Menu

Jak wybrać kuwetę dla kota?

2020-10-12
Jak wybrać kuwetę dla kota?

Koty są z natury duże czyściochy. Uwielbiają się myć, ponieważ nie mogą znieść brudu na futrze. Starannie wybierają miejsce do zaspokojenia swoich potrzeb. Najlepsze jest to, że te zabawne zwierzęta wymagają wszystkich udogodnień w swojej toalecie. Zanim kupisz kuwetę dla kota, musisz zrozumieć osobliwości swojego zwierzaka: co on preferuje. Często taki zakup wywołuje u zwierzaka negatywne emocje. Przyjrzyj się bliżej, spróbuj dogodzić swojemu kotu.

Obecnie istnieje wiele różnych kuwet dla kotów. Najczęściej są to kuwety-tace. Istnieją trzy typy: proste, z bokami i siatką. Kształty są kwadratowe lub prostokątne, owalne lub trójkątne. Rozmiary też się różnią. Dużą popularnością cieszą się toalety zamknięte. Taka konstrukcja pozwala zwierzęciu na maksymalny relaks i prywatność. Bio toalety można nazwać prawdziwą nowostką. Posiadają wbudowane filtry i chłonne chusteczki.

Aby kot szybko przyzwyczaił się do nowego miejsca zaspokojenia potrzeb, konieczny jest swobodny dostęp do tego przedmiotu. A co najważniejsze, toaleta nie powinna powodować negatywnych emocji u zwierzęcia. Tacę należy dobrać do wielkości kota. Wysokość boków powinna wynosić co najmniej 10 cm. Przestrzeń wewnętrzna nie powinna ograniczać zwierzęcia.

Wybierz wypełniacze do toalety według własnego uznania. Nasyp musi wynosić co najmniej 5 centymetrów. Odpady twarde są usuwane w miarę potrzeby. Przed całkowitą wymianą zawartości tacy wymyj ją ciepłą wodą.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi