Menu

Jak wybrać poprawnie toaletę dla szczeniąt ?

2020-11-18
Jak wybrać poprawnie toaletę dla szczeniąt ?

Przez długi czas kuweta była uważana wyłącznie za atrybut kotów, ale ostatnio u hodowcy psów pojawiła się potrzeba takiego atrybutu do domu. W końcu to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla komfortu pupila, jak i jego właściciela, do utrzymania higieny w domu. Dlatego właśnie w sprzedaży pojawiła się szeroka gama modeli przeznaczonych dla psów. Ich zakup jest aktualny dla szczeniąt i karłowatych ras psów, dlatego bardzo ważne jest odpowiedzialne podejście do wyboru, aby produkt miał odpowiedni rozmiar i był wygodny dla zwierzaka.

Czym jest toaleta dla szczeniąt?

To specjalny pojemnik wyposażony w niskie lub średnie boki. Niektóre modele mają na dole krata. Jeśli ona jest, to nie jest konieczne stosowanie wypełniacza, co oszczędza budżet właściciela i uprości życie, ponieważ nie trzeba będzie tracić czasu na jego wymianę.

Rodzaje tac dla psów

Taca dla psów może być wyposażona w wyjmowany słupek. W skład kompletu wchodzi paleta ze słupkiem i umieszczona na niej kratka. Słupek jest potrzebna tylko samcom, aby mogli zaspokoić potrzebę w swojej naturalnej pozycji (z podniesioną łapą). Produkt wykonany jest z bezpiecznych materiałów, dzięki czemu jest nieszkodliwy zarówno dla samego psa, jak i dla otaczających.

Toalety dla szczeniąt z chłonnym wypełniaczem. W ich konstrukcji nie ma siatki, dlatego pojemnik jest koniecznie zasypany wypełniaczem. Jest potrzebny do zwalczania nieprzyjemnych zapachów i wchłaniania cieczy.

Aby wytresować szczeniaka do kuwety, pomocne będą produkty z pieluchami, które obecnie należą do najpopularniejszych. Jeśli wcześniej pieluchą była przykryta zwykła taca lub położona bezpośrednio na podłodze, teraz możesz zamówić specjalną paletę z mocowaniami dla niej. Taka konstrukcja pomaga szybko wyszkolić szczeniaka do kuwety i chronić podłogę. Paleta nie wchłania łatwo zapachów. Pieluchy dla psów są kupowane osobno, ale są niedrogie.

Jak wybrać odpowiednią kuwetę dla swojego psa?

Dalej są kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać toaletę dla psa. W sprzedaży jest ogromna liczba modeli różniących się rozmiarem, kształtem i cechami konstrukcyjnymi. W większości przypadków taca ma klasyczny prostokątny kształt, ale możesz zamówić wygodniejszą wersję narożną, która zajmie mniej miejsca w Twoim domu.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kuwety dla szczeniąt:

  • Materiał. Wszystkie kuwety dla psów są wykonane z plastiku. Różnią się tylko jego jakością i ceną. Drogie produkty wytrzymają rok, możesz być pewien ich niezawodności;
  • Boki. W sprzedaży można znaleźć modele zarówno z dużymi, jak i małymi bokami. Im większy twój czworonożny przyjaciel, tym wyższe powinny być boki;
  • Płeć psa. Dla samca tace ze słupkami będą doskonałą opcją, podczas gdy dla samicy lepiej zamówić wersję z niskimi ścianami;
  • Weź pod uwagę cechy zwierzęcia. Psy w ciąży, stare lub młode psy chodzą do toalety, więc tani produkt może szybko się zepsuć. Także warto kupićworeczki i pojemniki na psie odchody podczas spaceru.

Jak wytresować szczeniaka do korzystania z kuwety?

Psy to bardzo inteligentne zwierzęta, ale zaspokojenie potrzeby dla nich poza ulicą to niezwykłe zajęcie. Aby Twój domowy ulubieniec szybko zrozumiał, czego chcesz go nauczyć, musisz przestrzegać następujących zaleceń:

  • Wybierz najbardziej odpowiednie miejsce na kuwetę i umieść w nią plastikową folię, którą zaleca się lekko namoczyć w moczu psa. Jeśli zwierzę próbuje zaspokoić potrzebę w nieodpowiednich miejscach, opracuj je specjalnymi środkami odstraszającymi, które można kupić w sklepie zoologicznym;
  • Jeśli pies zaspokoił potrzebę w niewłaściwym miejscu, natychmiast zanieś go do tacy i dokładnie wytrzyj kałuże i opracuj je roztworem octu. W takim przypadku Twój zwierzak nie będzie miał ochoty znowu tam paskudzić;
  • Stosuj system nagród i kar. Pamiętaj, aby chwalić psa, gdy pójdzie do toalety na kuwecie, dawaj mu smakołyki i karć go, gdy zaspokaja potrzebę gdzie indziej.

Taca dla psa to bardzo przydatna rzecz w domu, gdy masz szczeniak lub mały piesek, dzięki czemu pupil będzie chodził do toalety w ściśle wyznaczonym miejscu, a nie psuł podłogi w apartamencie. A Ty, jeśli musisz gdzieś się zatrzymać, nie musisz biegać na złamanie karku, aby wyprowadzić swojego zwierzaka lub martwić się o to, co może Cię czekać w domu.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi