nawet japońskie piosenki o kotach są bardzo różne i na pewno można mieć wśród nich swoją ulubioną. Być może, nawet słuchasz jej ze swoim mruczkiem. No i niewątpliwie ogromną popularnością cieszą się piosenki o kotach dla dzieci. Lista tytułów może tu być naprawdę imponująca, więc podamy tylko te naj-naj słodszych, dobrych i wesołych:

  • Kot Cesary;

  • Mały kotek

  • W chowanego z panem

  • 10 kotków

  • Kotek Łakomczuszek

Podsumowanie

Jeśli poszukujesz utworu o kociej tematyce, żeby nauczyć się go razem ze swoim dzieckiem lub zaśpiewać z uczniami w szkole – dobre podkłady muzyczne i słowa do wielu znanych utworów znajdziesz w Internecie. Szczególnie polecamy wyszukiwanie piosenek o kotach na Chomikuj.

Także zachęcamy sprawdzić nasz wpis o 10 najbardziej znanych piosenek o psach.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi