Menu

Dziesiątka najlepszych polskich sklepów internetowych zoologicznych

2023-03-29
Dziesiątka najlepszych polskich sklepów internetowych zoologicznych

Z roku na rok ilość sklepów zoologicznych, sprzedających towary przez Internet, dynamicznie wzrasta. Jak internauci mogą wśród nich znaleźć te, w których można dokonać zakupu towarów w przystępnej cenie, a jednocześnie naprawdę dobrej jakości? Ten artykuł, w którym opisujemy 10 najlepszych polskich sklepów zoologicznych online oraz ich ofertę okaże się pomocny.

TOP 10 stron sprzedających towary dla zwierząt w Polsce

Nasz ranking powstał w efekcie analizy kilkudziesięciu sklepów z towarami dla zwierząt online, a także raportów Google Analytics i opinii klientów. Tworząc nasz ranking nie braliśmy pod uwagę portali reklamujących swoje produkty w wyszukiwarkach, skupiając się na ocenie wyłącznie tych, których wyniki wyszukiwania w Google znajdowały się w topie.

Sklep zoologiczny Zooplus.pl: przegląd oferty

Zooplus.pl to jeden z najlepszych sklepów zoologicznych internetowych, w którego ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów dla zwierząt. Strona została uruchomiona w 1999 roku w Niemczech i od tego czasu systematycznie się rozwijała, stając się jednym z wiodących sklepów zoologicznych w Europie, a wraz z tym Polsce.

Oferta sklepu

Oferta sklepu zoologicznego zooplus.pl jest bardzo zróżnicowana i obejmuje produkty dla psów, kotów, ptaków, gryzoni, ryb i gadów. Znajdziesz tu zarówno jedzenie, jak i akcesoria i artykuły pielęgnacyjne dla zwierząt. Wszystkie produkty są starannie wyselekcjonowane i pochodzą od renomowanych producentów, w tym w sklepie zoologicznym są dostępne towary od polskich producentów.

Co wyróżnia stronę?

Na zooplus.pl znajdziesz dobrej jakości towary, sprzedawane pod marką własną sklepu, a także zooOutlet w którym są sprzedawane towary z tzw. czyszczenia magazynów, na które zniżki wynoszą od 5 do nawet 30%!

Sklep zooplus.pl

Nasza ocena

Strona zooplus.pl jest bardzo przejrzysta i wygodna w użytkowaniu, dodatkowo jest ciągle dostosowywana do potrzeb użytkowników. Klienci mogą łatwo przeglądać ofertę i wyszukiwać produkty, posługując się różnego rodzaju filtrami oraz wyszukiwarką. Dla stałych klientów uruchomiono program lojalnościowy, w ramach którego te osoby otrzymują punkty za każde zakupy, a następnie mogą je wymieniać na nagrody, ponadto opinie o Zooplus są przeważnie pozytywne.

Wyróżniającą cechą sklepu zooplus.pl jest jego szeroka oferta dla różnych gatunków zwierząt. Wiele sklepów zoologicznych skupia się na produktach dla psów i kotów, podczas gdy zooplus.pl jest zorientowany na potrzeby wielbicieli innych gatunków.

W naszym rankingu ocena Zooplus to 4,8 na 5 (optymalizacja strony pod urządzenia mobilne – 4,9). Nie jest to ocena maksymalna ze względu na dość wysokie ceny w porównaniu do innych sklepów internetowych.

Sklep zoologiczny Zooart.com.pl: przegląd oferty

Sklep zooart.com.pl – to jedna z populanych stron internetowych w Polsce, na której kupimy towary dla zwierząt. Portal powstał w 2014 r. i wchodzi na listę najlepszych krajowych sklepów zoologicznych online.

Oferta sklepu

Oferta sklepu skupia się głównie na produktach dla kotów i psów, ale można też znaleźć produkty dla gryzoni, ptaków, ryb i gadów. Oferta towarów jest zróżnicowana, w tym obejmuje: jedzenie, akcesoria, zabawki oraz artykuły pielęgnacyjne dla zwierząt. Co więcej, na portalu znajdziemy także towary dla zwierząt gospodarskich, co zdarza się rzadko w przypadku współczesnych sklepów zoologicznych. Wszystkie produkty są starannie wyselekcjonowane i pochodzą od renomowanych producentów.

Co wyróżnia stronę?

Przemyślany w najmniejszych szczegółach, oryginalny design – to coś, co pozwala sklepowi Zooart wygodnie wyróżniać się wśród najlepszych sklepów zoologicznych.

Sklep zooart.com.pl

Nasza ocena

Strona zooart.com.pl zasługuje na miejsce w rankingu sklepów zoologicznych – jest intuicyjna i wygodna w użytkowaniu. Klienci mogą łatwo przeglądać ofertę sklepu i wyszukiwać produkty z wykorzystaniem różnych filtrów. Można spotkać także liczne promocje, o których dowiedzieć się można przeglądając stronę główną sklepu. Nie mniej jednak w ofercie sklepu jest stosunkowo mało ciekawych produktów, wyróżniających go spośród innych portali, stąd też ocena Zooart to 4 (optymalizacja strony pod urządzenia mobilne – 4,8).

Sklep zoologiczny Apetete.pl: przegląd oferty

Apetete.pl to kolejny internetowy sklep zoologiczny w naszym rankingu. Został założony w 2015 roku i od tego czasu zyskał duże grono zadowolonych klientów, spośród których wielu dokonuje w nim zakupów na stałe. Darmowa dostawa w sklepie jest realizowana pod warunkiem złożenia zamówienia na minimalną kwotę 139 zł.

Oferta sklepu

Towary w ofercie sklepu są podzielone na cztery duże grupy:

  • Dla psów;
  • Dla kotów;
  • Dla małych ssaków;
  • Dla ptaków.

Funkcja filtrowania, którą wprowadzono na stronie znacznie ułatwia wyszukiwanie niezbędnych produktów.

Co wyróżnia stronę?

Sklep wyróżnia występowanie oddzielnej zakładki "Apteka", do której przechodząc znajdziemy produkty dla zdrowia pupili – od terapii stresu aż po zwalczanie dolegliwości gastrycznych.

Jeszcze jedna z ciekawostek, wyróżniająca apetele.pl – to możliwość wyboru opcji automatycznego zamawiania karmy, co pozwala na regularne dostarczanie żywności dla pupila, bez potrzeby ręcznego składania zamówień.

Sklep Apetete.pl

Nasza ocena

Stronę sklepu ze względu na jakość jej wykonania, ofertę towarów oraz dostosowanie do potrzeb konsumenta oceniamy na 4,5 (optymalizacja strony pod urządzenia mobilne – 4,6).

Sklep zoologiczny Fera.pl: przegląd oferty

Strona Fera.pl została założona w 2014 roku i od tamtej pory zyskała dużą popularność wśród klientów. Obecnie jest uważana za 2. względem wielkości portal z towarami dla zwierząt w Polsce. W 2021 roku strona została uznana za najlepszy polski sklep zoologiczny online przez portal Ceneo.

Oferta sklepu

Fera.pl to sklep zoologiczny z szeroką ofertą towarów dla domowych pupili – rozpoczynając od psów i kotów aż po małe ssaki, gady i płazy, ryby oraz ptaki. Także w ofercie Fera.pl znajdziemy dość szeroki wybór towarów dla domu, w tym: akcesoria ogrodnicze, produkty do ochrony przed szkodnikami i komarami, a nawet skrzynie do warsztatu. Wszystkie są dobrej jakości, dostarczane przez renomowanych polskich i zagranicznych producentów.

Co wyróżnia stronę?

Darmową wysyłkę towarów portal organizuje dla klientów, składających zamówienie na minimum 99 zł. Jest to naprawdę bardzo korzystna oferta!

Sklep Fera.pl

Nasza ocena

Fera.pl zdecydowanie jest jednym z najlepszych sklepów zoologicznych online: bogata oferta dla różnych gatunków zwierząt, łatwe wyszukiwanie niezbędnych produktów, ciekawe promocje i wygodna do poszukiwania odpowiedniego towaru nawigacja – wszystko to powoduje wysoką ocenę portalu - 4,9 (optymalizacja strony pod urządzenia mobilne – 4,8).

Sklep zoologiczny Bitiba.pl: przegląd oferty

Bitiba.pl to kolejny sklep zoologiczny w naszym rankingu, który powstał w 2012 roku. Strona pozycjonuje siebie jako miejsce, w którym można zrobić zakupy produktów dla zwierząt w maksymalnie niskich cenach, nie obawiając się o ich niską jakość, gdyż wszystkie produkty z oferty są dostarczane przez dobrze znanych producentów z Polski i zagranicy.

Oferta sklepu

Jeśli poszukujesz dobrej jakości produktów dla swojego ulubieńca, zdecydowanie warto zapoznać się także z ofertą tego portalu, którego podstawę oferty stanowią akcesoria oraz karmy dla psów i kotów. Na bitiba.pl można też kupić towary dla małych zwierząt, ptaków, klatki i wybiegi.

Na oddzielną uwagę zasługuje występowanie w ofercie sklepu szerokiego wyboru dobrej jakości karm weterynaryjnych.

Co wyróżnia stronę?

Wśród cech wyjątkowych, wyróżniających bitiba.pl, są:

  • Możliwość zamówienia zestawów próbnych karm dla psów i kotów;
  • Aplikacja mobilna.

Sklep Bitiba.pl

Nasza ocena

Wygodna strona z interesującymi ofertami dla nowych i stałych klientów powinna znaleźć się na wysokich pozycjach w rankingu sklepów zoologicznych online – opinie klientów także potwierdzają nasze wnioski. Tę stronę oceniamy na 4,9 (optymalizacja strony pod urządzenia mobilne – 4,9).

Sklep zoologiczny Maxizoo.pl: przegląd oferty

Ranking sklepów zoologicznych nie byłby kompletny, gdybyśmy nie wspomnieli o Maxizoo.pl. MaxiZoo.pl to jeden z tych sklepów zoologicznych, które są dobrze znane polskim posiadaczom zwierząt domowych, a wszystko to nie tylko za sprawą zakrojonych na dużą skalę kampanii promocyjnych, ale także obszernego asortymentu sprzedawanych produktów. Strona internetowa MaxiZoo powstała w 2010 roku i od tego czasu obsługuje klientów we wszystkich regionach Polski.

Oferta sklepu

W MaxiZoo znajdziesz obfity wybór produktów zarówno dla psów i kotów, jak i małych zwierząt. Także reprezentowana jest tu kategoria “Akwarystyka” oraz “Terrarystyka”, w których można kupić nie tylko karmę, ale i wszystko do pielęgnacji rybek, płazów i gadów, dekoracji akwariów i terrariów itp. Oferta sklepu obejmuje kategorię “Ogród i staw”. Znajdują się w niej takie towary, jak pokarm dla ryb stawowych oraz dzikich ptaków, a także produkty dla gospodarstw rolnych.

Co wyróżnia stronę?

Tylko w MaxiZoo kupimy produkty marek SelectGold, RealNature, Fit+Fun oraz wielu innych.

Sklep Maxizoo.pl

Nasza ocena

Precyzyjna, starannie wykonana strona z łatwą nawigacją i bogatą ofertą otrzymała wysoką ocenę – 4,9 (optymalizacja strony pod urządzenia mobilne – 4,8).

Sklep zoologiczny Rikoland.pl: przegląd oferty

Sklep Rikoland.pl działa na polskim rynku od 2017 roku i jest jednym z najlepszych sklepów zoologicznych. Dość młody portal zyskał już wiele wielbicieli, którzy doceniają przemyślany design strony, która jest przemyślanie i dokładnie zaplanowana, ma bardzo łatwą nawigację.

Oferta sklepu

W ofercie sklepu są prezentowane towary dla różnych gatunków zwierząt, chociaż podstawę tworzą produkty dla psów i kotów. Można znaleźć tu zarówno karmy dla psa, jak i produkty do pielęgnacji swojego ulubieńca oraz szeroki wybór zabawek.

Na uwagę zasługuje też występowanie w ofercie dobrej jakości produktów na kleszcze, niezastąpionych w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Poza towarami stricte zoologicznymi, Rikoland.pl oferuje także produkty dla domu i ogrodu, jak i te, które są przeznaczone dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa naszym pupilom podczas ich przebywania na zewnątrz lub domu.

Co wyróżnia stronę?

Tylko na stronie Rikoland.pl kupisz przysmaki Alpet, przygotowane z wyselekcjonowanych produktów i nadające się dla każdego psa. W tym w serii przysmaków dla psa Aplet są dostępne bezpieczne i naturalne przysmaki dla szczeniąt, które sprawdzą się podczas treningów.

Sklep Rikoland.pl

Nasza ocena

Sklep, ze względu na jego strukturę, ofertę i łatwość wyszukiwania produktów oceniamy wysoko, wystawiając ocenę 4,5.

Sklep zoologiczny Krakvet.pl: przegląd oferty

Swoją historię sklep z towarami zoologicznymi Krakvet.pl rozpoczął w 2004 r. Początkowo twórcy planowali obsługiwać wyłącznie klientów z Krakowa, ale następnie poszerzyli swoją działalność na całą Polskę.

Oferta sklepu

Karma i akcesoria dla psów i kotów, a także towary weterynaryjne są podstawą tego sklepu zoologicznego. Kategoria strefa VET jest szczególnie rozbudowana i zawiera ponad 1000 produktów leczniczych i pielęgnacyjnych z dokładnymi opisami. W razie utrudnień z wyborem odpowiedniego produktu zawsze można sięgnąć po poradę specjalisty bezpośrednio na stronie.

Co wyróżnia stronę?

Cechą wyróżniającą sklepu Krakvet jest obfita, prawdopodobnie największa w Polsce oferta produktów weterynaryjnych.

Sklep Krakvet.pl

Nasza ocena

Strona sklepu jest starannie wykonana, dodatkowo znajdziemy na niej sporą ofertę produktów, szczególnie leczniczych. Natomiast nieco skomplikowane jest wyszukiwanie odpowiednich towarów dla innych zwierząt – królików, ptaków itp., stąd też ocena strony w rankingu sklepów zoologicznych online – 4,6 (optymalizacja strony pod urządzenia mobilne – 4,8).

Sklep zoologiczny Zoopers.pl: przegląd oferty

Na liście najlepszych sklepów zoologicznych w Warszawie nie mogło zabraknąć także portalu Zoopers.pl. Zasługuje na uwagę ze względu na szeroki wybór produktów dla kotów i psów, a także ciekawe pomysły dla klientów. Strona internetowa, założona w 2015 roku, dynamicznie się rozwija, a więc można przypuścić, że w kolejnych latach oferta jej zostanie urozmaicona.

Oferta sklepu

W ofercie Zoopers.pl można znaleźć towary dla psów, kotów, małych zwierząt, a także akwarystyczne. Dla wygody wyszukiwanie jest podzielone na liczne kategorie, jednak nawigacja na portalu zdecydowanie nie należy do jego atutów.

Co wyróżnia stronę?

Niewiele sklepów zoologicznych podchodzi tak kreatywnie do designu własnej strony, jak Zoopers.pl, ponieważ to tutaj zamiast nudnych i banalnych ikonek klientom towarzyszą zabawne i milutkie Zoopersy. Dodatkowo na stronie można zamówić wspaniały kubeczek ze zdjęciem swojego ulubieńca!

Sklep Zoopers.pl

Nasza ocena

Tę stronę ze względu na zróżnicowanie oferty, jakość nawigacji oraz ceny produktów oceniamy na 4 (optymalizacja strony pod urządzenia mobilne – 4,9).

Sklep zoologiczny Unizoo.pl: przegląd oferty

Od 2012 r. na polskim rynku działa dynamicznie rozwijający się sklep zoologiczny Unizoo, lubiany przez stałych klientów i ciągle poszukujący nowych, doceniających zarówno bogatą ofertę portalu, jak i wspaniałe promocje. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych sklepów zoologicznych w Polsce.

Oferta sklepu

Podstawę oferty Unizoo tworzą towary dla psów i kotów. Są to produkty certyfikowane, dostarczane przez oficjalnych dystrybutorów z Polski i zagranicy. Oddzielną uwagę warto zwrócić na to, że wszystkie produkty z oferty Unizoo są łatwe do wyszukiwania, gdyż twórcy strony zadbali o rozbudowany i zwięzły system filtrów. Niektóre z towarów są dostępne w zestawach – jest to doskonała opcja dla zwierząt wybrednych, które lubią z dnia na dzień dostawać karmę o różnych smakach.

Dla właścicieli taka opcja jest z kolei sposobem na dodatkowe oszczędzanie. Innym atutem strony jest dokładny opis wszystkich produktów reprezentowanych w ofercie sklepu. Podawane są informacje zarówno o składzie i wadze produktów, jak o tym, dla jakich dla zwierząt i w jakim wieku są odpowiednie.

Co wyróżnia stronę?

W ofercie sklepu znajdziesz unikalne, dobrej jakości towary, sprzedawane pod marką Unizoo. Wyróżniają się wspaniałą jakością w połączeniu z przystępną ceną, idealnie nadają się do pielęgnacji zwierząt w każdym wieku, w tym tych o specyficznych potrzebach.

Sklep Unizoo.pl

Nasza ocena

Unizoo.pl zdecydowanie można zapisać na listę najlepszych zoologicznych sklepów internetowych, oferujących towary dla kotów i psów. Bogata oferta, łatwa nawigacja, jak i przystępne ceny w połączeniu z licznymi promocjami powodują, że ten sklep w naszym rankingu otrzymuje ocenę 5 (optymalizacja strony pod urządzenia mobilne – 4,9).

Tabela najlepszych sklepów zoologicznych internetowych

W którym ze sklepów z naszego rankingu warto złożyć zamówienie? To zależy od wielu czynników, takich jak na przykład: częstotliwość składania zamówień, typ zwierzęcia, którego jest się właścicielem, występowanie u pupila pewnych preferencji żywieniowych lub potrzeb (na przykład karma weterynaryjna), budżetu i wielu innych czynników. Poniższa tabela pomoże szybko porównać ofertę dobrych polskich sklepów z towarami dla zwierząt.

Nazwa sklepu

Rok założenia

Podstawowe kategorie towarów

Program lojalnościowy

Ciekawe oferty

Co wyróżnia sklep

Ocena

Zooplus.pl

1999

Psy

Koty

Małe zwierzęta

Akwarystyka

Ptaki

zooPunkty

Pierwsze zamówienie gratis

Program partnerski

zooOutlet

Towary sprzedawane pod marką własną

4,8

Zooart.pl

2014

Psy

Koty

Gryzoni

Ptaki

Akwarystyka

Gady i płazy

Konie

Zwierzęta gospodarskie

zooArt

Prezenty dla właścicieli

Oryginalny design

4

Apetele.pl

2015

Psy

Koty

Małe ssaki

Ptaki

Nie

Darmowa dostawa od 139 zł


Możliwość wyszukania weterynarza

Zakładka z produktami do leczenia zwierząt

Opcja automatycznego zamawiania karmy

4,5

Fera.pl

2014

Psy

Koty

Ptaki

Małe ssaki

Ryby

Gady i płazy

Gromadzenie punktów

Blog

Produkty dla domu w ofercie

Darmowa wysyłka od 99 zł

4,9

Bitiba.pl

2012

Koty

Psy

Małe zwierzęta

Ptaki

Karta stałego klienta

Dyskont dla zwierząt

Rabaty 3% i 5%

Pieczątki za zakupy

Zestawy próbne dla psów i kotów

Aplikacja mobilna4,9

MaxiZoo.pl

2010

Koty

Psy

Małe zwierzęta

Ptaki

Akwarystyka

Terrarystyka

Punkty PayBack

Kategoria “Ogród i staw”

Towary VET

Aplikacja

Sprzedaż produktów

4,9

Rikoland.pl

2017

Psy

Koty

Gady i płazy

Gryzonie i króliki

Rybki

Program partnerski

Towary dla domu

Strefa VET

Blog

Konkursy

Przysmaki Alpet

4,5

Krakvet.pl

2004

Psy

Koty

Inne zwierzęta

Gromadzenie punktów

Pierwsza dostawa za 0 zł

Odroczone płatności PayPo

Blog

Listy zakupowe

Bogata oferta produktów weterynaryjnych

4,6

Zoopers.pl

2015

Psy

Koty

Małe zwierzęta

Akwarystyka

Gromadzenie punktów

Dostawa powyżej 99 zł gratis

Postacie Zoopersów - zabawnych zwierząt

Możliwość zamówienia kubka ze zdjęciem pupila

4

Unizoo.pl

2012

Psy

Koty

Małe ssaki

Gromadzenie punktów

Blog o zwierzętach

Lista zakupionych produktów

Historia transakcji

Towary sprzedawane pod marką własną

5

Podsumowanie

Po analizie oferty najlepszych sklepów zoologicznych w Polsce można stwierdzić, że jedną z najlepszych stron z towarami dla posiadaczy psów i kotów jest strona Unizoo. Nie tylko ze względu na szeroką ofertę i wygodę w składaniu zamówienia przez Internet. Asortyment towarów dla zwierząt na portalu systematycznie się poszerza, nie brakuje w nim nowości, w tym zarówno niedrogich, jak i tych z górnej półki cenowej. Niepodważalnym atutem są także przystępne ceny – najczęściej niższe od cen nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale i innych sprzedających towary zoologiczne online.

Sprawdź także nasz wpis o furminatorach dla psa i kota.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi