Menu

10 podstawowych błędów popełnianych przez właścicieli psów

2020-10-31
10  podstawowych błędów popełnianych przez właścicieli psów

Przed podjęciem decyzji, czy trzymać psa, zastanów się, jakie trudności możesz napotkać. Ale jeśli puszysty kłębek już osiadła w domu i jesteś gotowy dołożyć wszelkich starań, aby Twój pies stał się przyjacielem i dumą, spójrzmy na 10 najbardziej podstawowych błędów, które są typowe dla właścicieli psów. Dla właścicieli psów ten materiał pomoże poprawić już popełnione błędy lub uchronić je przed nimi.

Jak zharmonizować życie psa i jego właścicieli?

1. Złe sprzątanie po zwierzaku

Często zdarza się, że zwierzę chodzi do toalety w niewłaściwym miejscu. Może to być spowodowane infekcją układu moczowo-płciowego i stanem psychicznym zwierzaka. Ważne jest, aby usunąć kałużę tak starannie, jak to możliwe. Wszelkie pozostałości i zapach mogą splatać złego figla. Pies pomyśli, że to miejsce na toaletę. Mieszanka wody i octu dobrze usuwa zapach.

2. Zignorowanie otyłości

Miłość do zwierzaka wiąże się z chęcią smacznie nakarmić puszystego przyjaciela. W większości przypadków prowadzi to do otyłości. Duża masa wpływa na stan zdrowia czworonogiego przyjaciela i układ mięśniowo-szkieletowy. Skonsultuj się z lekarzem weterynarii o wagę i dietę zwierzęcia dorosłego. Prawie każda rasa powinna mieć dobrze widoczną talię i niewielką ilość tłuszczu na żebrach. Pies powinien być aktywny i nie spać przez większość dnia. Wybieraj tylko zbilansowane karmy dla psa i specjalne witaminy dla psów.

3. Karmienie ze stołu

Właściciele psów często karmią swojego pupila podczas własnych posiłków, a potem dziwią się, że zwierzę może sięgnąć po kawałek kurczaka bez pozwolenia, gdy właściciel odwrócił się. Zwierzę będzie się nieustannie kręcić się w pobliżu podczas każdej uczty i odwracać uwagę gości.

4. Niekontrolowana ilość smakołyków

Po pierwsze dużo suszonego mięsa, serowych kulek i krakersów jest szkodliwych dla zdrowia zwierzaka, a po drugie taka dieta prowadzi do otyłości. I wreszcie pies będzie stale prosić o swoje ulubione jedzenie, odmawiając głównego. Dostosuj ich spożycie i preferuj niskokaloryczne smakołyki.

5. Zachęcanie do złego zachowania

Kiedy szczeniak jest mały, cieszymy się skokami i porywczym charakterem. Ale to dobrze, zanim dorośnie. Pies może skrzywdzić Ciebie lub innych. Wskaż, co jest dobre, a co złe, a w przyszłości nie będzie problemów.

6. Brak obciążeń fizycznych i psychicznych

Znudzony pies będzie szukał przygód, które mogą stanowić zagrożenie dla jego zdrowia. Aby zwierzak rozwijała się prawidłowo, jego mózg musi mieć coś do zrobienia. W sklepach zoologicznych można kupić złożone zabawki interaktywne dla psa - skaczącą piłeczkę lub ruchomą linę. Więc umysł zwierzaka będzie zajęty ekscytującą grą. Ale przy braku aktywności fizycznej pies może mieć problemy z posłuszeństwem. Przedłuż czas trwania swoich spacerów poza miastem bez używania smyczy. Pomoże to pozbyć się nadmiaru energii i stanie się spokojniejszy.

7. Długie godziny samotności

Pies kocha ludzkie towarzystwo. I często zajętość właściciela szkodzi zwierzakowi i zaczyna mieć problemy z zachowaniem. Daj swojemu zwierzakowi do zrozumienia, że Ty też potrzebujesz jego towarzystwa i spróbuj spacerować dłużej lub po prostu znajdź dla niego czas.

8. Niewłaściwe metody kar

Psy często popełniają “przestępstwa”. Podczas Twojej nieobecności mogą gryźć obicie sofy lub stworzyć kałużę na dywanie. Nie karz zwierzęcia biciem. Kiedy fakt występku już się wydarzył, pies nawet nie zrozumie, czego od niego chcą. Kara fizyczna będzie skuteczna tylko wtedy, gdy przyłapiesz swojego zwierzaka na gorąco. A nawet w tym przypadku powinieneś być ostrożny.

9. Zbyt wysokie oczekiwania

Każdy właściciel marzy o posłusznym psie. Aby każda komenda została wykonana dokładnie i bez opóźnień. Ale w praktyce nie każdy pies szybko się uczy, a proces ten w dużej mierze zależy od temperamentu i rasy psa. Ale nie powinieneś zdać się na naturalny bieg rzeczy. Czasami trzeba powtarzać tę samą czynność setki razy, aby uzyskać oczekiwany efekt.

10. Uczłowieczenie

Zapamiętaj! Pies jest zwierzęciem i nie może reagować na karę ani zachętę jak człowiek. Zwierzę wyczuwa nastrój właściciela. A jeśli nie jesteś w duchu, zwierzę będzie uciśnione, ale nie będzie w stanie zrozumieć przyczyn niezadowolenia. Są chwile, kiedy po prostu chcesz się poddać. Rozpacz przychodzi w momentach, kiedy wydaje się, że pies po prostu nie nadaje się do nauczania i nie słucha twoich komend. Poczekaj, aż uformuje się psychika zwierzęcia i dorośnie. Ale jednocześnie nie bądź obojętny, aby zachowanie psa nie stało się niekontrolowane i nie sprawiało Ci kłopotów.

Przeczytajcie także wpis o błędach popełnianych przez właścicieli kotów.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel